تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
اولویت دولت بعدی باید عبور از اقتصاد دستوری باشد/ دولت چهاردهم بخش عرضه را در بورس تقویت کند

همایون دارابی تحلیلگربازار سرمایه در گفت وگو با بولتن نیوز:

یک تحلیلگر ارشد بازار سرمایه گفت: توصیه می کنم که دولت جدید برای خروج بازار سرمایه از رکود، از اقتصاد دستوری پرهیز کند و با فعالان بخش خصوصی بیشتر مشورت کند.

گروه اقتصادی: یک تحلیلگر ارشد بازار سرمایه گفت: توصیه می کنم که دولت جدید برای خروج بازار سرمایه از رکود، از اقتصاد دستوری پرهیز کند و با فعالان بخش خصوصی بیشتر مشورت کند.
همایون دارایی در گفت وگو با بولتن نیوز باتاکید بر اینکه اولویت های مرتبط با بازار سرمایه به نظر من در دو فاز قابل انجام است، اظهار داشت: بخش اول در بازه کوتاه مدت قابل اجراست. البته انتظار فعالان بازار سرمایه این است که به صورت پایدار این اصلاحات را ببینند، اما با توجه به اینکه در سه چهار سال گذشته بازار بورس در رکود به سرمی برد، در بازه کوتاه مدت تجهیز منابع مالی هم طریق دولت و شبه دولت های هم از طریق فروش اوراق و جابجایی هایی که از سال 99 به این سو انجام شد و باعث شد که منابع مالی قابل توجهی را از بازار خارج شود، این منابع دوباره تجهیز شوند تا سمت عرضه تقویت شود.
وی افزود:بنابراین اولویت اول به نظر من تقویت طرف عرضه است. اولویت دوم، اصلاح قانون و مقررارتی که اخیرا انجام شده است که به نظرمن باید جز اقدامات دولت بعدی باشد. اصلاح قوانینی مثل نرخ خوراک پتروشیمی ها یا نرخ بهره بانکی در کوتاه مدت می تواند وضعیت بازار را بهبود ببخشید. 
دارابی با بیان اینکه برای بهبود وضعیت بازار سرمایه به صورت اساسی لازم است که بخش خصوصی مشارکت بیشتری در تصمیم گیری ها داشته باشد، خاطرنشان کرد: علاوه بر اصلاح قوانین و مقررات و در کنار دولت قرار گرفتن بخش خصوصی در تصمیم گیری ها می تواند در شرایط کنونی راهگشا باشد.
او افزود: احترام به بخش خصوصی، حفظ منافع بخش خصوصی و نگاه منصفانه و بی طرفانه درباره وضع قوانین و مقرراتی که تاکنون در جهت منافع دولت پیش بینی شده است، باید در اولین های بعدی قرار بگیرد

اولویت دولت بعدی باید عبور از اقتصاد دستوری باشد/ دولت چهاردهم بخش عرضه را در بورس تقویت کند
این فعال بازار سرمایه با بیان اینکه اصلاح قوانین و مقررات یک امر کلی است که اجزا دیگری هم دارد، گفت: اصلاحاتی مثل توقف تصمیماتی به شیوه اقتصاد دستوری می تواند توان بخش خصوصی را توانمند کند، چرا که بخش خصوصی مجال پیدا می کند که در اتاق فکر وتصمیماتی که تاکنون با محوریت دولت انجام شده بود، حضور پیدا کند و نظر خودرا مطرح کند.
او اضافه کرد: زیرساخت اولیه برای بهبود وضعیت در میان مدت و بلند مدت به صورت پایدار این است که ما در راستای اصل 44 قانون اساسی و کاهش تصدی گری و کوچک سازی دولت حرکت کنیم.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «اولویت دولت بعدی باید عبور از اقتصاد دستوری باشد/ دولت چهاردهم بخش عرضه را در بورس تقویت کند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..