مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
سیستم بانکداری سنتی دو برابر بیت‌ کوین برق مصرف می‌کند

به گزارش کوین‌تلگراف، بر اساس برآوردهای بانک بازرگانی دارایی دیجیتال گلکسی، مصرف انرژی سالانه‌ی بیت‌کوین تقریبا ۱۱۴ تراوات‌ ساعت است؛ درحالی‌که صنعت بانکداری سنتی هر سال بیش از ۲۶۰ تراوات‌ ساعت انرژی مصرف می‌کند. طبق ارزیابی این شرکت، مصرف برق صنعت طلای دنیا نیز تقریبا دو برابر مصرف برق بیت‌ کوین است. 

با توجه به برآورد گلکسی از مصرف برق مراکز داده بانکی، شعب بانک‌ها، دستگاه‌های خودپرداز و مراکز داده شبکه‌های کارتی، مصرف سالانه‌ی برق سیستم بانکی جهان ۲۶۳٫۷۲ تراوات‌ ساعت تخمین زده شده است. البته این شرکت عنوان کرد ارزیابی مصرف برق صنعت طلا و سیستم مالی سنتی به‌راحتی ردیابی مصرف برق بیت‌کوین (به کمک ابزارهایی چون شاخص مصرف برق بیت‌ کوین کمبریج) نیست.

مصرف برق بیت کوین و سیستم مالی و صنعت طلا

نمودار مقایسه مصرف برق سیستم بانکی، صنعت طلا و بیت‌کوین (تراوات‌ساعت/سال)

مقاله‌ی مرتبط:

در این گزارش آمده است: «صنعت بانكداری، داده‌های مربوط به مصرف برق را مستقیماً گزارش نمی‌كند ... سیستم بانکداری خرده‌فروشی و تجاری به چندین لایه تسویه نیاز دارد؛ درحالی‌که بیت‌ کوین لایه تسویه نهایی ارائه می‌دهد.»

به منظور محاسبه‌ی مصرف برق صنعت طلا، گلکسی برآورد کل انتشار گازهای گلخانه‌ای این صنعت را که در گزارش شورای طلای جهان آمده، ارائه داده است. طبق تخمین این مطالعه، مصرف برق صنعت طلا سالانه به‌طور تقریبی ۲۴۰٫۶۱ تراوات‌ ساعت برآورد شده است. طبق گزارش گلکسی، «این برآوردها ممکن است منابع اصلی مصرف انرژی و آلایندگی را که اثرات درجه دوم صنعت طلا هستند، مانند انرژی و حجم کربن تولیدی لاستیک‌های مصرفی در معادن طلا، در نظر نگرفته باشد.»

تحلیل دیجیتال گلکسی در مورد مصرف برق بیت‌ کوین در پی شوکی که توییت ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، به ارزش بیت‌کوین وارد کرد،‌ صورت گرفته است. ماسک در این توییت به توقف پذیرش بیت‌ کوین برای خرید خودرو به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی اشاره کرد و گفت:‌ «رمزارز از بسیاری جهات ایده‌ی بسیار خوبی است و آینده‌ی نویدبخشی دارد؛ اما نمی‌توان بهای گزاف تخریب محیط زیست را بابت آن داد.» 

توییت ماسک انتقاد گسترده‌ی جامعه‌ی رمزارز را برانگیخت. برخی عنوان کردند در این صورت اسپیس ایکس، شرکت‌ هوافضای ماسک، لازم است سوخت موشک‌های خود را با «انرژی پایدارتری» تعویض کند تا بدین ترتیب «شبیه‌ آدمی دورو و بی‌خبر از همه جا» به نظر نرسد. 

ارزش بازارهای رمزارز بعد از توییت ماسک بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت؛ ارزش بیت‌ کوین در حال حاضر برای اولین‌بار به کمترین حد خود از اوایل فوریه رسیده است. ظاهرا ماسک با اعلام اینکه تسلا به‌زودی بیت‌کوین را از ترازنامه‌ی خود حذف خواهد کرد، شوک بیشتری به بازار رمزارز وارد کرد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سیستم بانکداری سنتی دو برابر بیت‌ کوین برق مصرف می‌کند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..