تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

به گزارش ایکنا به نقل از شهاب نیوز، جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کشتار بی‌رحمانه ساکنان این باریکه همچنان ادامه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی یک مجتمع مسکونی را در اردوگاه «الجدید» منطقه النصیرات نوار غزه با خاک یکسان کرد. در نتیجه این حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی، ۸ فلسطین به شهادت رسیدند و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بر اساس اعلام رسانه‌های فلسطینی شهیدان و زخمی‌های این حمله ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان «العوده» منتقل شده‌اند.

همچنین از صبح امروز تاکنون ۱۱ شهید و ۳۰ زخمیِ حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به مجتمع بیمارستانی «شفا» منتقل شدند.

علاوه بر این طی روز جاری تاکنون پیکر ۱۴ شهید از منطقه‌های مختلف شهر «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه گردآوری شده است.

منابع فلسطینی گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با حمله توپخانه‌ای به اطراف موضع «صوفا» واقع در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه، به سوی این منطقه‌ها به شدت تیراندازی کرده است.

بر اثر برخورد گلوله‌های توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به یکی از بخش‌های ساختمان پزشکی «الیاسین» در داخل مجتمع بیمارستانی «ناصر» در غرب خان‌یونس، این قسمت از بیمارستان ناصر آتش گرفت.

کمی پیش‌تر نیز وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه آمار جدیدی را از شمار کلی شهیدان و زخمی‌های حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه ارائه کرد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از آغاز حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه در هفتم اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون ۲۹ هزار و ۹۵۴ نفر به شهادت رسیده و ۷۰ هزار و ۳۲۵ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

 از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

حمله حزب‌الله به ۳ موضع نظامی رژیم صهیونیستی

حزب‌الله لبنان ۳ عملیات جدید را علیه مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی به انجام رسانده است.

اداره اطلاع‌رسانی جنگی حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۵:۰۰ عصر امروز چهارشنبه بیست‌وهشتم فوریه ۲۰۲۴ تجمع نظامیان دشمن اسرائیلی را در اطراف موضع برکه ریشا با تسلیحات موشکی هدف گرفتند و به آنان آسیب زدند.

همچنین اداره اطلاع‌رسانی جنگی حزب‌الله لبنان با صدور ۲ بیانیه دیگر از حمله موشکی به مواضع صهیونیستی «الرمثا» و «السماقه» در مزارع اشغالی شبعا واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

خبرنگار المیادین نیز از موج جدید حمله‌های موشکی از سمت لبنان به سوی هدفی صهیونیستی در الجلیل غربی واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که حمله‌هایی را علیه برخی زیرساخت‌های نظامی حزب‌الله لبنان در منطقه‌های «ابل السقی»، «یارین» و «بنت جبیل» در جنوب لبنان به انجام رسانده است.

این در حالی است که کمی پیش‌تر رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که آژیر هشدار در «ایفن مناحیم»، «گورن»، «زرعیت» و «شومیرا» واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمده است. خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که چندین موضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در الجلیل غربی به صورت همزمان و مستقیم از سمت لبنان هدف گرفته شده است.

از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی: برپایی کشور فلسطین پس از حمله ۷ اکتبر غیرممکن است!

ایلی کوهن وزیر انرژی رژیم اشغالگر صهیونیستی مدعی شد که پس از اجرای عملیات طوفان الاقصی از سوی مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر سال گذشته میلادی، برپایی کشور فلسطین غیرممکن شده است.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در ادامه سخنان خود با در اولویت‌ندانستن آزادی اسیران صهیونیست نزد مقاومت فلسطین در غزه گفت: باید برای بازگرداندن اسیران اقدام کرد، اما نه به هر بهایی. چرا که مساله اصلی عدم توقف جنگ است.

کوهن در ادامه بدون اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کشتار هزاران فلسطینی ساکن این باریکه مدعی شد که بسیاری از کشورهای «جهان آزاد» از نابودی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس حمایت می‌کنند. وی مدعی شد این حمایت حتی از جانب برخی کشورهای عربی همسایه انجام می‌شود، اما آن‌ها این موضوع را علنی نمی‌کنند.

