مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
قیمت اتریوم می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰ هزار دلار برسد

نسل اول ارز دیجیتال با عرضه‌ی بیت کوین بنیان نهاده شد و جهان را با سیستم نقدی غیر متمرکز و ایمن آشنا کرد. اندکی پس از انتشار بیت کوین، اتریوم (Ethereum) با تمرکز کلی بر توسعه‌ی برنامه‌ی غیر‌متمرکز و قرارداد هوشمند وارد میدان شد. این هدفِ رمزارزهای نسل دوم بود و به‌دنبال اتریوم، دَه‌ها رمزارز دیگر با اهداف مشابه راه‌اندازی شدند. سرعت پیشرفت و ارائه مفاهیم و ایده‌های جدید اتریوم به‌قدری چشمگیر بود که بسیاری از رمزارزها و توکن‌ها پیدایششان را به اتریوم و بلاک‌چین آن مدیون هستند.

اِتر همچنان پس از بیت کوین به‌عنوان دومین رمزارز مهم بازار شناخته می‌شود و توانسته است سقف‌های قیمتی جدیدی ثبت کند. در هفته گذشته، قیمت اِتر رمزارزِ شبکه‌ی اتریوم به‌طور‌مداوم رشد کرد و پس از ثبت رکورد تاریخی ۳،۲۰۴ دلار، در زمان نگارش این مقاله با اندکی کاهش قیمت مواجه شده است و هر کوین آن به مبلغ ۳،۱۶۴ دلار معامله می‌شود. افزون‌براین، حجم معمالات نیز به بیش از ۳۳۱ میلیارد دلار رسیده است که آینده‌ی درخشانی برای این رمزارز نوید می‌دهد.

مقاله‌ی مرتبط:

به‌گزارش پلتفرم تجزیه‌وتحلیل داده Skew، افزایش قیمت اخیر اِتر با افزایش حجم معاملات نقدی‌اش از اواسط آوریل همراه بوده است. دیدگاه تحلیلگران درباره افزایش قیمت اِتر کاملا صعودی است و معتقدند رشد اتریوم همچنان ادامه خواهد داشت.

اکثر فعالان بازار معتقدند قیمت اِتر می‌تواند تا پایان بازار گاوی به بیش از ۱۰ هزار دلار نیز برسد؛ ازاین‌رو، تحلیلگر بازارهای مالی، اِسپنسر نون، دَه دلیل اصلی ارائه داده است که چرا قیمت رمزارز شبکه‌ی اِتریوم می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰ هزار دلار برسد. در‌ادامه، دلایل اِسپنسر را بررسی می‌کنیم. با زومیت همراه باشید. 

در‌حال‌حاضر، تقاضای گسترده‌ای برای فضای بلوک اِتر وجود دارد؛ زیرا بلاک‌چین اِتریوم با متوسط ​​هزینه روزانه پرداخت‌شده درحدود ۱۸ میلیارد دلار، با فاصله از تمامی رقبایش پیشی می‌گیرد. شبکه بلاک‌چین اِتریوم روزانه معاملاتی بالغ‌بر ۳۰٫۵ میلیارد دلار را میزبانی می‌کند که دو برابر بیشتر از شبکه‌ی بلاکچین بیت کوین است. آدرس‌های فعال روزانه برای اِتریوم در حال افزایش مداوم هستند و در چند وقت اخیر، به بیشترین سطح همیشگی‌اش رسیده‌اند. اِتریوم با رشد چشمگیر فعالیت پلتفرم‌های دیفای (DeFi) در سال جاری به‌آرامی به‌عنوان فناوری نهادینه‌شده ظاهر می‌شود. اکثر پروژه‌های DeFi با انباشت سرمایه‌ی چندین‌میلیارددلاری در اکوسیستم اتریوم حضور دارند. حجم DEX ماهانه مبتنی‌بر اِتریوم با عبور از ۶۰ میلیارد دلار، تقریبا ۶۰ برابر شده است. به‌دلیل حجم نقدینگی انبوه اِتر، رمزارزهای مصنوعی ازجمله بیت کوین در بلاک‌چین اتریوم گسترش یافته‌اند. عرضه بیت کوین مصنوعی در بلاک‌چین اتریوم از مرز ۲۰۰ هزار دلار عبور کرده است. فروش توکن‌های غیرقابل‌معاوضه (NFT) در بستر اِتریوم به‌صورت سرسام‌آور افزایش یافته و اخیرا از ۶۰۰ میلیون دلار نیز عبور کرده است. شبکه پالیگان (ماتیک سابق) مستقر در بلاک‌چین اتریوم درحال‌حاضر بیش از یک‌میلیون دلار معاملات روزانه را پردازش می‌کند. همچنین، از بزرگ‌ترین پروژه‌های DeFi مانند Aave بهره گرفته است. شبکه بلاک‌چین اِتریوم در‌حال‌حاضر بیش از ۵۰ میلیارد دلار از منابع برجسته پایدار بیت‌کوین برخوردار است. بلاک‌چین اِتریوم به‌دنبال به‌روزرسانی up EIP-1559 است که به‌طور درخورتوجهی مسئله افزایش هزینه‌های گس (کارمزد تراکنش‌ها) را برای کاربران کاهش می‌دهد.

