مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
مرد هندی با بزرگ‌ترین خانواده جهان درگذشت

یک مرد ۷۶ ساله اهل ایالت شمال شرقی میزورام در هند که ۳۹ همسر و ۹۴ فرزند دارد و گفته می‌شود این بزرگ‌ترین خانواده در جهان است روز یکشنبه بر اثر بیماری‌های فشار خون و دیابت درگذشت.

مرد هندی با بزرگ‌ترین خانواده جهان درگذشت

به گزارش ایرنا، به نقل از "لایو مینت"، سروزیر ایالت میزورام روز دوشنبه اعلام کرد: ژیونا چانا رییس یک فرقه محلی مسیحی که با چند همسری موافق است روز یکشنبه فوت کرد.

براساس گزارش رسانه‌های محلی، خانواده او که ۱۷۶ عضو دارد بزرگ‌ترین خانواده در جهان است. البته این ادعا به این بستگی دارد که نوه‌های آقای ژیونا چانا که ۳۳ نفر هستند نیز به عنوان اعضای خانواده او شمارش شوند.

آقای ژیونا با خانواده خود در یک خانه بزرگ با بیش از ۱۰۰ اتاق در روستای دورافتاده بکتوانگ در ایالت میزورام زندگی می‌کرد و خانواده بزرگ او جهانگردان زیادی را به این روستا می‌آورد.

وی پیش از این اعلام کرده بود که برای اولین بار در ۱۷ سالگی ازدواج کرده و در یک سال ۱۰ زن را به عنوان همسر انتخاب کرده است.

وی در سال ۲۰۱۱ در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرده بود قصد دارد خانواده خود را گسترش دهد.

اما در کشور کانادا وینستون بلکمور رییس فرقه "مارمون" که سنت چند همسری دارد با ۲۷ زن ازدواج کرده و ۱۵۰ فرزند دارد. خانواده او مجموعا ۱۷۸ نفر می‌شوند.

چند همسری در هند از سال ۱۹۵۶ برای تمام شهروندان این کشور به استثنای مسلمانان که می‌توانند تا ۴ همسر اختیار کنند، ممنوع است.

اما ایالت‌های مختلف هند که سعی در حفظ سنت‌های مختلف این کشور را دارند از آن زمان تاکنون قوانین مخصوص به خود را تصویب کرده‌اند. در اکثر ایالت‌های شمال شرق هند ازدواج با چند همسر رایج است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «مرد هندی با بزرگ‌ترین خانواده جهان درگذشت»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..