از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

بیانیه قطر و فرانسه درباره رفح

قطر و فرانسه با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با حمله رژیم صهیونیستی به رفح مخالف هستند.

این ۲ کشور بر گشایش تمامی گذرگاه‌های نوار غزه برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه به دست ساکنان این باریکه نیز تاکید کردند.

علاوه بر این قطر و فرانسه در این بیانیه مشترک متعهد شدند که ۲۰۰ میلیون دلار را برای حمایت از ملت فلسطین اختصاص بدهند.

بر اساس این بیانیه مشترک، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و امانویل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نگرانی عمیق خود را نسبت به اوضاع انسانی فاجعه‌بار در نوار غزه ابراز داشتند.

از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

حمله موشکی گردان‌های قدس به کیسوفیم

با وجود گذشت ۱۴۵ روز از حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، عملیات‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه علیه نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد.

گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) اعلام کرد که به موضع صهیونیستی کیسوفیم حمله کرده است. بر اساس اعلام گردان‌های قدس این حمله با موشک‌های «۱۰۷» به انجام رسیده است.

همچنین مبارزان گردان‌های قدس اعلام کردند که در جنوب شرق منطقه القراره واقع در شهر خان‌یونس با یک گروه ۴ نفره از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی درگیر شده و این نظامیان صهیونیست را به هلاکت رسانده یا زخمی کرده‌اند.

علاوه بر این گردان‌های قدس از حمله خمپاره‌ای به تجمع نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در خیابان شماره ۱۰ واقع در جنوب شهرک الزیتون شهر غزه خبر داد.

یک تانک مرکاوا و یک بولدوزر دی – ۹ ارتش رژیم صهیونیستی نیز از سوی مبارزان گردان‌های قدس در محورهای پیشروی غرب شهر خان‌یونس با گلوله‌های «تاندوم» و «آر پی جی» هدف قرار داده شد.

همچنین گردان‌های قدس از درگیری شدید با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه عبسان الکبیره واقع در شرق خان‌یونس خبر داد.

گردان‌های شهدا الاقصی نیز اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها ۲ جنگ‌افزار ارتش رژیم صهیونیستی را در غرب شهر خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه با گلوله‌های آر پی جی هدف قرار داده‌اند.

از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

یک بیمارستان دیگر به علت اتمام سوخت از کار افتاد

احمد الکحلوت، رئیس بیمارستان «کمال عدوان» در شمال نوار غزه از تعطیلی این بیمارستان به دلیل پایان‌یافتن سوخت خبر داد.

الکحلوت گفت: از امروز به دلیل پایان یافتن سوخت بیمارستان کمال عدوان از روند خدمت‌رسانی خارج شد. ما شهادت چندین بیمار در نتیجه کمبود دارو، غذا و سوخت را به ثبت رسانده‌ایم.

رئیس بیمارستان کمال عدوان اعلام کرد: ما باز هم خواسته خود برای تأمین سوخت مجتمع بیمارستانی کمال عدوان جهت نجات بیماران را مطرح می‌کنیم.

الکحلوت با اشاره به پیامدهای خروج بیمارستان کمال عدوان از روند خدمت‌رسانی افزود: تعطیلی بیمارستان کمال عدوان هزاران فلسطینی را از حق خود در استفاده از خدمات پزشکی محروم خواهد کرد.

وی ضمن اشاره به قحطی در شمال نوار غزه تاکید کرد: در روزهای گذشته ۴ کودک به دلیل سوءتغذیه و خشکی و بی‌آبی بدن به شهادت رسیدند.

الکحلوت در ادامه اعلام کرد که اجرای عملیات‌های جراحی در بیمارستان کمال عدوان به صورت کامل متوقف شده است.

