تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
شناسایی ۶۰۰۰ خانه خالی در پردیس

شناسایی ۶۰۰۰ خانه خالی در پردیس

مدیرعامل شرکت عمران پردیس از شناسایی ۶۰۰۰ خانه خالی در این شهر خبر داد و گفت: تاکنون ۵۰۰ واحد مسکونی وارد بازار مسکن شده است.

خلیل محبت‌خواه با یادآوری این‌که ۴۵۰۰ واحد مسکونی خالی در شهر جدید پردیس شناسایی و برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شده است، اظهار کرد: اخیراً ۱۵۰۰ واحد خالی دیگر نیز شناسایی شده است که به‌زودی آن‌ها را به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، وی افزود: تاکنون ۵۰۰ خانه خالی وارد بازار مسکن شده است.

در همین راستا وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که "میزان معرفی خانه‌های خالی مشمول مالیات به سازمان امور مالیاتی طی ۲ دهه اخیر بی‌سابقه بوده است"، اظهار کرد: از سوی دیگر تعداد برگه تشخیص مالیاتی صادرشده توسط سازمان امور مالیاتی برای مالکان خانه‌های خالی نیز بی‌سابقه بوده است.

مهرداد بذرپاش با اشاره به این‌که خیلی از نهاد‌های مالی، بانک‌ها و مؤسسات مالی خانه خالی در اختیار دارند، ادامه داد: خیلی از انبوه‌سازان نیز واحد‌های مسکونی ساخته‌شده را عرضه نکرده‌اند که صدور برگه مالیاتی، عرضه مسکن به بازار بیشتر شده که اتفاق مهمی است.

وی با اشاره به تجربه سایر کشور‌ها برای کنترل بازار مسکن، گفت: همین سیاست را برای جلوگیری از احتکار زمین اجرایی می‌کنیم، بر این اساس مطابق مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری، زمین‌هایی که ۱۰ سال از زمان مجوز‌های مربوط به کاربری مسکونی آن‌ها می‌گذرد و مالکان برای صدور پروانه ساخت درخواست نداده‌اند، یا این‌که پروانه ساخت دارند، اما عملیات اجرایی ساخت‌وساز را آغاز نکرده‌اند، تغییر کاربری داده خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: این کار باعث خروج زمین‌ها از احتکار می‌شود و در واقع با این دو اقدام می‌توانیم قیمت مسکن و زمین را کنترل کنیم.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «شناسایی ۶۰۰۰ خانه خالی در پردیس»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..