مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
ایلان ماسک: نسخه آزمایشی FSD تسلا تقریبا آماده است

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اطلاعات جدیدی درباره‌ی نسخه‌ی آزمایشی فناوری کاملا خودران (FSD) توییت کرد. به‌گزارش insideevs، ایلان ماسک در پاسخ به توییتی درباره‌ی نسخه‌ی فعلی سیستم FSD گفت نسخه‌ی V9.0 تقریبا آماده است و پیشرفت درخورتوجهی به‌شمار می‌رود. جالب اینکه نسخه‌ی جدید سیستم خودران تسلا با استفاده از حسگر رادار متوقف می‌شود و فقط به دوربین‌ها متکی است. فناوری خودران تسلا از یک حسگر رادار رو به جلو و هشت دوربین و دوازده حسگر اولتراسونیک بهره می‌برد.

سیستم خودران تسلا / Tesla FSD در حال بررسی شرایط جاده

حسگر رادار تکی نیز دیگر استفاده نخواهد شد و ماسک تأیید کرد تسلا آن را از تولید خارج کرده و از آن به‌عنوان پشتیبان هم استفاده نخواهد کرد. ماسک به‌دلیل تمایل‌نداشتن به استفاده از حسگرهای لایدار مشهور است و اکنون درباره‌ی حسگرهای رادار هم گویا چنین نظری دارد. به‌نظر می‌رسد ماسک و تیمش درباره‌ی استفاده از دوربین فقط مصمم هستند.

همچنین، در این توییت اشاره شده است که FSD با شرایط ناشناخته و بد آب‌وهوایی بهبود خواهد یافت. قسمت وضعیت بد آب‌‌وهوایی واضح است؛ اما برخی ممکن است با شرایط ناشناخته آشنا نباشند. آن‌ها اساسا شرایط رانندگی بسیار دشواری هستند که سیستم ممکن است قبلا آن‌ها را تجربه نکرده باشد؛ ازجمله شرایط بسیار غیرعادی مانند پیچ‌​​های عجیب و غریب به‌سمت چپ که به‌ندرت اتفاق می‌افتد.

مقاله‌های مرتبط:

نسخه‌ی آزمایشی FSD تسلا برای آموزش به حضور در پیچ‌های نادر به‌سمت چپ تمایل دارد. یکی از آزمایش‌کنندگان نسخه‌ی آزمایشی FSD در ویدئویی ترسناک، عملکرد سیستم خودران تسلا را در چنین شرایطی به‌تصویر کشیده است. این ویدئو عملکرد موفق FSD را در چند مورد نشان می‌دهد. تسلا در حال گسترش میزان آزمایشگرهای نسخه‌ی آزمایشی FSD است و آخرین رقم ۲۰۰۰ مورد بود. به‌زودی دکمه‌ی FSD Beta برای مالکان خودروهای الکتریکی تسلا در نظر گرفته می‌شود تا درصورت تمایل برای امتحان سیستم خودران‌، آن را فشار دهند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ایلان ماسک: نسخه آزمایشی FSD تسلا تقریبا آماده است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..