تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
صفر تا صد خودکفایی کاغذ فرهنگی به روایت وزیر فرهنگ/ ظرفیت تولید کاغذ تا پایان سال به ۱۳۰ هزارتن خواهد رسید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیلی افزود: ارزیابی ما در آن سال این بود که حداقل به ۸۰ هزارتن داریم که به تولید برسیم و وضعیت کشور را به لحاظ نیازهای این بخش تامین کرد درحالی که تولید کاغذ در آن زمان چیزی در حدود ۵ هزارتن بود.

وزیر فرهنگ با اشاره به همکاری دستگاه‌های مختلف در جهت رشد تولید کاغذ تصریح کرد: این یک‌کار بسیار جامعی را می‌طلبید لذا ما با همکارانمان در بخش‌های مختلف وارد گفت‌وگو شدیم، کارگروه کاغذ در معاونت اول ریاست جمهوری با ریاست دکتر مخبر و عضویت بنده و وزیر محترم صمت و معاونین ذیربط تشکیل شد و همچنین مدیرعامل‌های بانک‌ها نیز به این حوزه اضافه شدند.

وی افزود: همچنین دستگاه‌هایی از بخش‌های خصوصی و مردمی نیز به این کارگروه اضافه شدند.

اسماعیلی تصریح کرد: بنابراین ما به تدریج جلو آمدیم و سال گذشته در ۱۴۰۱ به عدد ۴۰ هزارتن و امسال به عدد ۸۰ هزارتن رسیدیم.

وی افزود: اکنون کل تولید کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش برای ۱۵۵ میلیون کتاب درسی به صورت صد درصد داخلی انجام می‌شود که ۴۵ هزارتن برای چاپ کتب درسی و ۵ هزارتن برای جلد کتاب است.

وزیر فرهنگ ادامه داد: در شیراز نیز یک‌ مجموعه جدید را آماده بهره‌برداری می‌کنیم که خودش نزدیک به ۵۰ هزارتن به تولید کاغذ ما اضافه خواهد کرد و این تا پایان سال ۱۴۰۲ انشالله ظرفیت تولید ما به حدود ۱۳۰ هزارتن خواهد رسید درحالی که نیاز اصلی و اولیه در نشر، مطبوعات و کتاب حدود ۸۰ هزارتن است از این رو این اتفاق مبارکی است و دولت با قوت این مساله را ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد: تلاش داریم در پایان ۴ سال تمام نیازهای داخلی را با حداکثر امکان پوشش دهیم و بخشی را هم به خارج از کشور صادر کنیم.

۵۷۵۷
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «صفر تا صد خودکفایی کاغذ فرهنگی به روایت وزیر فرهنگ/ ظرفیت تولید کاغذ تا پایان سال به ۱۳۰ هزارتن خواهد رسید»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..