مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
آب و هوای لهستان هم به میرزازاده می‌سازد!

کشتی‌گیری که آب‌وهوای هندوستان و دهلی‌نو بیشتر از هرکجای دیگر جهان به او می‌سازد و هر وقت در دهلی‌نو کشتی گرفته با قهرمانی و مدال طلا به میهن برگشته است، این‌بار با مدال طلای جام پیت لاسینسکی نشان داد آب‌وهوای لهستان هم به او می‌سازد و با قدرتنمایی در ورشو، هم توانمندی خودش را به رخ حریفان داخلی و خارجی کشید، هم دوبنده تیم ملی اعزامی به المپیک ۲۰۲۱ توکیو را به‌نام خودش سند زد.

به گزارش روزنو، امینِ خوزستان که پیش از این در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۸ و۲۰۲۰ توانسته مدال‌های طلای قهرمانی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان آسیا را در دهلی‌نو بر گردن بیاویزد، در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۵ (سارایوو) قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۸ (ترناوا) با مدال طلا به میهن بازگشته و درپیکار‌های ۲۰۱۷ جوانان جهان (تامپره) نیز مدال برنز گرفت، در بزرگسالان هم برنز المپیک نیروهای مسلح و قهرمانی آسیا را درکارنامه دارد.

میرزازاده، برای رسیدن به دوبنده سنگین‌وزن المپیک، در ورشو لهستان باحضور دو مدعی داخلی و ۱۱ حریف مطرح خارجی به میدان رفت و با کسب طلای جام پیت لاسینسکی مجوز حضور در المپیک، سفر تضمینی و بدون دیپورت به ژاپن را از آن خود ساخت.

میرزازاده در انتخابی‌های قبلی، مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی و سایر مسابقاتی که مدعیان داخلی حضور داشتند نیز به همراه امیر قاسمی منجزی و علی‌اکبر یوسفی سه ضلع مثلث قدرت در سنگین‌وزن کشتی فرنگی کشورمان بود. همین توانمندی‌ها باعث شد تا محمد بنا و کادرفنی تیم ملی، این ۳ مدعی را به لهستان اعزام کنند تا تکلیف انتخاب ملی‌پوش سنگین‌وزن المپیک از دل نبرد ورشو مشخص گردد.

میرزازاده در لهستان هم موفق شد با پیروزی مقابل یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان (شیلی) مانتاس کنیستاتاس (لیتوانی) مامینجان عبداله‌اف قهرمان بازی‌های آسیایی (ازبکستان) که دور اول امیر قاسمی منجزی را ۸ – صفر شکست داده بود، به‌ترتیب با نتایج۲ – ۱، ۱ – ۱ و ۳ – ۲ به پیروزی رسید و در فینال هم ۳ – ۱ برابر علی‌اکبر یوسفی دیگر نماینده کشورمان به پیروزی رسید و ضمن کسب طلای این رقابتها، مسافر توکیو شد.

خوزستان به‌رغم این‌که دوبنده قاسمی منجزی ملی‌پوش سنگین‌وزن کشورمان در جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان را از دست داده، اما با درخشش امین میرزازاده سهمیه مهد کشتی فرنگی کشور در سنگین‌وزن را حفظ کرده و اجازه نداد دوبنده ۱۳۰ کیلوی تیم ملی برتن علی‌اکبر یوسفی نماینده مازندران پُرو شود.

حالا چشم امید جامعه کشتی فرنگی، بویژه اهالی گتوند، خوزستانی‌ها و تمام مردم ایران به تلاش این جوان شایسته دوخته شده است و همه امیدوارند تا نماینده کم تجربه کشورمان بتواند در اولین حضور المپیکی خودش، کشتی‌های خوبی به نمایش بگذارد و درمصاف با نامداران و بزرگان سنگین‌وزن کشتی دنیا مثل میهاییل لوپز کوبایی، رضا کایالپ ترکیه‌ای و .. یک از پیش بازنده نباشد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آب و هوای لهستان هم به میرزازاده می‌سازد!»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..