تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
رفع تکلیف از حذف دوباره استقلال و پرسپولیس

در شروع دوباره لیگ برتر و در حالی که به شکل معمولی همه توجهات به نتایج تیم‌ها حاشیه‌های مرسوم و معمول فوتبال بود، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال روی خط یک برنامه تلویزیونی آمد و حرف‌های بسیار مهمی زد. حرف‌های آنقدر مهم که باید بسیار آن را جدی گرفت اما در کمال تعجب و تاسف انگار این اتفاق نیفتاده است. همین ابتدا و قبل از مرور و نقد حرف‌های آقای زارعی باید گفت که مسئولیت فدراسیون با این هشدارها سلب نمی‌شود اما این به معنی سلب مسئولیت از دیگران هم نیست.

زارعی در بخش اول حرف‌هایش می‌گوید: «تاج به هر آن کسی که می‌توانسته این مشکل را حل کند، اطلاع‌رسانی کرده که اگر این موضوع حل نشود، مشکلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی پیش می‌آید.»

دیگر روشن‌تر از این نمی‌توان منظور را رساند! رئیس فدراسیون فوتبال به هر کس که دستش رسیده و می‌توانسته گفته که بیایید و این مشکل را حل کنید اما آیا فقط با گفتن از انسان سلب تکلیف می‌شود؟ قطعاً خیلی ها در این ماجرا به خود آقای تاج امید دارند که با توجه به جایگاه و روابطش در AFC به فوتبال کمک کند! البته این را می‌پذیریم که این مشکل در حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال نیست اما رییس فدراسیون می‌تواند برای حل آن کمک کند. پس با هشدار و گفتن ایشان موضوع تمام شده نیست.

اما بخش دیگری از این صحبت‌ها که ابهام دارد: «این بحثی که مالکیت مشترک اجازه نمی‌دهد هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در آسیا باشند صحت ندارد اما با وضعیت مالکیت کنونی این دو باشگاه نمی‌توانند همزمان در آسیا شرکت کنند!» بالاخره ما نفهمیدیم که مشکل مالکیت دردسر این دو باشگاه برای حضور در آسیا هست یا نیست؟ اگر هست که ایشان چرا می‌گوید صحت ندارد و اگر نیست، چرا هشدار می‌دهید که باید هرچه زودتر این مشکل را حل کرد تا دردسرهای بعدی از راه نرسد؟ و اگر این مشکل مانع حضور آنها در آسیا نیست، کدام مشکل مانع می‌شود؟

در بخش سوم آقای زارعی می‌گوید: «سال گذشته به ای‌اف‌سی گفتیم این باشگاه‌ها ده، یازده درصد از سهام‌شان را عرضه کرده و در حال خصوصی‌شدن هستند و ای‌اف‌سی پذیرفت این مالکیت مانعی بر سر راه حضور دو باشگاه در آسیا نباشد. امسال AFC می‌گوید قولی که پارسال دادید را عملی کنید و متاسفانه تا این لحظه اسناد نشان می‌دهد تغییری صورت نگرفته است.» می‌دانیم فوتبال ایران در سال‌های اخیر بارها از بابت همین وعده‌های شعاری و نادرست آسیب دیده و متاسفانه صداقت ما نزد فیفا و ای اف سی زیر سوال رفته است. ما کار بسیار سختی برای بازگرداندن اعتماد داریم و مشخصا و مسلماً خلف وعده دوباره اصلاً گزینه مطلوبی نیست!

و اما بخش پایانی و لپ کلام جناب زارعی؛ «تا نیمه فروردین ماه برای حل این مشکل فرصت وجود دارد.» کیست که در این فوتبال نداند رویای خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس دهه‌ها بین دولت‌های مختلف دست به دست شده و هرگز به جامعه عمل و حقیقت نرسیده است. همه دولت‌ها در این سال‌ها از بازوی استقلال و پرسپولیس و محبوبیت عمومی آنها برای منافع اجتماعی اقتصادی و سیاسی استفاده کرده‌اند و هیچکس حاضر به از دست دادن این دو اهرم پرقدرت نیست!

از این نیمه فروردین‌ها، ما در این سال‌ها زیاد دیده‌ایم و متاسفیم که باور نمی‌کنیم تا آن زمان اتفاقی بیفتد! از نیمه اسفند کشور تقریباً به تعطیلی می‌رود و تا نیمه فروردین اصلاً کسی سر کارش نیست که بخواهد پیگیر موضوعی باشد! تازه موضوعات مهم نه این موارد! وقتی این حقایق را کنار هم می‌گذاریم متوجه می‌شویم که چرا فدراسیون در این مقطع زمانی این هشدار را داد. شک نکنید آخر فروردین یا اوایل اردیبهشت مثل سال‌های گذشته اعلام می‌شود که این دو تیم از آسیا بیرون مانده‌اند و مثل همیشه مسابقه کی بود کی بود من نبودم راه می‌افتد.

چهار نفر در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و رسانه‌ها مصاحبه می‌کنند تقصیر را گردن یکدیگر می‌اندازند و بعد همه چیز مشمول گذر زمان می‌شود و فراموش! و بعد از آن روز از نو روزی از نو! دوباره همین مسئولان بر سر کارند و دوباره از منافع فوتبال استفاده می‌کنند و دوباره سال‌های بعد همین ماجرا تکرار می‌شود! هشدار فدراسیون فوتبال برای این است که در آن روز کسی به مسئولین این فدراسیون اعتراض نکند و آن روز آنها این مدرک را دارند که ما هشدار داده بودیم اما کسی جدی نگرفت!
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «رفع تکلیف از حذف دوباره استقلال و پرسپولیس»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..