مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
کدام استان‌ها کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارند؟/ پلمب بیش از 5000 واحد صنفی متخلف

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بابک دین پرست، معاون توسعه منطقه‌ای وزارت کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، آخرین وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی درسطح استانهای کشور، در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه را اعلام و اظهار کرد: در بازه زمانی یاد شده، بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح چهار استان آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری، سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد بین 33 تا 48 درصد بوده است که کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته‌اند.

وی افزود: در همین مدت، رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح 10 استان آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کردستان، گیلان، گلستان، لرستان، همدان، مرکزی و مازندران بین 49 تا 58 درصد بوده است.

معاون توسعه منطقه ای وزیر کشور، 10 استانی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح آنها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه بین 59 تا 65 درصد، ثبت شده است را شامل اصفهان، البرز، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کرمان و هرمزگان بر شمرد.

دین پرست، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح 7 استان اردبیل، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین و یزد را در همین بازه زمانی بین 66 تا 78 درصد اعلام کرد.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: از مقایسه وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح استان‌های کشور در دو بازه زمانی 18 تا 25 فروردین و یکم تا 8 اردیبهشت ما، شاهد برخی تغییرات در رتبه بندی استانها هستیم.

دین پرست در تحلیل رده بندی جدید استان‌ها در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی اضافه کرد: در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، شاهد حذف پایین‌ترین سطح بندی استانها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازه زمانی 18 تا 25 فروردین هستیم که به معنای خروج دو استان ایلام و سیستان و بلوچستان از دامنه فوق است. البته استان سیستان وبلوچستان، کماکان درپایین‌ترین سطح از رعایت پروتکل‌های بهداشتی درکشور (33 تا 48 درصد) قراردارد، اما استان ایلام با جهش چشمگیر، به گروه استانهایی که بالاترین سطح رعایت پروتکل‌ها (66 تا 78 درصد) را دارند، پیوسته است.

دبیر قرارگاه عملیاتی افزود: استانهای آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه وبویراحمد که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آنها، در بازه زمانی 18 تا 25 فروردین ماه، بین 33 تا 55 درصد بود، در دوره زمانی یکم تا هشتم اردیبهشت، در گروه استانهایی قرارگفته‌اند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح آنها بین 33 تا 47 درصد بوده که نشان از ثابت بودن وضعیت وحتی تنزل میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از این استانها دارد.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه استانهای زنجان، تهران، سمنان و یزد، همچون دوره مورد بررسی قبلی، کماکان دارای بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند، گفت: دو استان اردبیل و قزوین که در دوره قبل در گروه استان‌های با درصد رعایت 33 تا 55 دستورالعمل‌های بهداشتی بودند، در این بازه زمانی در کنار استانهای دارای بالاترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرارگرفته‌اند.

دین پرست تصریح کرد: این همه درحالی است که سطح موردانتظار از اجرای پروتکل‌های بهداشتی، برای مهاربیماری وخروج از موج چهارم، حداقل 90 درصد است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، با اعلام آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، بیان کرد: در این مدت، از مجموع تعداد کل سه میلیون و 577 هزار و 807 مرکز تهیه، توزیع، عرضه وفروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، تعداد 310 هزار و 33 واحد، یعنی قریب به 9 درصد کل واحدها به صورت میدانی بازرسی شده‌اند که در نتیجه این بازرسی‌ها؛ 40 هزار و 422 مورد منجر به تذکر دادن و معرفی به مراجع قضایی شده و 5202 مورد نیز پلمپ صورت پذیرفته است.

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان اعلام کرد: از آنجایی که به موجب مفاد بند 4 سیزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی که در 31 فروردین 1400 برگزار و مصوبات آن از سوی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ابلاغ شده است، مقرر شد که وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی؛ با تکیه بر اختیارات و مسئولیت‎های قانونی خود و به ویژه کمیته عالی نظارت، ضمن انجام تکالیف و وظایف قانونی مربوطه، گزارش هفتگی مربوط به آخرین تحولات مربوط به دوحوزه "وضعیت اجرای پروتکل های بهداشتی در کشور درمقابله با ویروس کرونا" و همچنین" وضعیت کووید- 19" در سراسر کشور را در مقایسه با هفته قبل به همراه مصادیق دقیق تخلفات و تعلل بخش‎های مختلف در سطح کشور، به قرارگاه عملیاتی منعکس کند که قطعاً روند اعلامی؛ بعنوان مهمترین شاخص ارزیابی عملکرد ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا، درمهار این بیماری محسوب خواهد شد، لذا این قرارگاه در انتظار اعلام مصادیق دقیق تخلفات وتعلل بخش‌های مختلف در سطح کشور، از سوی وزارت بهداشت و کمیته عالی نظارت، برای بررسی و برخورد قانونی با تعلل کنندگان و متخلفین است.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کدام استان‌ها کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارند؟/ پلمب بیش از 5000 واحد صنفی متخلف»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..