مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
ماه عسل طالبان و القاعده نزدیک است؟

به گزارش دیلی‌بیست،  یک افسر اطلاعاتی و دیپلمات مخفی مستقر در افغانستان به دیلی‌بیست گفت: طالبان با جان سالم به در بردن از طولانی‌ترین جنگ آمریکا، احترام زیادی در میان شبه نظامیان سراسر جهان پیدا کرده است. طالبان و القاعده به هم احترام می‌گذارند. اگر صلح و ثبات در افغانستان وجود نداشته باشد، آن‌ها می‌توانند بار دیگر عزیزان هم باشند.

این دیپلمات در برآورد خود تنها نیست. چند مقام دیگر افغان هم به دیلی بیست تأیید کرده‌اند که القاعده، با وجود تفاهم سال گذشته طالبان-آمریکا که این گروه را الزام می‌کرد تمام روابط با شورشیان بن‌لادن را کنار بگذارد، در حال تقویت روابط نزدیک با شورشیان طالبان است.

"سهیل شاهین"، عضو ارشد تیم مذاکرات طالبان به دیلی بیست گفت عدم موفقیت دولت بایدن در تحقق موعد اصلی ۱ مه برای عقب‌نشینی، به معنای لغو شرایط بود: "آمریکا توافق را نقض کرد". شاهین افزود طالبان اکنون تعداد بالایی داوطلب دارد که در لیست انتظار برای پیوستن به جنگ هستند.

یک عضو القاعده که در پیشاور سکونت دارد نیز به "دستورکار جهانی مشترک" با طالبان اشاره کرد. وی به دیلی‌بیست گفت: ما مبارزه طولانی با آمریکا پیش رو داریم. مأموریت القاعده و بن‌لادن هیچ‌گاه به پایان نمی‌رسد. اگر طالبان در جنگ علیه آمریکا در افغانستان پیروز شود، اهداف القاعده و دیدگاه نهایی بن‌لادن را به اشتراک می‌گذارد.

23311
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ماه عسل طالبان و القاعده نزدیک است؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..