تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
آنچه والدین باید در مورد معلم فرزندشان بدانند

برترین‌ها: اگر بدانید درون ذهن معلم فرزندتان چه می‌گذرد، هم بهتر می‌توانید سر از برنامه‌ی تدریسش درآورید و هم می‌توانید فرزندتان را راهنمایی کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد.

شغل ما بامزه نیست

چیز‌هایی که معلم فرزندتان می‌خواهد شما بدانید

اگر به بچه‌های کوچولو درس می‌دهیم فکر نکنید شغل ما بسیار بامزه و سرگرم کننده است و به ما نگویید کاش جای ما بودید! این بچه‌ها وقتی بیرون از محیط خانه هستند، روی کاملا جدیدی از خودشان نشان می‌دهند.

من مشاور ازدواج نیستم

در جلساتی که با شما دیدار می‌کنیم لطفا اجازه بدهید به همان موضوعات تحصیلی فرزندتان بپردازیم نه اینکه مثلا همسر شما هیچ کمکی در کار‌های خانه به شما نمی‌کند!

ما هم از امتحان بدمان می‌آید

ما معلم‌ها طبق ضوابط و استاندارد‌ها «مجبوریم» از بچه‌ها امتحان بگیریم.

تکنولوژی رفتار بچه‌ها را تغییر داده است (بدتر کرده است)

قبلا بچه‌ها برای بازی کردن از خانه بیرون می‌رفتند و مسائل‌شان را خودشان حل می‌کردند، اما حالا با وجود کامپیوتر و ...، آن‌ها مهارت‌های ارتباطی ندارند و نمی‌دانند چطور بدون دخالت معلم و کمک او، با احساسات بد و آزاردهنده‌اش کنار بیاید.

من متوجه رفتار‌های فرزندتان هستم

وقتی صدای بلند آروغ زدن فرزندتان را می‌شنوم به خودم یادآوری می‌کنم که رفتار‌های دانش آموزان بازتابی از رفتار‌های والدین‌شان است.

هر بچه‌ای خاص است، اما ...

فرزند شما ممکن است مرکز توجه و تمام دنیای‌تان باشد، اما من باید توجهم را بین ۲۵ نفر تقسیم کنم.

موبایل می‌تواند بزرگ‌ترین حواس پرت کُن باشد

لطفا به بچه‌های اجازه ندهید موبایل با خود به مدرسه بیاورند و با این کارتان به ما کمک کنید.

ما معلم‌ها نقش‌های زیادی داریم

چیز‌هایی که معلم فرزندتان می‌خواهد شما بدانید

ما نقش مادر، پدر، روانشناس، دوست و مشاور را هر روز بازی می‌کنیم و ضمنا باید حواس‌مان به اختلالات یادگیری، مشکلاتی که دانش آموزان در خانه دارند، فشار‌های روحی و خیلی مسائل دیگر باشد.

ما می‌دانیم در خانه در مورد چه مسائل حرف می‌زنید

بچه‌ها در کلاس، راز‌های خانه را برملا می‌کنند: پول، مذهب، سیاست و حتی عمل وازکتومی پدر را!

ما بیشتر از بچه‌ها عاشق روز‌های تعطیل هستیم

ما هم روز‌های برفی و تعطیلات آخر هفته را دوست داریم و از آن لذت می‌بریم.

چیزی که بچه‌ها را در ذهن ما معلم‌ها ماندگار می‌کند نمره و معدل‌شان نیست

دانش آموزانی که در ذهن ما می‌مانند بچه‌هایی هستند که مهربان‌اند، احترام گذاشتن بلدند و خوش قلب‌اند، نه لزوما آن‌هایی که بیشترین و بهترین نمرات را می‌گیرند.

شما کار خودتان را می‌کنید و ما هم کار خودمان را

دانش آموزانی داریم که والدین‌شان مدیر عامل و رئیس شرکت هستند و به دیدن ما می‌آیند تا بگویند چطور باید کلاس را اداره کنیم! اما ما هرگز به این فکر نمی‌کنیم که به شرکت یا سازمان‌شان برویم و به آن‌ها یاد بدهیم چطور کارشان را انجام بدهند!

