مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
برگزاری چهارشنبه سوری برای خبرنگاران ژاپنی در خراسان شمالی

رئیس جامعه اقامتگاه بوم گردی خراسان شمالی از اجرای مراسم چهارشنبه سوری و خانه تکانی در اقامت گاه های بوم گردی این استان برای مهمانان خارجی خبر داد.

وصالی افزود: قرار بر این است تا یک گروه 15 نفره از ژاپن در این استان حضور یابند که این افرا به روستای رویین و در اقامت گاه بوم گردی مستقر می شوند.

در این اقامت گاه سنت خانه تکانی برای این مهمان ها به نمایش درخواهد آمد و اقداماتی همچون شست و شوی قالی در رودخانه، چوب زدن بر فرش به منظور خروج گرد و خاک، گرم کردن آب بر روی آتش در کنار رودخانه و استفاده از این آب برای شست و شوی لباس و پرده، گردگیری و پاک کردن شیشه ها به نمایش درخواهد آمد.

همچنین علاوه بر مراسم خانه تکانی، قرار بر این است تا با آمدن این مهمان ها مراسم چهارشنبه سوری نیز در یکی از اقامت گاه های بوم گردی شیروان به نمایش درآید. به گفته وی، مهمانان ژاپنی از قشر خبرنگار هستند.

رئیس جامعه اقامت گاه بوم گردی خراسان شمالی اظهار کرد: در این استان 33 اقامت گاه بوم گردی وجود دارد که رزرو مکان در تمامی این اقامت گاه ها انجام شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «برگزاری چهارشنبه سوری برای خبرنگاران ژاپنی در خراسان شمالی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..