مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
ویروس هندی و هیبرید هندی کالیفرنیایی کرونا در کشور دیده شد

سه‌شنبه‌ی هفته گذشته، وزیر بهداشت از سه مورد ابتلای مشکوک به ویروس جهش‌یافته کرونا در هند خبر داد. حال با مشخص‌شدن نتایج آزمایشگاهی، ابتلای قطعی این سه مورد به ویروس هندی محرز شده است.

سعید نمکی امروز، ۱۵ اردیبهشت، اعلام کرد که سه مورد ابتلا به کرونای هندی و دست‌کم ۱۰ مورد ابتلا به یک نوع ویروس جهش‌یافته هندی کالیفرنیایی در ماکو شناسایی شده است. همچنین، نوع ویروس کارکنان کارخانه‌ای در یزد هم هیبرید هندی کالیفرنیایی است. به‌گزارش وبدا، وزیر بهداشت اضافه کرد:

در مناطقی مانند فارس و بوشهر و خوزستان اگر مردم رعایت نکنند، با شیوع ویروس آفریقای‌جنوبی مشکلات عدیده‌ای خواهیم داشت. اگر دچار ویروس کرونای آفریقایی و هندی شویم و در تمام کشور منتشر شود، دیگر کار خیلی سخت خواهد شد.

مقاله‌ی مرتبط:

نمکی افزود در برخی استان‌های کشور، جهش‌های جدید ویروس آفریقای‌جنوبی از سه مورد به پنج مورد قطعی و در هرمزگان موارد مشکوک به ۳۰ مورد رسیده است. وی وجود ویروس جهش‌یافته آفریقای‌جنوبی و هندی را در شهر‌های آشتیان و ورامین و تهران رد کرد.

موج چهارم شیوع کرونا در کشور که پس از تعطیلات نوروزی آغاز شده بود، در دو روز گذشته رو به فروکش گذاشت. بااین‌حال، ویروس هندی و آفریقای‌جنوبی سرعت سرایت بیشتری دارد و درصورت افزایش‌نیافتن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کشور را وارد وضعیتی سخت می‌کند. وزیر بهداشت در همین زمینه گفت:

با رعایت ۵۰ تا ۶۰ درصدی دستورالعمل‌ها، وضعیت مناسبی نخواهیم داشت. این ویروس‌ها بسیار چموش هستند و اگر یکی از این‌ها در کشوری دیده شود، کل کشور را به قرنطینه‌های خاص می‌برند. به‌خصوص ویروس جهش‌یافته آفریقای‌جنوبی مشکلاتی زیادی دارد؛ ازجمله اینکه به درمان‌ها پاسخ نمی‌دهد، دربرابر همه پروتکل‌های درمانی مقاوم است و از همه مهم‌تر، اکثر واکسن‌هایی که تا امروز ساخته شده‌اند، تقریبا روی این ویروس ناتوان هستند و اگر توانمندی مقابله آنتی‌بادی ویروس آفریقای‌جنوبی در  واکسن‌ها باشد، بسیار بسیار محدود است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ویروس هندی و هیبرید هندی کالیفرنیایی کرونا در کشور دیده شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..