ساعت ورود و خروج ما مثل بچه‌های شما نیست

ما همان ساعتی که فرزندان شما به مدرسه می‌آیند وارد مدرسه نمی‌شویم و همزمان با آن‌ها از مدرسه خارج نمی‌شویم. بیشتر ما معلم‌ها ساعات بیشتری را در مدرسه می‌گذرانیم.

ما دشمن بچه‌ها نیستیم

ما معلم‌ها واقعا در کنار پدر و مادر‌ها هستیم.

بچه‌ها دروغ می‌گویند

خیلی ساده است: فرزند شما دروغ می‌گوید تا به دردسر نیفتد.

بچه‌ها را به مطالعه تشویق کنید

کتاب خواندن و مطالعه، کلید موفقیت در هر سنی است.

تکلیف مال بچه‌هاست نه شما

ما می‌توانیم فرق میان کمک به بچه‌ها در انجام تکالیف و انجام آن‌ها توسط شما را تشخیص بدهیم، مخصوصا وقتی که روز بعد سر کلاس چیزی بلد نیستند.

ما بخاطر پول معلم نشده‌ایم

چیز‌هایی که معلم فرزندتان می‌خواهد شما بدانید

هیچ معلمی را نمی‌توانید پیدا کنید که بخاطر پول معلم شده باشد، چون حقوق معلمی اصلا وسوسه کننده نیست!

بر تکالیف بچه‌ها نظارت کنید

اگر فرزندتان می‌گوید تکالیفش را انجام داده به این معنی نیست که حتما درست انجام داده، شما هم باید هر شب تکالیف او را چک کنید.

ما هم فرسوده می‌شویم

امروزه تدریس و معلمی آنطوری که زمانی برای معلم‌های ما بوده، لذتبخش نیست. دانش آموزانی که ادب و احترام بلد نیستند و والدینی که با ما سر جنگ دارند ما را فرسوده و ناامید می‌کنند.

با فرزندان‌تان حرف بزنید

امروزه بیشتر پدر و مادر‌ها ابزار‌های الکترونیکی را در اختیار بچه‌ها قرار می‌دهند تا آن‌ها را سرگرم کنند، اما بچه‌ها تشنه‌ی گفتگو با والدین هستند و دوست دارند بدانند و بفهمند که شما دوست‌شان دارید و برای‌شان وقت می‌گذارید.

پدر و مادر هلیکوپتری نباشید

نظارت و حمایت والدین ضروریست، اما برخی از پدر و مادر‌ها هلیکوپتری عمل می‌کنند و بیش از اندازه حامی و کنترل کننده‌اند.

تحصیلات دانشگاهی همه چیز نیست

موفقیت فقط از راه کسب نمرات عالی و یاد گرفتن چند زبان و ... به دست نمی‌آید. والدین باهوش و منطقی می‌دانند که هر بچه‌ای استعداد‌های خاص خودش را دارد و لزوما قرار نیست همه وارد دانشگاه شوند. آن‌ها می‌دانند که مسئولیت پذیری و یک شهروند خوب بودن، مسیری است که به موفقیت و رضایت در زندگی ختم می‌شود.

ما را «آدم بده» نکنید

ما را مجبور نکنید قوانین مدرسه را زیر پا بگذاریم و جلوی بچه‌ها از ما بدگویی نکنید.

اجازه بدهید بچه‌ها اشتباه کنند

ما می‌دانیم که شما خوبی بچه‌ها را می‌خواهید، اما لطفا کار‌های بچه‌ها را شما انجام ندهید و اجازه بدهید مرتکب اشتباه شوند. اگر اشتباه نکنند چطور یاد بگیرند؟ بچه‌ها امروزه انگیزه‌ای برای تلاش جهت موفقیت ندارند، زیرا احساس می‌کنند والدین‌شان همیشه برای کمک و حمایت آن‌ها حضور دارند.

گاهی یک لبخند همه چیز را عوض می‌کند

چیز‌هایی که معلم فرزندتان می‌خواهد شما بدانید

روز‌هایی هستند که واقعا دلمان می‌خواهد همه چیز را رها کنیم، اما وقتی لبخندی روی صورت دانش آموزی که آن گوشه‌ی کلاس نشسته می‌بینیم همه چیز تغییر می‌کند و انگار دلیلی پیدا می‌کنیم که حتی بیشتر از قبل عاشق حرفه‌مان باشیم.

منبع: rd
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آنچه والدین باید در مورد معلم فرزندشان بدانند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..