مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
افتتاح "ایران کوچک" کرج تا س

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از افتتاح پارک ملی کرج تحت عنوان «ایران کوچک» در سال آینده خبر داد.

پیمان بضاعتی پور اظهار کرد: در حال حاضر 273 پارک و بوستان در کرج وجود دارد که 20 مورد از آنها پارک بزرگ و مابقی پارک های محله ای هستند.

طبق بررسی های انجام شده مناطق یک، چهار و هشت شهر از لحاظ سرانه فضای سبز جزء مناطق برخوردار و مناطق دو، هفت و 9 نیز جزء مناطق کم برخوردار شهری هستند.

وی با اشاره به دلیل تناسب نداشتن در توزیع فضای سبز شهری گفت: در مناطق برخوردار شهر از قدیم شاهد وجود باغات متراکم با درختان انبوه بوده ایم ولی بافت مناطق کم برخوردار شهری فضای کمی برای توسعه فضای سبز دارد. به عنوان مثال در جهانشهر که جزء مناطق برخوردار در این حوزه محسوب می شود شهرداری 60 هکتار زمین تحت تملک دارد.

بضاعتی پور با اشاره به اینکه کرج پارک ملی ندارد، اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده از دو سال پیش شاهد کلنگ زنی پارک ملی کرج با عنوان ایران کوچک بودیم. این پارک در منطقه جهانشهر قرار دارد و عملیات عمرانی آن پیشرفت زیادی داشته و پیش بینی می شود در تابستان سال آینده به بهره برداری برسد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «افتتاح "ایران کوچک" کرج تا س»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..