تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۶ اسفند ۱۳۷۹: از پیام ژاپنی‌ها به ایران درمورد آمریکا تا استعفای احمد خاتمی از هیات تحقیق خبرگان و جزئیات اخبار مهاجرانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرویس تاریخ «انتخاب»: اکبر هاشمی رفسنجانی با دو دوره ریاست جمهوری ایران، سابقه ریاست مجلس و ریاست مجمع تشخیص مصلحت و بسیاری مناصب مهم دیگر، از مهمترین شخصیت های تاریخ معاصر ایران به شمار می رود.
 
«انتخاب» هر شب خاطرات روزنوشت هاشمی را منتشر می‌کند.

 ۶ اسفند ۱۳۷۹: مجمع [تشخیص‌مصلحت‌نظام]، جلسه داشت. درباره کلیات سیاست‌های‌کلی امنیت ملی بحث بود. آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رییس‌جمهور]، مطالب مفصلی‌گفت‌که بخشی ازآن، مورد اعتراض آقای [حسن] صانعی و آقای [حبیب‌الله] عسکراولادی قرارگرفت. آقای [بیژن نامدار] زنگنه، [وزیر نفت] آمد وگفت، ژاپنی‌ها گفته‌اند که ترکیب کابینه جدید آمریکا، خالی از یهودی است و نشان از سیاست معتدل آنها در خاورمیانه است و احتمالاً توجه بیشتری به ایران داشته باشند. آقای ابراهیم امینی، [رییس دبیرخانه مجلس خبرگان] آمد و گفت، پیشنهاد تشکیل جلسه فوق‌العاده و غیررسمی [مجلس] خبرگان، می‌تواند مشکلات داشته باشد و معلوم نیست، مسأله‌ای را حل‌کند؛ قرار شد قبل از عید اقدام نشود. گفت، آقای سیداحمد خاتمی، [نماینده استان‌کرمان]، از هیأت تحقیق استعفا داده، به‌خاطر اینکه کار جدی نمی‌توانند انجام دهند. ناهار میهمان من بودند. 

عصر، آقای حسین حاج‌ عبدالوهاب  ( [معروف به] حاج اسدالله بُنکدار) آمد. مقداری صحبت‌های نصیحت‌گونه در مورد ولایت و تقوا داشت.کاری نداشت، برای دیدار آمده بود. هم‌زندانی‌ام قبل از انقلاب است. قرآن به ایشان هدیه‌کردم. آقای [عطاءالله] مهاجرانی، [رییس مرکز گفت‌وگوی تمدن‌ها]  آمد. درباره گفت‌وگوی تمدن‌ها و مسئولیت جدید دولت صحبت‌کرد وگفت، در حد ساختن فضای مناسب همکاری، می‌تواند مفید باشد. گفت، رهبری در ملاقات اخیرشان با کمیسیون فرهنگی مجلس، انتقاد شدیدی از او کرده‌اند و توسط آقای [سیدعلی‌اصغر] حجازی، به رهبری پیغام داده که مایل است با رهبری ملاقات کند و توضیح بدهد، یا با نامه توضیح بدهد.

چند روز است که آقای حسن‌الترابی، رییس مجلس سودان بازداشت شده؛گفته شده‌که با شورشیان جنوب، علیه دولت [عمر] البشیر، [رییس‌جمهور سودان]، هماهنگ شده بوده؛ چند سالی است که با رییس‌جمهور اختلاف پیدا کرده‌اند؛ قبلاً خیلی دوست بودند و پس از بروز اختلاف، من به آنها تذکر دادم که نگذارند به جای تُندی برسد. تعدادی از همفکرانش هم بازداشت شده‌اند. آقای [حسین] قاسمی، مدیرعامل جدید [منطقه آزاد] کیش آمد. برای عید دعوت کرد و در مورد برنامه‌ها توضیح داد که به نظر واقع بینی درآن کم است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۶ اسفند ۱۳۷۹: از پیام ژاپنی‌ها به ایران درمورد آمریکا تا استعفای احمد خاتمی از هیات تحقیق خبرگان و جزئیات اخبار مهاجرانی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..