تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
فیلم| زنان کارگر در معدن، در غیاب مردانی که به ارتش اوکراین پیوستند

آفتاب‌‌نیوز :

در حالی که بیش از هزار مرد کارگر معدن در شرق اوکراین پس از حمله روسیه به این کشور، به نیرو‌های ارتش پیوستند، برای اولین‌بار زنان مشغول به کار در این معدن شده‌اند.

در شرایطی که این معدن با کمبود نیروی انسانی مواجه شده، زنان بسیاری برای اشتغال در آن داوطلب شده‌اند. تاکنون بیش از صد زن در این معدن مشغول به کار شده‌اند.

به گفته مدیران این معادن، با توجه به آمار بالای مردان کشته‌شده و زخمی در جنگ اوکراین، انتظار می‌رود که حتی پس از پایان جنگ نیز زنان به کار در معادن ادامه دهند.

کریستینا ۲۲ ساله با صراحت گفت: من این شغل را انتخاب کردم، زیرا جنگ شروع شد و هیچ شغل دیگری وجود نداشت.

او به مدت ۵ ماه به عنوان تکنسین در ۴۷۰ متر زیر زمین کار کرده است و به قطار‌های الکتریکی کوچکی که کارگران را بیش از چهار کیلومتر جابجا می‌کنند، خدمات رسانی می‌کند.

از سوی مدیریت معدن از رویترز خواسته شد که نامی از آن یا نام خانوادگی افراد مصاحبه شونده منتشر نکند.

کریستینا تنها پس از غلبه بر ترس از رها کردن پسر چهار ساله‌اش، دنیس، در خانه با مادرش، تصمیم گرفت این کار را انجام دهد. زادگاه او پاولوهراد در ۱۰۰ کیلومتری جبهه قرار دارد که اغلب توسط موشک‌های روسی مورد اصابت قرار می‌گیرد.

کار جالب، اما دشوار است، او گفت: درب باتری سنگین است و بخار می‌تواند ناخوشایند باشد. دستمزد خوب است، با این حال، او احساس وظیفه می‌کند که بماند و سهم خود را برای کسانی که به جنگ رفته اند انجام دهد.

برادر بزرگترش در همان معدن کار می‌کرد. کریستینا گفت که او دو هفته پس از شروع تهاجم تمام عیار به ارتش پیوست و افزود که به شدت نگران او است.

وی گفت: پسران ما را به جبهه بردند، و اکنون ما باید از آن‌ها حمایت کنیم. اکنون هیچ کس دیگری در معدن کار نمی‌کند.

صنعت زغال‌سنگ اوکراین که زمانی یکی از بزرگترین صنعت‌های اروپا بود، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، چندین دهه دچار رکود شده است.

شبه نظامیان تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین در سال ۲۰۱۴ بسیاری از مناطق غنی از زغال سنگ را تصرف کردند. پس از تهاجم سال ۲۰۲۲، روسیه حتی معادن بیشتری را اشغال کرد.

اگرچه برخی از زنان قبل از جنگ در معادن کار می‌کردند، اما دولت آن‌ها را از انجام کار‌های زیرزمینی منع کرد، که این کار را از نظر فیزیکی بسیار سخت می‌دانست، سیاستی که از دوران شوروی در حال اجرا بود.

پس از لغو این ممنوعیت در زمان جنگ، اکنون حدود ۴۰۰ زن در معادن DTEK به صورت زیرزمینی کار می‌کنند.

ناتالیا ۴۳ ساله که به عنوان تکنسین بازرسی قطار‌ها نیز کار می‌کند، گفت: ما همه چیز را در همان سطح مردان انجام می‌دهیم، مگر اینکه چیز بسیار سنگینی باشد که نتوانیم آن را بلند کنیم.

او قبلاً در یک مغازه فروش لوازم الکترونیکی کار می‌کرد تا زمانی که مشاغل اوکراینی در‌های خود را در طول شوک اولیه تهاجم بستند، شغل خود را از دست داد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «فیلم| زنان کارگر در معدن، در غیاب مردانی که به ارتش اوکراین پیوستند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..