مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
دعوا بر سر اعتبار فوق‌العاده ویژه فرهنگیان در بودجه ۱۴۰۰

فرادید| فرهنگیان نسبت به میزان اعمال فوق العاده ویژه خود اعتراض دارند. آن‌ها معتقدند که وزارت آموزش و پرورش به جای افزایش ۵۰ درصدی فوق العاده ویژه تنها به افزایش ۱۷.۵ درصدی اکتفا کرده است. در این میان وزارت آموزش و پرورش نیز می‌گوید که هیج اعتباری برای افزایش ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه به آموزش و پرورش در سال  ۱۴۰۰ تخصیص نیافته است.

به گزارش فرادید؛ وزارت آموزش و پرورش در حالی می‌گوید که اعتباری برای این وزارتخانه تخصیص نیافته که نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه اواخر اردیبهشت ماه در این رابطه گفته بود امتیاز فوق العاده ۵۰ درصد از اواخر سال ۱۳۹۸ از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده و آن را اجرا شده می‌دانند.

او گفته که اگر دستگاهی هنوز فصل دهم برای آن اجرا نشده، اعلام کند تا اجرا شود.

پس از این سخنان، بسیاری از فرهنگیان به عملکرد وزارت آموزش و پرورش واکنش نشان دادند. آن‌ها وزارت آموزش و پرورش را به کم کاری متهم کردند و مدعی شدند که مسئولان این وزارتخانه اقدامات و مکاتبات لازم برای اجرای کامل این ماده قانونی را انجام نداده است.

طبق گفته فرهنگیان، فوق العاده ویژه در حال حاضر به شکل میانگین ۹ تا ۲۱ درصد اعمال می‌شود. این در حالی است که در قانون به ۵۰ درصد اشاره شده است.

اما مسئولان وزارت آموزش و پرورش با رد این ادعا گفته‌اند که مطالب طرح شده از سوی نوبخت، با آن چه که فرهنگیان به آن اعتراض دارند، متفاوت است. 

ناصر سلیمان زاده، رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در این رابطه می‌گوید که فوق‌العاده ویژه اصلاً امتیازی نیست که امتیازاتش را ۵۰ درصد افزایش دهیم. فوق‌العاده ویژه مندرج در احکام، درصدی از مبالغ ردیف‌های مندرج در احکام کارگزینی است و به نظرم جناب آقای نوبخت در صحبت‌های خود افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را مد نظر داشته است.

او گفته که فقط تعدادی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها به‌صورت موردی توانسته‌اند با اخذ مجوز این افزایش را اعمال کنند و وضعیت اغلب وزارتخانه‌ها مانند آموزش و پرورش است.

براساس اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش، هیچ گونه اعتباری در خصوص فوق العاده ویژه فرهنگیان، در ردیف‌های بودجه‌ای این وزارتخانه پیش بینی نشده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «دعوا بر سر اعتبار فوق‌العاده ویژه فرهنگیان در بودجه ۱۴۰۰»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..