تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
تصمیم مهم بازیکنان مازاد نکونام برای جدایی از استقلال

آفتاب‌‌نیوز :

باشگاه استقلال در نیم‌فصل با یک بحران جدی مواجه خواهد شد و شاید این مسأله موجب شود مدیران این باشگاه در نقل و انتقالات هیچ توفیقی به دست نیاورند. اگرچه سرمربی استقلال در روز‌های اخیر سیاستی را به کار گرفته تا همه بازیکنان دست کم تا نقل و انتقالات نیم‌فصل با انگیزه تمرین کنند و به نحوی کسی بی‌انگیزه و سست نشود، اما تردیدی نیست که سرمربی استقلال نیز دست کم به دو تا سه جابه‌جایی در نیم‌فصل فکر می‌کند و بنا دارد تیمش را همچون دیگر همتایانش در نیم‌فصل تقویت کند.

هم پرسپولیس که یک رقیب جدی برای مدعیان محسوب می‌شود و هم سپاهان در نیم‌فصل برنامه‌هایی برای جذب بازیکنان جدید خواهند داشت و هیچ یک بیکار نخواهند نشست و استقلال نیز که اکنون به عنوان صدرنشین لیگ محسوب می‌شود نباید از قافله تقویت خود عقب بماند و باید در راستای جذب بازیکنان جدید اقداماتی را انجام دهد.

اما جذب بازیکن در نیم‌فصل بستگی به موافقت بازیکنانی دارد که احتمالاً نام‌شان در فهرست خروج قرار خواهد گرفت. اگر این بازیکنان که زمزمه جدایی‌شان در نیم‌فصل به گوش می‌رسد با باشگاه همکاری نکنند و در راستای فسخ قرارداد خود اقدامی انجام ندهند، عملاً دست مدیریت باشگاه استقلال برای جذب بازیکن جدید بسته خواهد شد.

البته باید به این نکته مهم نیز توجه کرد که فسخ با هر بازیکنی مستلزم داشتن بودجه کافی است. برای مثال بازیکنی که ۱۰ میلیارد از قراردادش با استقلال باقی مانده و این فصل هم کارایی آنچنانی نداشته حاضر نمی‌شود بدون دریافت تمام مطالباتش از باشگاه قراردادش را فسخ کند. مضاف بر دستمزدی که برای این فصل بازیکنان در نظر گرفته شده، مبالغ قابل توجهی از فصل پیش نیز باقی مانده و قطع به یقین تسویه حساب با برخی بازیکنان نیاز به بودجه قابل توجهی خواهد داشت که در حال حاضر این بودجه در باشگاه استقلال وجود ندارد.

همه می‌دانند که مدیران کنونی باشگاه استقلال در حال پرداخت حقوق این فصل هستند و به دلیل موانع مالی بسیاری که پیش روی‌شان مانده و به نوعی از مدیران قبل به ارث رسیده نتوانستند بدهی فصل پیش را تسویه کنند و هر چه پول به بازیکنان پرداخت شده، مربوط به فصل جدید است و عملاً باشگاه مبلغی بابت بدهی فصل پیش پرداخت نکرده است.

بنابراین جداسازی برخی بازیکنان در نیم‌فصل کار ساده‌ای نخواهد بود و علاوه بر اینکه خود بازیکن باید موافق این کار باشد، باشگاه نیز باید به لحاظ مالی در وضعیتی باشد که به بازیکن پیشنهاد دهد همه دستمزدش را بگیرد و فسخ کند تا آن‌ها نیز در راستای جذب بازیکن جدید اقداماتی انجام دهند.

علاوه بر این‌ها باشگاه استقلال باید بودجه‌ای برای جذب بازیکن نیز در اختیار داشته باشد و عملاً یک فعالیت کوچک در نقل و انتقالات نیم‌فصل ۵۰ میلیارد تومان برای باشگاه استقلال هزینه در پی خواهد داشت تا بازیکن به درد بخوری جذب این تیم شود.

اینکه علی خطیر و همکارانش بتوانند در روز‌های باقی مانده تا شروع نقل و انتقالات نیم‌فصل این مبالغ را جفت و جور کنند و در عین حال با رایزنی با بازیکنانی که احتمالاً در لیست خروج قرار می‌گیرند، آن‌ها را راضی به جدایی کنند، سؤالی است که به مرور زمان پاسخش داده خواهد شد. اما آنچه در حال حاضر واضح و روشن است اینکه باشگاه استقلال بنیه مالی کافی در اختیار ندارد که اولاً با بازیکنان کنونی تسویه حساب کند تا آن‌ها راضی به جدایی شوند و در مرحله بعد نیز بودجه‌ای نیست که برای جذب بازیکن جدید در اختیار باشگاه استقلال باشد.

به همین دلایل ممکن است باشگاه استقلال در نیم‌فصل هیچ فعالیتی در نقل و انتقالات نداشته باشد و اگر برخی بازیکنان که از لحاظ فنی راضی‌کننده نبودند پای‌شان را داخل یک کفش کنند و راضی به جدایی نشوند، عملاً دست باشگاه استقلال به جایی بند نخواهد بود و پروژه تقویت استقلال در نیم‌فصل با بن‌بست جدی مواجه خواهد شد.

حال شاید تا بهمن ماه که قرار است نقل و انتقالات نیم‌فصل کلید بخورد، جواد نکونام بتواند برخی بازیکنان را که از آن‌ها رضایت فنی ندارد، راضی به جدایی کند. در واقع به سرانجام رسیدن این مأموریت وابسته به تلاش سرمربی استقلال است، چون خیلی بعید به نظر می‌رسد که بازیکنان در مقابل خواسته علی خطیر مبنی بر فسخ قرارداد، آن هم بدون دریافتی سر تعظیم فرود بیاورند و با باشگاه همکاری کنند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تصمیم مهم بازیکنان مازاد نکونام برای جدایی از استقلال»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..