تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
ارزش تالاب مره کمتر از میانکاله نیست

محمدحسین بازگیر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در جمع خبرنگاران، گفت: برای خاک در کشور تا سال ۱۳۹۶ دغدغه‌ای نداشتیم اما با تصویب قانون حفاظت خاک باید در این حوزه در یک مدار حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه حفاظت از خاک و بایدها و نبایدها در این حوزه تعریف شده است و باید بر اساس آن‌ها حرکت کنیم، گفت: رها کردن فاضلاب خام، تخلیه پسماندها و بهره‌برداری معادن بر خلاف ضوابط محیط زیستی از جمله عوامل آلودگی خاک است.

بازگیر با بیان اینکه ۱۲ درصد حفاظت از عرصه‌های طبیعی مربوط به مدیریت محیط زیست است، افزود: در استان ۳۲ هزار هکتار منطقه حفاظت شده پلنگ دره، تالاب حوضه سلطان، تالاب مره و تالاب بهشت معصومه تالاب‌هایی هستند که در قانون محافظت از عرصه‌های طبیعی توسط دولت به رسمیت شناخته شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم یادآور شد: در مسیر تاریخی مهاجرت پرندگان ۱۵ میلیون پرنده حرکت می‌کند که دو میلیون پرنده مهمان کشور ما است و بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار پرنده در تالاب مره می‌نشینند و ارزش تالاب مره با توجه به کاهش عرصه های آبی فلات مرکزی ایران کمتر از میانکاله نیست.

وی اضافه کرد: دریاچه نمک یکی از ظرفیت‌های بی بدیل فلات مرکزی ایران است و بر اساس مطالعات انجام شده هر گونه تخریب و دستکاری دریاچه نمک به بهانه بهره بردای باعث شدید آلودگی هوا خواهد بود.

بازگیر تاکید کرد: اطلس آلودگی خاک را با کمک یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور تهیه می‌کنیم و در این راستا ۴۰۰ نقطه از استان را به عنوان پایلوت انتخاب و بر اساس ۸۰ پارامتر نمونه ها مورد آزمایش قرار می‌گیرد و نتایج آن ارائه خواهد شد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ارزش تالاب مره کمتر از میانکاله نیست»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..