مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
زیبایی مسحور کننده رامسر را در سد میجران لمس کنید

در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی رامسر و بر روی رودخانه نسارود، سدی خاکی احداث شده است که مرز ناشناخته های ایران را دگرگون کرده است. رامسر که به دیار شگفتی های مازندران بنام است، میزبان این سد منحصربفرد خاکی است.

میجران سدی خاکی بوده که وسط آن از قیر است و بین کوه های اربه کله و دالخانی قرار دارد. اگر از بالای جاده این منطقه را تماشا کنید، تکه ای از بهشت را درست وسط جنگل های سرسبز و انبوه رامسر می بینید. زیبایی های این منطقه آنقدر زیاد و خیره کننده هستند که هر طبیعت دوستی را به وجد می آورد.

این سد در اسفند سال ۱۳۸۲ به منظور تامین آب زراعی منطقه و به منظور توسعه و تقویت صنعت گردشگری و تامین آب نوشیدنی شهرهای رامسر، کتالم و سادات شهر به میزان ۷ میلیون متر مکعب ساخته شده است. راه رسیدن به سد میجران از جاده جنت رودبار است که یک جاده فرعی آسفالته زیبا است و مابین رامسر و تنکابن قرار دارد و از دل جنگل های رویایی و چشم نواز دالخانی می گذرد.

اگر از بالا رودخانه نسارود را نگاه کنید، آن را با رودخانه های «جنگل های آمازون» اشتباه خواهید گرفت. برای دیدن دریاچه وصف نشدنی و روح نواز پشت سد نیز در جهت آب رودخانه نسارود بروید تا به دریاچه برسید. امیدواریم در تابستان فرصت را غنیمت بشمارید و سری به این زیبایی وصف ناشدنی بزنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « لست سکند » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «زیبایی مسحور کننده رامسر را در سد میجران لمس کنید»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..