تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
امام جمعه اردبیل: تمام جزئیات نشست منامه بحرین را آمریکا و اسرائیل تنظیم کرده بودند/ محمودعباس دست نشانده اسرائیل و هم نوا با بلینکن است و بدترین اهانت را به حماس کرد/ بحرین جزو کشورهای عربی است که با اسرائیل سازش کرده و فرش قرمز برای سران اسرائیل پهن کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تعدد مدیریت آب در شمال استان اردبیل ضربه‌ای مهلک به پیکره کشاورزی و زارعت این استان وارد می‌کند.

آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار داشت: آقای رئیس جمهور روز یکشنبه از طریق فرودگاه پارس‌آباد به افتتاح سد قیزقلعه سی خواهد رفت. این سد انحرافی مثل سد خداآفرین از شاهکار‌های بزرگ جمهوری اسلامی در منطقه ماست و سطح عظیمی از اراضی پایین دست با این آب زیر کشت می‌رود و ثروت عظیمی تولید و به تبع آن عزت اهالی به طور کامل تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای آوردن آب بر سر مزارع پول هنگفتی هزینه شده است از طریق آب منطقه‌ای ۳ هزار میلیارد صرف شده و اخیراً ۳.۳ هزار میلیارد نیز اضافه شده و در حال انجام است ۷۰۰ میلیارد نیز تصویب شده است یعنی کلاً آب منطقه‌ای ۷ هزار میلیارد هزینه کرده است از طرف وزارت جهاد تا حال ۱۶۷ هزار میلیارد هزینه شده و از صندوق نیز یک هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد و کلاً از طرف جهاد ۳ هزار میلیارد هزینه شده است.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: از آقای رئیس جمهور می‌خواهم هنگام حرکت از اراضی مغان به طرف سد به اراضی پایین دست سد به چشم دقت نگاه کند تا متوجه شود که اکثر این آب در اراضی استان اردبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در نتیجه معقول نیست که مدیریت کانال‌ها و سد در دست دو استان باشد.

عاملی ادامه داد: با احداث سد و کانال ۴۲ هزار هکتار زمین زیر کشت می‌رود ۳۸ هزار هکتار آن در استان اردبیل و ۴ یا ۵ هکتار در آذربایجان شرقی است آیا معقول است مدیریت و معیشت ۳۸ هزار هکتار و مدیریت بیش از ۳۰۰ هزار نفر که از این اراضی ارتزاق می‌کنند به استان دیگر سپرده شود. تعدد مدیریت ضربه‌های مهمی به اهالی شمال استان می‌زند و عقل مدیریتی می‌گوید مدیریت کانال و سد، مثل کانال‌های دیگر کشور و مثل کشور‌های دیگر باید در دست یک مجموعه واحد باشد.

امام جمعه اردبیل گفت: مسئولان وزارت نیرو با این اقدام کاملاً اشتباه سبب اختلاف بین دو استان شده‌اند و دود اختلاف هم به چشم کشاورز می‌رود بار‌ها مدیریت سد، آب را به عللی که ما نمی‌دانیم به حد کافی باز نکرده و سبب از بین رفتن محصول کشاورزان شده است طبق قانون کشاورزان با امور آب قرارداد بسته اند تا سر وقت به آن‌ها آب تحویل دهد پول نیز پرداخت شده است، ولی امور آب نمی‌تواند آب را تحویل دهد و می‌گوید آذربایجان شرقی آب نمی‌دهد.

عاملی اظهار کرد: کشاورز متضرر ناله می‌کند که خدایا ما را از این ناهماهنگی نجات بده مسئول این ناهماهنگی کیست؟ فقط و فقط وزیر نیروست که حاضر نیست در طول مدت وزارت خود حتی یک بار از نزدیک درد کشاورزان ما را درک کند من از تمام نمایندگان می‌خواهم با وحدت و درایت سریعاً این معضل را حل کند.

امام جمعه اردبیل افزود: از شرکت پرشور اهالی شمال استان در انتخابات مرحله دوم تشکر می‌کنیم و همچنین از دو بزرگوار که از سر تکلیف، خود را در معرض انتخابات قرار دادند تشکر می‌کنم به نماینده منتخب تبریک و برای عزیز دیگرمان توفیق خدمت در عرصه‌های حساس دیگر را دارم از مسئولین ارشد استان می‌خواهم با حل مشکلات منطقه نمایندگان را به سنگر اصلی خودشان که قانون گذاری آرمانی و نظارت آرمانی است سوق دهند.

