مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
کمبود برق در سال جاری ٢,٥ برابر سال قبل است/ افزایش ۲۴ درصدی مصرف برق در استان قزوین

ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1400/02/14 شناسه خبر: 1730753

احمد احمدی گفت: با کمبود ۲.۵ برابری انرژی برق در تابستان امسال نسبت به سال گذشته، صرفه جویی در مصرف الزامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ احمد احمدی در جلسه شورای هماهنگی و پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: افزایش 24 درصدی مصرف برق در استان، ایجاب می‌کند برای عبور از پیک تابستان فکر اساسی کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: کمبود انرژی برق در سال جاری بیش از 2.5 برابر سال‌های قبل است و اگر مصرف بی رویه باشد و مشترکان در مدیریت مصرف همراهی و همکاری لازم را نداشته باشند، بدون تردید خاموشی خواهیم داشت.

مدیر برق شهرستان قزوین تصریح کرد: کاهش مصرف 50 درصدی ادارات به استان‌ها ابلاغ شده و اگر میزان مصرف در تابستان کاهش پیدا نکند ناگزیر به اعمال خاموشی هستیم.

احمدی اضافه کرد: خاموشی یک در میان روشنایی معابر و بلوارها و کاهش 50 درصدی روشنایی پارک‌ها، که از سال گذشته در سطح شهرستان قزوین اجرایی شده است در سال جاری نیز ادامه دارد.

وی یادآور شد: خاموش کردن کولرهای گازی ادارات و بانک‌ها و خاموش کردن لامپ‌های اضافی در ادارات از راه‌های موثر برای کاهش مصرف برق است و از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم ضمن نظارت کافی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

کاهش روزانه 200 مگاوات مصرف برق در استان ضروری است

احمدی اضافه کرد: به منظور مدیریت مصرف و تامین نیاز روزانه ضرورت دارد به میزان 200 مگاوات در مصرف برق مدیریت و صرفه جویی شود که تحقق این امر نیازمند همکاری و همراهی جدی مشترکین است.

وی اظهار کرد: ضمن تاکید بر تلاش و عزم راسخ مجموعه برق استان در تامین برق پایدار بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز درمانی از مدیران این مراکز درخواست می‌کنیم نسبت به تهیه دیزل ژنراتور و تامین مستقل برق خود اقدام کنند تا در صورت حوادث خارج از کنترل با مشکل مواجه نشوند.

مدیر برق شهرستان قزوین یادآور شد: اولویت کاهش و مدیریت مصرف برق در بخش صنایع است که انتظار داریم با برنامه ریزی مناسب بتوانیم این وضعیت را مدیریت کرده تا از اعمال خاموشی به صنایعی که در مصرف خود مدیریت می‌کنند خودداری شود.

احمدی بیان کرد: سرقت کابل‌های برق در این ایام می‌تواند مزید بر علت شده و خاموشی را بیشتر کند لذا ضمن افزایش گشت‌های نظارت و بازرسی امیدواریم با کمک نیروی انتظامی و شهروندان از این مشکل نیز پیشگیری کنیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: با همکاری مناسب مشترکین صنعتی، کشاورزی و تجاری و خانگی صرفه جویی در مصرف برق، تابستان امسال با مدیریت منطقی و خاموشی کمتر سپری شود.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «کمبود برق در سال جاری ٢,٥ برابر سال قبل است/ افزایش ۲۴ درصدی مصرف برق در استان قزوین»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..