مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
علت تاکید رهبر معظم انقلاب برای انتخاب فرد اصلح

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، فقط چند روز تا انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی مانده و تب و تاب مردم برای انتخاب نامزد شایسته شانه به شانه گرمای خرداد روند صعودی به خود گرفته است. هنگامی که به میان مردم می‌روی هنوز یک دغدغه ذهنشان را مشغول کرده و آن انتخاب فرد اصلح است. در همین راستا با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین طباطبایی مدرس حوزه گفت‌وگویی کردیم که در ادامه می‌توانید آن را بخوانید.

بیشتر بخوانید

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین طباطبایی پزوهشگر مذهبی و مدرس حوزه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اهمیت انتخاب فرد شایسته گفت: وظیفه قانونی و اخلاقی ماست، در هر بخش مدیریتی که قرار بر فعالیت و نقش آفرینی است بهترین افراد را انتخاب کنیم. ریاست جمهوری به عنوان مهمترین بخش مدیریتی کشور است و فقط شخصی می‌تواند در این منسب باشد که از هر جهت نسبت به دیگران رجحان داشته باشد. قطعا کاندیدای دارای ضعف در مدیریت در حد و اندازه این جایگاه نیست و طبیعی است که مردم از بین افراد به دنبال شخص کامل و مناسب برای این امر باشند.

علت تاکید رهبر معظم انقلاب در انتخاب نامزد شایسته/آیا روحانیون برای حضور پر شور مردم در انتخابات باید تبلیغ کنند

وی افزود: انتخاب فرد اصلح و مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و همه باید در جهت شناخت اصلح و معرفی آن به آحاد مردم جامعه تلاش کنند تا با انتخاب درست جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت قرار گیرد. مقام معظم رهبری به عنوان راهنما و راهبر جمهوری اسلامی که همیشه سخنان و رهنمود هایشان راه گشا بوده است، مبنی بر انتخاب شایسته می‌فرمایند، مردم در تمامی انتخابات‌ها به دلیل اهمیت موضوع مدیریت و سپردن اختیارات به اشخاص خصوصا در بحث ریاست جمهوری که حیطه اختیارات بسیار بالایی دارد، باید همیشه به دنبال کامل‌ترین فرد باشند. این موضوع تاکید بر حکم عقل است که ما از بین افراد و نامزد‌های موجود فرد مناسب برای این امر مهم و دشوار را انتخاب و امور را به او واگذار کنیم.

علت تاکید رهبر معظم انقلاب در انتخاب نامزد شایسته/آیا روحانیون برای حضور پر شور مردم در انتخابات باید تبلیغ کنند

این کارشناس مذهبی ادادمه داد: متاسفانه همیشه در انتخابات شاهد تخریب نامزد‌ها هستیم که بعضا این تخریب‌ها در مورد یه نامزد بیشتر از دیگران است. علت این است که در انتخابات و تبلیغات فضا همیشه رقابتی است و هر کس به دنبال جمع آوری رای بیشتر و کشاندن اقبال عمومی به سمت خود است. این امر اگر به صورت اخلاق مدارانه باشد هیچ مشکلی پیش نمی‌آید، اما مساله این است که برخی از نامزد‌ها در جهت کم کردن محبوبیت و مقبولیت طرف مقابلشان دست به برخی بی اخلاقی‌ها می‌زنند که این امر فضای انتخابات را به سمت تخریب می‌برد.

حجت الاسلام طباطبایی تصریح کرد: دشمنان انقلاب همیشه در عرصه انتخابات فعال بوده و فضای انتخابات را به سوی تخریب و بی اخلاقی می‌برند. در مورد شخص اصلح نیز دشمن شبهات و سخنانی را مطرح می‌کنند تا اصلح بودن و مقبولیت فرد از بین برود و در این مسیر هیچ خط قرمزی را رعایت نمی‌کند و از هر طریقی که بتوانند ذهنیت مردم را نسبت به فرد اصلح تخریب می‌کند، اما در انتخابات سالم و فضای رقابتی صحیح هر شخصی می‌تواند از نامزد‌ها انتقاد کرده و کمی و کاستی‌های موجود در مورد هر نامزد را به شکل منطقی بیان کند و از طرف مقابل وظیفه نامزد‌هاست که انتقاد پذیر بوده و در جهت رفع شبهه و پاسخ گو باشند.

علت تاکید رهبر معظم انقلاب در انتخاب نامزد شایسته/آیا روحانیون برای حضور پر شور مردم در انتخابات باید تبلیغ کنند

وی درباره حضور روحانیت و مبلغان در جهت مشارکت در انتخابات گفت: بحث شرکت روحانیت در تبلیغات انتخاباتی امر تازه‌ای نیست و همیشه طلاب در این عرصه‌ها حضور داشته و به فعالیت پرداخته اند. ما در احادیث و روایات اهل بیت (ع) توصیه‌هایی نسبت به حاکمان و مسئولان داریم که در بحث انتخابات بسیار می‌تواند راهگشا باشد. این احادیث مردم را در انتخاب فرد شایسته راهنمایی می‌کند. طلاب به جهت تحصیلات دینی و آشنایی با روایات و متون روایی همیشه با بیان توصیه‌های معصومان، مردم را در همه زمینه‌ها و همچنین در امر انتخابات راهنمایی کرده اند.

این کارشناس مذهبی توضیح داد: در انتخابات پیش رو نیز از باب اهمیت موضوع ریاست جمهوری انتظار می‌رود طلاب و روحانیون محترم حضوری فعال و گسترده در این زمینه داشته و عموم جامعه را به حضور حداکثری در انتخابات ترغیب کنند تا با بالا رفتن مشارکت موجب تقویت جمهوری اسلامی و تضعیف دشمنان و بدخواهان آن شوند.

علت تاکید رهبر معظم انقلاب در انتخاب نامزد شایسته/آیا روحانیون برای حضور پر شور مردم در انتخابات باید تبلیغ کنند

حجت الاسلام طباطبایی اظهار کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی در بین مردم و انتشار بسیار سریع مطالب در این فضا، شنیده می‌شود که برخی در حال القاء عدم مشارکت در میان مردم هستند. این امر می‌تواند در ذهن برخی افراد شائبه ایجاد کند که در انتخابات شرکت نکنند. در نتیجه با کم شدن آمار مشارکت در انتخابات، ایران اسلامی را در مجامع جهانی کشوری ضعیف و بدون پشتوانه مردمی نشان بدهند که این امر موجب فشار بیشتر دشمنان بر مردم و کشور می‌شود.

وی در پایان گفت: وقتی مشاهده می‌کنیم که دشمنان انقلاب در حال تبلیغ عدم مشارکت و تشکیک در صحت انتخابات هستند با یک نگاه هوشمندانه می‌توان تشخیص داد آنچه دشمن می‌گویند الزاما به نفع کشور و به مصلحت نظام اسلامی نیست؛ بلکه حضور حداکثری و پور شور است که می‌تواند پیشتوانه انقلاب در مقابل دشمنان باشد.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «علت تاکید رهبر معظم انقلاب برای انتخاب فرد اصلح»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..