تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
فیلترینگ از نگاه چهره نزدیک به شورای نگهبان /فقط مجلس حق جرم انگاری دارد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد بهادری جهرمی، از حقوقدانان پژوهشکده شورای نگهبان، در یک مصاحبه تلویزنی درباره فیلترینگ گفت: بحث فیلترینگ متفاوت از بازرسی، نرساندن نامه و استراق سمع که در قانون اساسی محدود شده بوده، است. خود قانون اساسی هم اجازه داده است که برخی از حقوق و آزادی ها در چارچوب قانون با آن سازوکار و مبنایی که دارد، می تواند کم یا زیاد و یا محدود شود که کاملا مرسوم است.

وی ادامه داد: فیلترینگ براساس قانونی است که محتوای مجرمانه توسط یک کارگروهی که تشخیص دهند و تایید کنند، امکان مسدود سازی آن سایت ها یا ارائه خدمات پلتفرم هایی که دارای محتوای مجرمانه باشند اجازه داده است.

بهادری جهرمی درباره نقش مجلس در جرم انگاری سایت غیرمجاز تاکید کرد: درباره جرم هیچ نهادی به غیر از مجلس امکان جرم انگاری ندارد و حتما باید نمایندگان مردم بگویند که چه عملی از امروز به بعد اگر کسی مرتکب آن شد، جرم است و مجازات دارد. یعنی جرم را در جایی به غیر از مجلس نمی توان تعیین کرد و نه می توان آن را به قبل تسری داد.

27218
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «فیلترینگ از نگاه چهره نزدیک به شورای نگهبان /فقط مجلس حق جرم انگاری دارد!»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..