مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
طرح سنجش ۴۲۰۰ نوآموز سقزی آغاز شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، فیروز عارفی مدیر آموزش و پرورش سقز صبح امروز در مراسم نمادین افتتاحیه پایگاه‌های سنجش بدو ورود به دبستان که در محل مدرسه دانش آموزان با نیاز‌های ویژه بی‌بی دلشاد برگزار شد، بیان کرد: پایگاه‌های سنجش دانش‌آموزان ورودی پایه اول شهرستان سقز در ۲ مرکز به ارائه خدمات سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان خواهند پرداخت.

او با اشاره به اینکه، این دو روزانه حدود ۷۲ نفر نوآموز را پذیرا خواهند بود، اظهار داشت: امسال ۴۲۰۰ نفر برای ورودی پایه اول شناسائی شده‌اند و برای ارجاع به مراکز سنجش به این پایگاه مراجعه می‌نمایند که در سال تحصیلی گذشته حدود یک هزار نفر از این کودکان در مرحله پیش دبستانی مورد سنجش قرار گرفتند و امسال ۳۲۰۰ نفر باقی مانده نیز طبق برنامه تا پایان مردادماه سال جاری مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

عارفی با اشاره به اهمیت سنجش نوآموزان و دانش آموزان ورودی کلاس اولی خاطرنشان کرد: در این پایگاه‌های سنجش مواردی از جمله شنوایی، بینایی، مراقبت سلامت و سنجش هوش و استعداد تحصیلی مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد.

او با اشاره به این موضوع که برنامه سنجش در اساس یک برنامه‌ی پیشگیری قلمداد می‌شود، تصریح کرد: در مرحله اول دانش‌آموزانی که مشکل خاصی ندارند، به مدرسه ارجاع داده خواهند شد و اگر احیاناً مواردی مشاهده شد، این طیف از دانش آموزان مجدّداً به کارشناسان ارزیابی منتقل و اقدامات درمانی و آموزش‌های خاص با توجه به نوع مشکل به آنان انجام خواهد گرفت.

مدیر آموزش و پرورش سقز از اولیای دانش‌آموزان خواست با حساسیت و دقت در انجام برنامه‌های سنجش کودکان همکاری لازم را انجام دهند.

او افزود: برنامه سنجش از اهمیت ویژه‌ای برای آگاهی از مشکلات بینایی، شنوایی و استعدادسنجی کودکان برخوردار است و از طریق آن می‌توان مشکلات احتمالی دانش آموزان را شناسایی و از طریق مقتضی درمان و چاره‌اندیشی کرد.

در این مراسم مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز، معاون آموزش ابتدایی، رییس اداره سوادآموزی شهرستان و جمعی از کارشناس مسئولین اداری و جمعی از اولیاء دانش‌آموزان حضور داشتند.

انتهای پیام/ع
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «طرح سنجش ۴۲۰۰ نوآموز سقزی آغاز شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..