مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
نوسان قیمت زعفران در بازار

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران از روند افزایشی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: گرچه بازار زعفران در ثبات و آرامش به سر می‌برد، اما طی چند روز اخیر با نوساناتی در بازار روبه‌رو شده که بخشی از آن مربوط به تقاضای بازار ماه رمضان و بخش دیگر مربوط به سودجویانی است که با آشفتگی بازار زعفران به دنبال منافع میلیاردی هستند.

بازار زعفران ملتهب شد

او با اشاره به اینکه امکان اعلام قیمت دقیق زعفران وجود ندارد، افزود: هم اکنون دلالانی که اقدام به خرید و دپو زعفران با رقم‌های بالا در انبارها کردند، قصد برهم زدن بازار را دارند تا بتوانند به سودهای نجومی که برای خود متصور هستند، دست یابند که امیدواریم با مدیریت هوشمندانه بازار به اهداف خود نرسند.

نوسان قیمت زعفران در بازار

حسینی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت تمام شده، هزینه و نهاده‌های تولید و ثبات قیمت محصول طی ۲ سال اخیر، افزایش قیمت در آینده باید به گونه‌ای باشد که منافع آن به جیب کشاورز رود، چنانچه مافیای زعفران از این افزایش قیمت منتفع شوند، به ضرر کشاورزان تمام می‌شود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه امکان عرضه محصول زعفران به نرخ‌های قبلی وجود ندارد، گفت: با توجه به تورم سال جدید و افزایش هزینه‌ها نمی‌توان انتظار داشت که زعفران با قیمت قبل عرضه شود، اما آنچه ممکن است بازار مصرف کننده را آزار دهد، اهدافی است که یک عده با دپو کردن زعفران در انبارها به دنبال بر هم زدن بازار هستند که این منافع به هیچ عنوان به جیب کشاورز نمیرود.

حسینی در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران تصریح کرد: گرچه صادرات زعفران در سال ۹۹ نسبت به سال ماقبل خود رشد داشته، اما عمده زعفران توسط صادرکنندگان غیرحرفه‌ای انجام شده است که انتظار می‌رود امسال روند رشد صادرات زعفران با رفع چالش‌های پیش رو از سوی صادرکنندگان واقعی ادامه یابد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «نوسان قیمت زعفران در بازار»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..