مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
آغاز حفاری در خط ۱۰ متروی تهران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از مترو، علی امام در این باره افزود : مراحل احداث خط ۱۰ مترو تهران به عنوان یکی از خطوط جدید این شبکه، ‌ در ۵ فاز عملیاتی برنامه ریزی شده که قطعه نخست آن از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا میدان کتاب به طول ۵.۱۴ کیلومتر خواهد بود.

وی اظهار داشت: در واقع عملیات اجرایی این قطعه با حفاری شفت ورود دستگاه حفار مکانیزه (TBM) از ایستگاه موسوم به میدان دریاچه شهدای خلیج فارس شروع می شود و در ادامه قطعات بعدی به مرور زمان در دستور ساخت قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: فرآیند حفاری و ساخت تونلهای  خط ۱۰ عمدتا با استفاده از دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع صورت می پذیرد که در چنین حالتی پیش بینی می شود در صورت تأمین به موقع منابع مالی مورد نیاز، ‌حداقل ۴ سال زمان برای احداث قطعه نخست نیاز باشد اما توالی و روند ساخت دیگر قطعات خط ۱۰ نیز مد نظر قرار بوده و امیدواریم عملیات اجرایی قطعه دوم این خط که از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا وردآورد به طول تقریبی ۶ کیلومتر امتداد و با فاصله ای اندک از شروع قطعه نخست آغاز شود.

به گفته وی، خط ۱۰ مترو تهران از جمله ۴ خط جدید این شبکه به حساب می آید که بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت به تصویب رسید و در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ جهت اجرا به شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ابلاغ شده که این خط به طول کلی ۴۳ کیلومتر با ۳۵ ایستگاه، از محدوده قنات کوثر در تقاطع بزرگراههای شهید زین الدین و شهید باقری شروع شده و در نهایت به ایستگاه وردآورد از خط ۵ مترو تهران متصل خواهد شد.

ناوگان مترو تهران در هفت خط و حدود ۱۴۰ ایستگاه فعال است.

۲۳۵۲۳۱
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آغاز حفاری در خط ۱۰ متروی تهران»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..