تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
استایرن منومر و بنزین سازی دو طرح توسعه پتروشیمی بوعلی سینا/در حوزه توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی بوعلی سینا کار‌های بزرگی شده است 

رئیس پژوهش و توسعه پتروشیمی بوعلی سینا در همایش پتروفن خبر داد:

استایرن منومر و بنزین سازی دو طرح توسعه پتروشیمی بوعلی سینا/در حوزه توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی بوعلی سینا کار‌های بزرگی شده است 

رئیس پژوهش و توسعه پتروشیمی بوعلی سینا در همایش پتروفن، با اشاره به دستاورد‌های این شرکت در حوزه پژوهش و توسعه، گفت: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان، هزار تن کاتالیست و جاذب‌های مصرفی برای اولین بار در ایران تولید شده  و در شرکت پتروشیمی بوعلی سینا عملیاتی شده است.

به گزارش بورس نیوز، احترام پایدار، در دومین روز رویداد ملی پتروفن با ارائه توضیحات به معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دستاورد‌های این شرکت در داخلی سازی کاتالیست‌ها، مواد شیمیایی و تجهیزات را چشمگیر خواند و گفت: «۷۶ تن کاتالیست ایزومریزاسیون زایلین‌ها به ارزش بیش از ۲ میلیون یورو، کاتالیست بنزین پیرولیز، کاتالیست آلکیلاسیون C۹ آروماتیک و تولوئن، کاتالیست نفتا آرومایزینگ، جاذب Clay، نسل جدید کاتالیست هیدروتریتینگ، نسل جدید جاذب آلی و معدنی، نسل جدید کاتالیست هیدروژناسیون بنزین پیرولیز و کسب دانش فنی نسل جدید کاتالیست آروفاینینگ با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی‌سازی شده است.»

وی با اشاره به دستاورد‌های پژوهش و توسعه در حوزه تکمیل زنجیره تولید، گفت: نقشه کلی زنجیره تولید محصولات پتروشیمی بوعلی سینا نیز تهیه شده است و مجوز احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی استایرن منومر از بنزن از وزارت نفت اخذ شده است. همچنین، مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی طرح‌های توسعه‌ای توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تکمیل زنجیره تولید انجام شده است.»

پایدار افزود: دستاورد‌های کارگروه پژوهش و توسعه پتروشیمی بوعلی سینا با تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان، منجر به افزایش ظرفیت تولید، رفع گلوگاه‌های تولید، کاهش ساعت توقفات تولید، تکمیل و توسعه زنجیره تولید کاهش وابستگی به خارج و جلوگیری از خروج ارز کشور وافزایش سودآوری شده است.

رئیس پژوهش و توسعه پتروشیمی بوعلی سینا در ادامه ارائه دستاورد‌های این شرکت، با اشاره به همکاری این مجتمع با شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به خارج، اقدامات متعددی در حوزه پژوهش و توسعه انجام داده‌ایم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مطالعات طرح احداث واحد بنزین سازی در پتروشیمی بوعلی سینا نیز انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. 

پایدار همچنین از داخلی‌سازی اکثر مواد شیمیایی و تجهیزات مورد استفاده در پتروشیمی بوعلی سینا خبر داد و گفت: این اقدام با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی انجام شده است و در این راستا، حلال NFM به ارزش ۱۰۰ هزار یورو، نسل جدید مواد مصرفی در واحد‌های فرآیندی و برج خنک کننده، برج T-۸۰۰۱ با ارتفاع ۱۰۰ متر و ۱۲۰۰ تن، کوره‌های H-۸۰۰۱/۳، قطعات مورد استفاده در پمپ‌ها، قطعات مورد استفاده در کمپرسور‌ها و تجهیزات ابزار دقیقی داخلی‌سازی شده است.

رئیس پژوهش و توسعه پتروشیمی بوعلی سینا بهره‌مندی از فناوری‌های جدید با اتکا به توان داخلی در پتروشیمی بوعلی سینا را  یک راهبرد خواند  و تصریح کرد: «در این راستا، تعمیرات واحد‌ها بدون توقف تولید انجام شده است که به افزایش سود شرکت به دلیل افزایش تولید حاصل از کاهش توقفات ناشی از تخلیه کاتالیست با استفاده از روش‌های جدید در تخلیه کاتالیست‌ها شده است.

نشان زاده معاونت برنامه ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اقدامات صورت گرفته را قابل توجه خواند و تاکید کرد: در حوزه توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی بوعلی سینا کار‌های بزرگی صورت گرفته است.

اشتراک گذاری :پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «استایرن منومر و بنزین سازی دو طرح توسعه پتروشیمی بوعلی سینا/در حوزه توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی بوعلی سینا کار‌های بزرگی شده است »اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..