تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
شهردار کی‌یف: زلنسکی در مسیر دیکتاتوری حرکت می‌کند

به نقل از راشاتودی، ویتالی کلیچکو، شهردار شهر کی‌یف با اشاره به اینکه مقامات شهری در اوکراین تنها نیروهای و اهرم‌های مستقل این کشور هستند، اذعان کرد که در بحبوحه جنگ با روسیه، اوکراین به سمت دیکتاتوری پیش می‌رود.

کلیچکو در گفت‌وگو با روزنامه اشپیگل آلمان، ارزیابی خود از وضعیت «دمکراسی» در اوکراین را ارائه کرد و گفت که اوضاع تشکیلات حاکمیتی این کشور در بحبوحه درگیری‌ها، به شدت رو به وخامت گذاشته است به طوری که مقامات شهری، عملاً تنها سنگر و قوای مستقل اوکراین هستند.

وی تاکید کرد: اوکراین در مسیر استبداد پیش می‌رود. تنها یک نهاد مستقل باقیمانده و آن هم شهرداری‌ها هستند که تحت فشار زیادی قرار دارند.

شهردار پایتخت اوکراین مدعی شد که در جریان جنگ، دولت مرکزی ارتباط و مکاتبه اندکی با مقامات منطقه‌ای داشته است.

وی گفت: در یک سال و نیم پس از آغاز جنگ با روسیه، حتی یک ملاقات یا تماس تلفتی بین شهر کی‌یف و ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین انجام نشده است. برخی مواقع، در شرایطی قرار می‌گیریم که گویی همه چیز به دل و دماغ و حال و حوصله یک «فرد خاص» بستگی دارد!

کلیچکو که از رینگ بوکس به سیاست تغییر مسیر داده است، اندکی پس از کودتای ۲۰۱۴ اوکراین موسوم به «میدان»، به این سمت ترفیع گرفت و همچنان یکی از معدود مقامات دوران ریاست جمهوری «پوروشنکو» است که در دوران زلنسکی، کرسی خود را حفظ کرده است.

روابط بین شهردار کی‌یف و دولت مرکزی اوکراین در چند ماه گذشته رو به سردی گذاشته است. به عنوان مثال، دولت مرکزی در ماه ژوئن کلیچکو را به دلیل شرایط پناهگاه‌های شهر در هنگام بمباران، سرزنش کرد و در نتیجه این توبیخ، روسای دو بخش و سرپرستان دو بخش دیگر عزل شدند.

کلیچکو همچنین به یکی از نخستین چهره‌های برجسته دولت اوکراین بدل شد که به شکست ضدحملات این کشور علیه روسیه اقرار کرده است. او در اوایل نوامبر گفت که نیروهای اوکراین به کُندی پیشروی می‌کنند و نمی‌توانند به سرعت به استحکاماتی که روسیه بنا کرده است، نفوذ کنند.

310310
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «شهردار کی‌یف: زلنسکی در مسیر دیکتاتوری حرکت می‌کند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..