تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
چرا زن ها همیشه استرس مالی دارند؟ راهکار چیست؟

چرا زن ها همیشه استرس مالی دارند؟ راهکار چیست؟

زنان رابطه پیچیده‌ای با پول دارند و همه چیز از احساس آنها در مورد وضعیت مالیشان شروع می شود. بر اساس نظرسنجی شرکت Fidelity Investments در سال ۲۰۲۳، در حالی که مردان معمولاً در مورد پول «امیدوار» هستند، رایج‌ترین کلمه‌ای که زنان برای احساسات مالی خود به کار می‌برند «استرس» است. سالی کراوچک، مدیرعامل موسسه Ellevest که یک پلتفرم آنلاین سرمایه‌گذاری برای زنان است، در مصاحبه‌ای گفت: «منبع اصلی استرس زنان، پول است. زنان بیش از یک هفته در سال را نگران پول هستند.» 

بیشتر بخوانید: آموزش مدیریت پول به کودکان، نکات کلیدی

چرا زن ها همیشه استرس مالی دارند؟ راهکار چیست؟ چرا زنان بیشتر نگرانی های مالی دارند؟

اول از همه، به گفته کراوچک زنان در ازای هر دلار دارایی مردان، معادل ۳۰ سنت دارند. در نتیجه، اولویت اصلی زنان تقویت ثروتی است که فاقد آن هستند، در حالی که به گفته او دومین اولویت آنها مراقبت از خانواده‌شان است. در مقابل، اولویت اول مردان پس‌انداز برای بازنشستگی است.

به گفته کری کاربونارو، مشاور مالی در موسسه ACM wealth، سایر عوامل نیز پیشرفت مالی زنان را محدود می‌کند. نقش «دختر خوب» باعث می‌شود که مراقبت از کل خانواده معمولاً بر عهده آنها باشد و در زمان بازنشستگی، اغلب پس‌انداز کمتری نسبت به مردان دارند. 

چرا زن ها همیشه استرس مالی دارند؟ راهکار چیست؟

لازم نیست همه چیز را با هم انجام دهید

امکان تغییر احساسات و پیشرفت مالی زنان وجود دارد. نظرسنجی اخیر Ellevest نشان داد ۸۶٪ زنان می‌گویند سرمایه‌گذاری باعث توانمندسازی آنها می‌شود. اما زنانی که نقش فعالی در زندگی مالی خود نداشته باشند، در معرض خطرات بیشتری قرار دارند. کاربونارو می‌گوید: «من بیشتر با زنان کار می‌کنم و اغلب زمانی نزد من می‌آیند که با بحرانی مثل فوت نزدیکان، طلاق یا ناتوانی جسمی رو به رو شده اند.»

بهبود وضعیت مالی در حال حاضر و اجتناب از فجایع آینده، نیازی به اضطراب زیاد ندارد. استیسی فرانسیس، مشاور مالی و مدیرعامل شرکت Francis Financial در نیویورک، معتقد است رویکرد گام به گام بهترین راه است. فرانسیس می‌گوید: «لازم نیست همه چیز را با هم انجام دهید، چون به راستی ممکن است گیج‌کننده و ترسناک باشد. اولین گام بازگشت به وضعیت خنثی است. اگر بدهی یا وام با بهره بالا دارید، بازپرداخت آن‌ها با شور و شوق باید هدف اصلی شما باشد. مرحله بعدی ایجاد پس انداز اضطراری معادل سه تا شش ماه هزینه ماهانه شماست.» 

چرا زن ها همیشه استرس مالی دارند؟ راهکار چیست؟

فرانسیس می‌گوید: «این پس انداز، راه نجات شما در مواقع بحرانی است و از شما در برابر اینکه مجبور شوید از وام هایی با بهره بالا و خطرناک برای هزینه‌های غیرمنتظره استفاده کنید، محافظت می‌کند.»

به گفته فرانسیس، وقتی پس انداز کافی داشته باشید، زمان رسیدن به اهداف بلندمدت است. از جمله پس‌انداز برای خانه، افزایش حقوق یا تأمین بودجه حساب بازنشستگی.» 

چرا زن ها همیشه استرس مالی دارند؟ راهکار چیست؟

هیچ وقت برای شروع دیر نیست

پس از رسیدن به این اهداف، باید به طور مداوم مراقب بدهی‌ها، پس‌انداز و برنامه‌ریزی بلندمدت باشید. در نهایت، هدف خود را پس انداز ۲۰٪ از درآمد خود قرار دهید. البته رسیدن به آن آسان نیست. اما افزایش پس‌انداز به میزان ۱ تا ۲ درصد در سال نیز پیشرفت محسوب می‌شود.

فرانسیس می‌گوید برنامه‌ریزی برای درخواست افزایش حقوق در سال جدید در صورت امکان مفید است. همچنین بازبینی هزینه‌های پیش رو از طریق نگاه به فاکتورها، مفید خواهد بود. فرانسیس می‌گوید: «بدون قضاوت به مخارج خود نگاه کنید و ببینید کجا می‌توانید برای افزایش بازپرداخت بدهی و پس‌انداز صرفه‌جویی کنید.»
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «چرا زن ها همیشه استرس مالی دارند؟ راهکار چیست؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..