تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
امیرعبداللهیان: با صدای بلند می گوییم با ادامه این وضعیت در غزه جنگ گسترش می یابد/ بدر البوسعیدی: تهاجم نظامی وحشیانه اسرائیل به غزه را محکوم می کنیم

بین الملل تابناک: بدر البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان، شامگاه یکشنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ با حضور در وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان دیدار کرد و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی پرداخت و در نشست خبری مشترک در جمع خبرنگاران حضور یافت.

حسین امیرعبداللهیان یکشنبه شب در نشست مشترک خبری با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان گفت: در بیش از ۵۰ روز گذشته مشغول پیگیری تحولات فلسطین برای بازگشت ثبات و امنیت در منطقه و توقف کشتار و نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه هستیم.

وی گفت: امشب فرصتی شد تا با وزیر امور خارجه عمان درخصوص موضوعات دو جانبه مذاکرات کنیم و بخشی از گفت وگوی ما پس از این نشست انجام خواهد شد.

امیرعبداللهیان: با صدای بلند می گوییم با ادامه این وضعیت در غزه جنگ گسترش می یابد/ بدر البوسعیدی: تهاجم نظامی وحشیانه اسرائیل به غزه را محکوم می کنیم

وزیر امور خارجه افزود: فردا(دوشنبه) بیستمین کمیسیون مشترک اقتصادی تهران و مسقط را با میزبانی وزیر صمت خواهیم داشت. اسناد مهمی در جریان دیدار روسای جمهور ایران و سلطان عمان به امضا رسیده بود و این کمیسیون فرصت مناسبی برای پیگیری نیات و دستورات روسای دو کشور است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به زودی برای امضای توافقات گمرکی و اقتصادی به مسقط سفر می‌کند.

وی ادامه داد:‌ امشب مروری بر توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی، فناوری و ورزشی بین دو کشور داشتیم و خرسندیم که ارزیابی این است که پیشرفت خوبی پیش روی مناسبات ما قرار دارد و همه بخش‌ها در دو دولت ایران و عمان به خوبی توافقات به عمل آمده در دیدارهای مقامات دو طرف را پیگیری می‌کنند.

آمریکا باید تبعات حمایت از اسراییل برای نسل کشی در غزه را تحمل کند 

وزیر امور خارجه تصریح کرد: یکی از دستورکارهای مهم گفت‌وگوهای ما تحولات غزه است. همواره عمان نقش فعال منطقه‌ای برای حل و فصل مناقشات داشته و امشب هم‌ گفت وگوهای مهمی را در ادامه و د خصوص این موضوع خواهیم داشت.

وی ادامه‌ داد: دور جدید حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه و کرانه باختری با حضور وزیر دفاع آمریکا در کابینه جنگی رژیم صهیونیستی آغاز شد. آمریکا از یک طرف در رسانه‌ها به اسراییل توصیه می‌کند کشتار زنان، کودکان و غیرنظامیان را متوقف کند، اما در عمل با چراغ سبز از نسل کشی در غزه حمایت می‌کند. با صدای بلند اعلام می‌کنم که آمریکا باید تبعات این حمایت خود از نسل کشی و جنایات در غزه و کرانه باختری را تحمل کند.

امیرعبداللهیان افزود: روز گذشته(شنبه) ما از رهبران مقاومت شنیدیم که در صورت ادامه این وضعیت منطقه وارد مرحله جدیدی خواهد شد، توسعه عمیق جنگ در منطقه کاملا متصور است و به همه طرف‌هایی که دنبال جنگ آوری هستند هشدار می‌دهیم که تا دیر نشده این کشتار را متوقف کنند.

وزیر امور خارجه گفت: از همه دولت‌های جهان می خواهیم برای توقف این جنگ و بازگشایی مرز رفح برای ارسال سوخت‌ و سایر کمک‌های انسان‌دوستانه اقدامات مناسبی انجام دهند. 

وی ادامه داد: در بخشی از لپ تاپ‌هایی که در اختیار نیروهای مقاومت فلسطینی هست این فرضیه ثابت شده که رژیم صهیونیستی به دنبال انتقال همه ساکنان غزه به بخشی از مصر و انتقال همه ساکنین کرانه باختری به اردن است و امیدواریم که برادران ما در مصر نسبت به بازگشایی مرز رفح اقدام کنند و مانع از تحقق این توطئه اسراییلی علیه مصر و اردن شوند.

امیرعبداللهیان گفت: تشکیل دادگاه بین المللی علیه مسولان رژیم صهیونیستی خواستی عمومی است و شکایت هایی از سوی برخی دولت ها از جمله ایران در همکاری با چند کشور دیگر آغاز شده و امیدواریم شاهد محاکمه جنایتکاران جنگی که در دو ماه اخیر بیش از ۱۶ هزار نفر را به شهادت رساندند، باشیم.

وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: ایران هیچگاه خواهان توسعه ناامنی و جنگ در منطقه نبوده، اما به جنگ افروزانی که به دنبال گسترش جنگ در غزه و کرانه باختری هستند هشدار می‌دهیم که تا دیر نشده آمریکا حمایت خود را از جنایتکاران اسراییلی فورا متوقف کند.

بدر البوسعیدی: تهاجم نظامی وحشیانه اسرائیل به غزه را محکوم می کنیم

بدر البوسعیدی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران گفت که روابط دو کشور ایران و عمان رو به گسترش است و با روند خوبی روبرو است و بر پایه‌های مستحکمی چون حسن همجواری و ارزش‌های برادرانه و دینی استوار است که قطعا منافع متقابلی برای دو کشور و دو ملت دوست و برادر به همراه دارد.

وزیر خارجه عمان بیان کرد: بیستمین نشست کمیسیون مشترک بین دو کشور قرار است در تهران برگزار شود و طی مدت اخیر شاهد بودیم که تحولات مثبتی در خصوص همکاری دوجانبه در مسائل مختلف از جمله تجاری، اقتصادی، گردشگری و.. رخ داده است.

امیرعبداللهیان: با صدای بلند می گوییم با ادامه این وضعیت در غزه جنگ گسترش می یابد/ بدر البوسعیدی: تهاجم نظامی وحشیانه اسرائیل به غزه را محکوم می کنیم

وی گفت: امیدواریم آینده شکوفاتری را در روابط دو کشور شاهد باشیم. خیلی خوشبین هستیم به لطف رهنمودهای رهبری دو کشور این پرونده‌ها پیگیری شود و شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی و تجاری و ... دو کشور خواهیم بود.

البوسعیدی گفت: ایمان و باور داریم که رایزنی‌ها و مشورت‌های سازنده و مستمر بین دو کشور مهم است و می‌تواند تفاهم متقابل را برای مقابله با چالش‌هایی که در منطقه و در جهان به صورت کلی وجود دارد، افزایش دهد.

وزیر خارجه عمان بیان کرد: در گفت‌وگویم با وزیر خارجه ایران درباره آخرین تحولات اسفبار در فلسطین و غزه و ادامه حملات نظامی رژیم صهیونیستی که غیرنظامیان و همچنین اماکن عمومی، مدارس و بیمارستان‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد، گفت‌وگو کردیم و به شدت این تهاجم نظامی وحشیانه این رژیم را محکوم می‌‌کنیم. با توجه به اینکه شاهد از سرگیری دوباره جنگ هستیم.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدای غزه گفت:‌ از این فرصت استفاده می‌کنم و به ملت فلسطین و جانفشانی‌های آنها اشاره کنم و اینکه شهدا نزد خدا زنده هستند.

بدر البوسعیدی ادامه داد: در گفت‌وگوهای امروز بر ادامه تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک دو کشور تأکید کردیم و اینکه خواسته‌های خود را از جامعه جهانی برای عمل به مسؤولیت‌هایش به منظور توقف این جنگ و اینکه امنیت و صلح به منطقه باز گردد، مطرح کردیم. اینکه محاصره ظالمانه از غزه برداشته شود و کمک‌های انساندوستانه به ساکنان غزه و فلسطین برسد.

به گفته این دیپلمات عالیرتبه عمانی، این موضوع نیازمند تلاش‌های مستمر است.

وزیر خارجه عمان ادامه داد: در سلطنت عمان بر اهمیت تلاش‌ها برای تحقق صلح و ثبات در منطقه تأکید می‌کنیم و در این چارچوب به دنبال این هستیم که اقدامات را به صورت نزدیک با جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای دوست و برادر و طرف‌های منطقه‌ای ادامه دهیم برای اینکه این بحران را حل کنیم و به جهانیان بگوییم باید هر چه سریع‌تر برای پایان دادن به تجاوزات رژیم صهیونیستی اقدام کنند.

وی گفت: به هیچ وجه امنیت و استقرار در منطقه محقق نمی‌شود، مگر با پایان اشغالگری و تشکیل دولت مستقل فلسطین براساس قانون و حقوق بین‌الملل. 
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «امیرعبداللهیان: با صدای بلند می گوییم با ادامه این وضعیت در غزه جنگ گسترش می یابد/ بدر البوسعیدی: تهاجم نظامی وحشیانه اسرائیل به غزه را محکوم می کنیم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..