وی به بخشی از مشکلات شمال و جنوب استان اشاره کرد و گفت: پخش شدن بذر نامرغوب و هزینه سنگین کشاورزان برای سموم و عدم تاثیر سموم، کمبود آب، بیمه محصولات کشاورزی، حل مشکلات سند عشایر و واگذاری زمین به دیگر حائزین شرایط عشایر در محدوده هر دو شرکت پارس و مغان تلاش برای احیای حقابه مغان و در نتیجه اعطای مجوز کشت دوم به کشاورزان و تسریع در راه سازی در شمال و جنوب استان از جمله راه کلور و درام از جمله این مشکلات است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: شهرستان شدن جعفرآباد دیر یا زود اعلام خواهد شد، ولی چقدر شایسته بود که مسئولان استانی مقدمات کار را فراهم می‌کردند تا رئیس جمهور که به مغان می‌آید در عرض چند دقیقه با اعطای امتیاز شهرستان، اهالی را غرق در سرور و خوشحالی می‌کرد.

آیت الله عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها خاطرنشان کرد: از رئیس جمهور می‌خواهم به وزیر آموزش و پرورش دستور دهد هرچه سریع‌تر معوقات رتبه‌بندی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ فرهنگیان را پرداخت نماید به نظر می‌رسد وزیر آموزش و پرورش از مشکلات معیشتی معلمین عزیز اطلاع ندارد وگرنه ساکت نمی‌نشست این گونه معامله با قشری که کل جامعه کنار سفره آنهاست در شأن جمهوری اسلامی نیست.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه این هفته یک انفعال عظیم و تکان دهنده از اسرائیل در برابر لبنان دیده شد، تصریح کرد: اسرائیل چراغ سبز به لبنان نشان داده که دوباره حدود مرزی را باز تعریف کنیم و اراضی اشغال شده لبنان به خود لبنان عودت داده شود این اقدام نشان می‌دهد که اسرائیل فقط لغت جنگ و قدرت را می‌فهمد و از طریق دیگر هیچ وقت زیر بار حق نمی‌رود.

عاملی خاطرنشان کرد: اگر آزادی اراضی لبنانی اتفاق بیفتد قطعاً سوریه نیز مسیر حزب الله را برای آزادی جولان و سایر اراضی اشغال شده خود طی خواهد کرد نکته جالب قضیه این است که بعضی از گروه‌های معاند و مزدور در لبنان که با حزب الله مخالف بودند با اعلان این خبر کاملاً در محاق فرو رفته‌اند و حزب الله جایگاه عظیمی را در لبنان پیدا کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تبیین ابعاد اجتماع اخیر سران کشور‌های عربی اظهار کرد: این هفته سران کشور‌های عربی در منامه بحرین اجتماع و برای مشکل اصلی عالم اسلام یعنی فلسطین نسخه و راه حل نوشتند. این کنفرانس ظهور ذلت فوق‌العاده بود تا حال دولت‌های عربی این گونه ذلیل نشده بودند همه ملت‌های عربی می‌گویند‌ای کاش این کنفرانس برگزار نمی‌شد سر تا پا ننگ و عار و رسوایی کامل بود.

وی بیان کرد: نشست سران عرب در منامه بحرین کاملاً معلوم کرد که چرا امت به این حالت ذلت رسیده است کشور‌های عربی در منامه جمع شدند و حماس و جهاد اسلامی را تروریست معرفی و طوفان‌الاقصی را محکوم کردند. مخصوصاً محمودعباس که دست نشانده اسرائیل و هم نوا با بلینکن است بدترین اهانت را به حماس کرد هرچند ۱۲ رئیس جمهور عربی به این کنفرانس ذلت و خیانت نیامده بودند، ولی همه نماینده فرستاده بودند.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: تمام جزئیات این کنفرانس را آمریکا و اسرائیل تنظیم کرده بودند، حتی بیانیه آخر آن نیز توسط اسرائیل تنظیم شده بود بحرین جزو کشور‌های عربی است که با اسرائیل سازش کرده و فرش قرمز به سران اسرائیل پهن کرده است؛ چرا این کنفرانس در زمان فعلی برگزار شد، چون اسرائیل در حال غرق شدن است و به هر مستمسک موهوم چنگ می‌اندازد، ولی از قضا «سکنجبین صفرا فزود» تمام ملت‌های عرب به این کنفرانس اعتراض و مدح عظیمی از حماس، جهاد اسلامی، یمن، عراق، حزب الله و ایران کردند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «امام جمعه اردبیل: تمام جزئیات نشست منامه بحرین را آمریکا و اسرائیل تنظیم کرده بودند/ محمودعباس دست نشانده اسرائیل و هم نوا با بلینکن است و بدترین اهانت را به حماس کرد/ بحرین جزو کشورهای عربی است که با اسرائیل سازش کرده و فرش قرمز برای سران اسرائیل پهن کرد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..