با استناد به آنچه‌ گفته شد، چشم‌انداز شبکه بلاک‌چین اتریوم بسیار روشن است و با درنظرگرفتن فعالیت‌هایی همچون به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲، احتمالا قیمت رمزارز اِتر بسیار زودتر از تصور سرمایه‌گذاران افزایش خواهد یافت. ناگفته نماند به‌روزرسانی اتریوم ۲ در چند مرحله تکمیل و به‌موجب آن، شبکه‌ی بلاک‌چین با پیشرفت‌های چشمگیری مواجه می‌شود. در این به‌روزرسانی هزینه‌ی تراکنش‌ها بسیار کاسته می‌شود و پروتکل اجماع اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر می‌کند.

گفتنی است پروتکل اثبات کار نوعی اثبات دانش صفر رمزنگاری است که در آن یک طرف (اثبات‌کننده) به دیگران (تأیید‌کنندگان) ثابت می‌کند که مقدار مشخصی از تلاش محاسباتی برای به‌نتیجه‌رسیدن اهداف مثبتی صرف شده است. متعاقبا تأییدكنندگان می‌توانند با حداقل تلاش، این اهداف صحیح را بسنجند و آن‌ها را تأیید كنند.

در فرایند اثبات کار، ماینرها (استخراج‌کنندگان) برای تولید هر بلاک باید صداقتشان را با ارائه‌ی قدرت سخت‌افزاری به دیگران ثابت کنند. به‌نوعی ماینرها با دراختیار‌گذاشتن سخت‌افزارشان به شبکه، نیت خود را ثابت و به حفظ امنیت آن کمک می‌کنند و با حل معماهای فشرده‌ی محاسباتی و اعتبارسنجی به معاملات، پاداش دریافت خواهند کرد.

اثبات سهام (PoS) نوعی دیگری از سازوکار اجماع است که ازطریق آن، شبکه‌ی بلاک‌چین ارز رمزنگاری‌شده توافق توزیع را به‌دست می‌آورد. در رمزارزهای مبتنی‌بر اثبات سهام، سازنده بلوک بعدی از طریق شرایط مختلفی همچون انتخاب تصادفی و ثروت یا سن انتخاب می‌شود. در الگوریتم اثبات سهام برخلاف مکانیزم اثبات کار، به استفاده از سخت‌افزار نیازی نیست؛ بلکه نسبت به میزان ارز اختصاص داده‌شده به شبکه، مالک می‌تواند در اعتبارسنجی بعدی شرکت کند و مشوق‌ها را به‌دست آورد.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی از سوی زومیت نیست. خطر از‌دست‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌عهده بگیرد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «قیمت اتریوم می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰ هزار دلار برسد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..