تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
سخنگوی صنعت برق: نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند / از ۱۴۰ نیروگاه بزرگ کشور فقط ۱۶ نیروگاه قابلیت مصرف مازوت دارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 ایرنا: سخنگوی صنعت برق گفت: نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند و نیروگاه‌های مازوت سوز در تهران در چند سال اخیر پلمب شده‌اند.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: اکنون هیچ نیروگاهی در تهران از مازوت استفاده نمی کند و کمتر از ۱۰ درصد نیروگاه‌های کشور امکان استفاده از سوخت مازوت را دارند و نیروگاه‌ها در مراکز پر جمعیت از سوخت گاز و یا گازوییل استفاده می کنند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با توجه به اینکه ۹۰ درصد تولید برق کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود، پیش بینی ذخیره سازی سوخت زمستان این نیروگاه ها از قبل انجام شده و با صرفه جویی مشترکان در مصرف برق و گاز مشکلی در تامین برق وجود نخواهد داشت.

رجبی مشهدی گفت: از ۱۴۰ نیروگاه بزرگ کشور فقط ۱۶ نیروگاه بخاری قابلیت مصرف مازوت دارند.

وی افزود: در کل کشور فقط ۱۶ نیروگاه بخاری وجود دارد و بقیه نیروگاه ها گازی و سیکل ترکیبی هستند که امکان مصرف مازوت ندارند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در تهران هم فقط نیروگاه بعثت، نیروگاه بخاری است که از سال ۹۱ بخش مصرف مازوت آن پلمب شده است.

رجبی مشهدی گفت: در تهران و برای تامین برق هیچ نیروگاهی مازوت مصرف نمی کند
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سخنگوی صنعت برق: نیروگاه‌های تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند / از ۱۴۰ نیروگاه بزرگ کشور فقط ۱۶ نیروگاه قابلیت مصرف مازوت دارند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..