تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۵ اسفند ۱۳۷۹: از مقاله «توهین آمیز» علیه خاتمی تا مصوبه مجلس تحت کنترل اصلاح طلبان برای منع ورود نیرو‌های مسلح به دانشگاه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرویس تاریخ «انتخاب»: اکبر هاشمی رفسنجانی با دو دوره ریاست جمهوری ایران، سابقه ریاست مجلس و ریاست مجمع تشخیص مصلحت و بسیاری مناصب مهم دیگر، از مهمترین شخصیت های تاریخ معاصر ایران به شمار می رود.
 
«انتخاب» هر شب خاطرات روزنوشت هاشمی را منتشر می‌کند.

 ۵ اسفند ۱۳۷۹: در منزل بودم. وقت با مطالعه گذشت. ظهر، بچه‌ها جمع بودند و کارگرمان محمدتقی و پسرش آمدند. مقداری از اوضاع بهرمان و کارهای آنجا گفت. سرشب، محمد لاهوتی، [داماد فاطی] آمد. از تغییرات در [سازمان عمران] کیش با مدیریت جدید گفت. معتقد است، مدیر جدید چپ‌گرا نیست.

اخبار را از روی تلکس‌های کامپیوتر خواندم. نخست‌وزیر انگلستان و دولت آمریکا، هماهنگ علیه صدام و دولت عراق، حرف زده‌اند و تصمیم به فشار بیشتر را اعلان کرده‌اند. در عکس‌العمل به اعتراضات زیاد در مورد بمباران اخیر عراق، پذیرفته‌اند موشک‌های جدید نیروی دریایی آمریکا در عراق، امتحان خوبی نداده است و تونی ‌بلر، [نخست‌وزیر انگلیس]، بار دیگر اعتراف به متجاوزبودن عراق در جنگ علیه ایران و نیز کاربرد سلاح شیمیایی علیه مردم کرد در حلبچه کرده است. 

در فلسطین، انتفاضه شدت یافته و بر تعداد حملات متقابل بین مردم فلسطین و اسراییل افزوده شده و [آریل] شارون، [رهبر حزب لیکود]، در راه تشکیل دولت ائتلافی، توفیقی به دست نیاورده و اعلان شده، وضع اقتصادی اسراییل بد است و 62 هزار نفر، اخیراً بیکار شده‌اند.

در ترکیه، بحران اقتصادی شدید شده؛ با شناورشدن لیرترک، نرخ یک دلار به یک میلیون و 250 هزار لیر رسیده است. 26 سال پیش، یک دلار معادل 14 لیر بود. اعلان شده، مردم ترکیه با تضعیف جدید لیر، یک‌باره 30 درصد فقیر شده‌اند.

در رسانه‌های داخل و خارج، موضوع مقاله تُند هفته‌نامه فیضیه، علیه شخص‌آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رییس‌جمهور]، مورد بحث است و بیانیه‌هایی در مورد انتقاد از اهانت به رییس‌جمهور و اهانت به مجلس از سوی [روزنامه] کیهان و اهانت به دانشگاه‌ها، در پی مصوبه مجلس در خصوص منع ورود نیروهای مسلح به دانشگاه، صادر می‌شود. در نمازجمعه امروز، به مسأله زنان بی‌حجاب در همایش ضدنژادپرستی [وزارت امورخارجه]، توجه شده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۵ اسفند ۱۳۷۹: از مقاله «توهین آمیز» علیه خاتمی تا مصوبه مجلس تحت کنترل اصلاح طلبان برای منع ورود نیرو‌های مسلح به دانشگاه»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..