کمی پیش‌تر نیز وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه آمار جدیدی را از شمار کلی شهیدان و زخمی‌های حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه ارائه کرد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از آغاز حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه در هفتم اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون ۲۹ هزار و ۹۵۴ نفر به شهادت رسیده و ۷۰ هزار و ۳۲۵ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

فریدمن: اسرائیل همزمان در سه جبهه مختلف شکست‌ خورده است

توماس فریدمن نویسنده و تئوریسن برجسته آمریکایی در مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز به شکست رژیم صهیونیستی در نوار غزه و تشدید خشم عموم جهانی از تل‌آویو و واشنگتن پرداخته و نوشت: اگر بایدن مراقب نباشد، جایگاه جهانی آمریکا به‌طور کامل همراه با جایگاه اسرائیل تنزل می‌یابد.

در مقاله فریدمن آمده است که روایت جهانی اسرائیل درباره «جنگ عادلانه» آن علیه غزه، در حال از دست دادن اعتبار خود است. همچنین اسرائیل هیچ برنامه‌ای برای خروج از غزه ندارد و در نهایت با یک اشغال دائمی در شن و ماسه‌های غزه فروخواهد رفت که این امر مطمئناً روابط تل‌آویو را با همه متحدان و دوستان عرب آن در سراسر جهان را پیچیده خواهد کرد.

بر اساس این مقاله، اسرائیل علاوه بر دو شکستی که به آن اشاره شده، شکست سوم خود را در مقابل ایران و گروه‌های محور مقاومت در لبنان، سوریه، یمن و عراق متحمل شده که از شمال و جنوب و شرق، اسرائیل را تحت فشار قرار داده اند.

به نوشته این تحلیلگر آمریکایی یک راه حل برای کمک به اسرائیل در این میان وجود دارد و آن این است که کابینه اسرائیل راهکار «دو دولتی» را برای حل درگیری با فلسطینیان بپذیرد و به این ترتیب روابط خود را با متحدان عرب تقویت کند.

توماس فریدمن گفت که اگر بایدن مواظب نباشد، جایگاه جهانی آمریکا در کنار اسرائیل به طور کلی تنزل پیدا خواهد کرد. من گمان نمی‌کنم که اسرائیلی‌ها یا دولت بایدن از خشمی که در سراسر جهان به دلیل کشتار هزاران غیرنظامی فلسطینی به ویژه کودکان توسط سلاح‌های آمریکایی به راه افتاده است خوشحال باشند.

وی با اشاره به فراخوان‌هایی که برای جلوگیری از مشارکت اسرائیل در مسابقات یا رویدادهای علمی و فنی و ورزشی جهانی صادر شده و روز به روز درحال افزایش است تاکید کرد: متحدان اسرائیل برای برقراری آتش‌بس در غزه دعا می‌کنند؛ زیرا به خاطر حمایت از تل‌آویو توسط شهروندان خود مورد بازخواست قرار می‌گیرند.

 از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح

ایهود اولمرت: اعزام نیرو به رفح پیامد دارد

هر روز ابعاد جدیدی از اختلافات موجود میان مقامات رژیم صهیونیستی آشکار می‌شود.

ایهود اولمرت نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اگر این رژیم نظامیان خود را به رفح اعزام کند باید منتظر برخی عواقب و پیامدها باشد.

اولمرت تأکید کرد: نتانیاهو باید جنگ را متوقف کند و روی طرحی که به ارتش اسرائیل توانایی خروج از غزه و ورود نیروهای بین‌المللی را بدهد تمرکز کند.

گفتنی است با تداوم جنگ علیه نوار غزه و عدم کسب هرگونه دستاورد نظامی از سوی رژیم صهیونیستی انتقادها در سرزمین‌های اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم و کابینه وی شدت گرفته است. مخالفان نتانیاهو وی را به خریدن وقت برای باقی‌ماندن در قدرت جهت فرار از محاکمه در پرونده‌های قضایی اقامه‌شده علیه او متهم می‌کنند. علاوه بر این خانواده‌های اسیران صهیونیست خواهان آن هستند که رژیم صهیونیستی بدون اتلاف وقت و به هر قیمتی اسیران صهیونیست نزد مقاومت را در جریان توافق با مقاومت فلسطین آزاد کند و از ادامه حمله‌های بی فایده به نوار غزه که علاوه بر کشتار فلسطینیان کشتار این اسیران را نیز در پی دارد دست بردارد.

انتهای پیامپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا هشدار درباره پیامدهای حمله به رفح»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..