تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
یادداشت‌های علم، سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۴۸: خوابی که شاه تعریف کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرویس تاریخ «انتخاب»: اسدالله علم (۱ مرداد ۱۲۹۸ بیرجند – ۲۵ فروردین ۱۳۵۷ نیویورک)، یکی از مهم‌ترین چهره‌های سیاسی دوران محمدرضا شاه، وزیر دربار از ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۶ و نخست‌وزیر ایران از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۲ بود. 

«انتخاب» هر شب یادداشت‌های روزنوشت علم را منتشر می‌کند.

 سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۴۸: دندانساز شاهنشاه را از سویس خواسته بودم، دیشب آمد. صبح با تلفن فرمودند: به تشریفات بگو شرفیابی‌های امروز موقوف است. صبح دندانساز در آتلیه کاخ نیاوران شرفیاب شد. من طبق معمول خیال می‌کردم یک یا دو ساعتی طول می‌کشد. شاهنشاه بعد از نیم ساعت خیلی سرحال بیرون آمدند و مرا برای کار‌ها احضار کردند. خیلی تعجب کردم، پرسیدم: چه طور امروز به این زودی کار را تمام کردند. فرمودند "دندانم را کشیدم. دیگر به درد نمی‌خورد... حالا کار‌های عقب افتاده ات را می‌توانی بگویی" دو ساعت شرفیاب بودم. در این ضمن شهبانو هم تشریف آوردند و پهلوی دفتر شاهنشاه به دندانسازی رفتند. یک ساعت طول کشید، وقتی برگشتند باز هم من بودم با تعجب فرمودند: "این همه شرفیابی؟ " عرض کردم: "کار زیاد است چه باید کرد؟ " بعد قدری با شاهنشاه صحبت کردند و از جمله فرمودند: "دیشب خواب دیدم بچه چهارمی دارم و پسر است خیلی خوشحال شدم. " شاهنشاه فرمودند: "شما که دختر میخواستی". گفتند: "ولی در خواب از پسر خوشحال شدم" بعد تشریف بردند...
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «یادداشت‌های علم، سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۴۸: خوابی که شاه تعریف کرد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..