تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
تقویت روابط ایران و کوبا موجب خنثی‌سازی تحریم‌ها خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در نشست امضای ۷ تفاهم نامه با رئیس جمهور کوبا اظهار کرد: این سفر بدون تردید نقطه عطفی برای در روابط ۲ کشور است. ما نگاه مشترکی با کشور دوست خود کوبا داریم. در سفر ما به این کشور بحث‌های خوبی شد و همکاران ما هم به همراه هیئت کوبایی امروز مسائل مورد علاقه را مورد بررسی قرار دادند.

رئیسی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی همکاری‌های خوبی با کوبا داشتیم و اکنون در حال توسعه آن هستیم. در ارتباط با علم و فناوری اقدامات خوبی شده که یکی از جلوه‌های آن ساخت واکسن بوده است. در حوزه نانو و بیوتکنولوژی کار‌های خوبی را داریم انجام می‌دهیم که این تلاش‌ها می‌تواند در کشور دوست ما موجب تبادل دانش شود و خداراشکر اسناد و موضوعاتی که امضا کردیم می‌تواند باعث اتفاقات بهتری در آینده شود. همچنین در حوزه کشاورزی و معدن و موضوعات دیگر می‌توانیم روابط خود را با کوبا افزایش دهیم ارتباط خوبی برای توسعه ایبن روابط وجود دارد.

وی افزود: امروز با سفر رئیس جمهور کوبا شاهد صورت گرفتن یک حرکت نو میان ۲ کشور هستیم.

وی گفت: وجه مشترک ما آن است که هر دو مقابل نظام سلطه ایستادگی می‌کنیم. کوبایی‌ها سال‌ها مقابل زیاده خواهی آمریکای‌ها مقابله کرده اند  و این مقاومت  و ایستادگی موجب تحریم‌هایی برای آن‌ها شده همانگونه که مردم ما آن را در این سال‌ها تجربه کرده اند.

وی ادامه داد: این غفلت نظام سلطه است که فکر می‌کند ما تسلیم می‌شویم این محاسبه غلط آن‌ها است که فکر می‌کنند ملت‌ مقاوم و ایستاده ما با این تحریم‌های ظالمانه مجبور به عقب نشینی و تسلیم می‌شوند.

رئیس تاکید کرد: روابط کشور‌های مانند ایران و کوبا می‌تواتند موجب خنثی کردن تحریم‌ها شود و تصمیم گرفتیم روابط خود را در حوزه‌های  مختلف توسعه دهیم.

وی ادامه داد: آنچه باعث تاسف ما و همه ملت‌های جهان بوده آن است که مردم فلسطین و افرادی که می‌خواهند از زندگی  خود دفاع کنند مورد هجمه قرار گرفته اند و صهیونیست‌ها با نسل کشی و جنایت علیه بشریت مردم فلسطین  را به شهادت می‌رسانند.

وی گفت: ۶ هزار کودک  و ۴ هزار زن به دست صهیونیست‌ها به شهاد ت رسیده اند. مردم بسیاری آواره شده اند و این جنایت‌ها موجب تاسف همه شده و در مذاکرات خود با رئیس جمهور کوبا حمایت از مردم فلسطین را مورد توجه قرار داده‌ایم.

 وی ادامه داد: تاسف بار آن است که سازمان‌های بین المللی ناکار آمدی خود را نشان دادند. امروز هیچ سازمانی نتوانسته ماشین جنگی که آمریکایی‌ها در مقابل صهیونیست‌ها قرار دادند را متوقف کند. امروز بشریت شاهد ناکار آمدی سازمان‌های جهانی برای دفاع از مظلومیت فلسطین است.

رئیسی ادامه داد: هر دوی ما هم نظر هستیم که باید ائتلافی برای حمایت از فلسطین  در قاره‌های مختلف شکل گیرد و آن ائتلاف بتواند از حقوق این مردم محافظت کند.

وی در انتها گفت: اسنادی که در کوبا و ایران امضا شد با همت همکاران در وزارت خانه‌های مختلف و با پیگیری کوبایی‌ها اجرایی شود و آثارش به نفع مردم هر ۲ کشور نمایان می‌شود.

 ایران کشور دوست و برادر ما در خاورمیانه است

میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا در ادامه گفت: برای ما این بازدید عالی رتبه از جمهوری اسلامی ایران دارای مفهوم بالایی است. ابتدا در این سفر به قول خود برای حضور در ایران عمل کردیم؛ و این بازدید در راستای سایر دیدار‌هایی بوده که در راستای تحقق اهداف ۲ کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: این دیدار در راستای تداوم به موضوعات همکاری است که در گذشته مورد توافق قرار گرفته اند.  همچنین توافقات و گفتگو‌هایی که در حاشیه اجلاس آفریقای جنوبی و نیویورک داشتیم.  

وی گفت: این دیدار‌ها به تنوع بخشید ن و توسعه‌های روابط تاریخی ۲ کشور کمک می‌کند. روابط تاریخی  که قدمت بیش از ۴۰ سال دارد و بر پایه احترام بنا نهاده شده است. این دیدار‌ها پس از گذشت بیش از ۲۰ سال از دیدار فرمانده فیدل کاسسترو از تهران صورت گرفته و این دیدار‌ها در راستای تداوم روابط دوستانه آقای کاسترو در دوران خود است.

رئیس جمهور کوبا ادامه داد: این دیدار برای تاکید آن است که ایران کشور دوست و برادر ما در خاورمیانه است و به دنبال تحقق بخشیدن به اهدافی هستیم که بر پایه روابط دوستانه خود بنا نهادیم و پس از مذاکرات خود به امضای ۶ سند همکاری دست پیدا کردیم.  

«میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا به دعوت رسمی رئیس جمهوری اسلامی ایران و پس از ۲۲ سال از آخرین سفر فیدل کاسترو رئیس جمهور فقید این کشور در صدر هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی به تهران سفر کرده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تقویت روابط ایران و کوبا موجب خنثی‌سازی تحریم‌ها خواهد شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..