تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
بازسازی خانه بدون تخریب

تقویم فارسی اندروید

بازسازی بدون تخریب به معنی تغییر ظاهر خانه بدون از بین بردن سازه‌های اصلی آن مانند دیوارهای اصلی، باربر و… است.

بازسازی خانه

با بازسازی خانه در کنار ترمیم و زیباسازی آن می‌توان هزینه‎های اضافه ناشی از نقل مکان به یک خانه دیگر را کاهش داده و در عین حال دکوراسیون را هم به دلخواه خود تغییر دهید. اما امکان بازسازی خانه بدون تخریب هم وجود دارد؟ البته؛ بازسازی الزاماً نیازی به تخریب نداشته و می‌توان با انجام یک سری تغییرات کوچک تأثیرات بسیار بزرگ و چشمگیری را در محل سکونت ایجاد کرد. البته به شرط اینکه از کمک یک تیم حرفه‌ای مثل زمان استودیو برای بازسازی خانه در تهران استفاده کنید.

مفهوم بازسازی خانه بدون تخریب چیست؟

بازسازی بدون تخریب به معنی تغییر ظاهر خانه بدون از بین بردن سازه‌های اصلی آن مانند دیوارهای اصلی، باربر و… است. با این حساب تغییرات انجام شده در این نوع بازسازی می‌تواند شامل بررسی وضعیت سیم‌کشی، تغییر در نورپردازی، بهبود سیستم سرمایش و گرمایش، تعویض و نوسازی کابینت‌ها یا تعمیر لوله‌های آب باشد.

حال باید دید که پیگیری این کارها چه تأثیری بر ظاهر نهایی منزل و افزایش طول عمر آن خواهد داشت.

مراحل کلی بازسازی خانه بدون تخریب

گروه معماری زمان استودیو بازسازی خانه در تهران را در دو مرحله کلی پیگیری می‌کنند:

بازسازی اساسی که با زیرساخت ساختمان مرتبط است.

بازسازی دکوراسیون که به جنبه‌ی زیبایی شناختی آن می‌پردازد.

همان‌طور که مشخص است مرحله‌ی اول می‌تواند هزینه‌های زیادی را در پی داشته باشد؛ چرا که امکان خرابی لوله‌کشی، سیم‌کشی و مواردی از این دست و نیاز به تعویض آن‌ها وجود دارد. اما مرحله‌ی دوم بدون هیچ‌گونه تخریبی انجام شده و با صرف هزینه‌‌ای پایین تأثیر شگفت‌انگیزی را ایجاد می‌کند.

بازسازی خانه بدون تخریب هزینه‌ی بازسازی خانه

نتیجه‌ی نهایی و خروجی کار بازسازی خانه در تهران تا میزان زیادی به بودجه‌ی اختصاص داده شده توسط مشتریان بستگی دارد. در صورتی که برآورد هزینه‌ها به درستی انجام نشود ممکن است پروژه در اواسط خود به صورت ناتمام رها شود.

کارشناسان زمان استودیو در طی یک فرآیند بازسازی برنامه‌ریزی شده، بودجه مشتریان را در نظر گرفته و مراحل مختلف کار را با توجه به آن پیش می‌برند تا پروژه بدون مشکل و در موعد مقرر خود به اتمام برسد.

تهیه‌ی فهرستی از خواسته‌ها و ایده‌ها پیش از بازسازی

پیش از شروع کار بازسازی بهتر است فهرستی از خواسته‌ها، ایده‌ها و نیازهای خود تهیه کرده و آن را در اختیار مشاوران زمان استودیو قرار دهید. در حقیقت وجود این فهرست می‌تواند زمان مورد نیاز برای بازسازی منزل شما را کوتاه‌تر کرده و منجر به نظم‌دهی بیشتر به مراحل مختلف آن شود.

نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که زیرساخت‌های منزل ممکن است قدیمی و فرسوده باشند؛ بنابراین پیش از تغییر دکوراسیون بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض می‌شوند. در نتیجه باید مقداری از بودجه خود را به این هزینه‌های غیرمنتظره اختصاص دهید.

ایده‌های مختلف بازسازی خانه

در بازسازی خانه بدون تخریب می‌توانید ایده‌های مختلف زیر را پیگیری کرده و از نتیجه‌ی نهایی شگفت‌زده شوید:

۱. تغییر در نورپردازی

نورپردازی نقش اساسی در زیبایی یک سازه ایفا می‌کند؛ در نتیجه اگر نورپردازی منزل شما چندان مناسب نیست با تعویض آن می‌توانید تغییر شگفت‌انگیزی در خانه خود ایجاد کنید. جالب است بدانید که کم نور بودن یک فضا می‌تواند آن را کوچک نشان دهد، در چنین شرایطی با یک تغییر ساده مثل اضافه کردن چراغ رومیزی یا افزایش تعداد چراغ‌ها می‌توان فضا را بزرگ‌تر نشان داد.

۲. تعویض کابینت‌ها

هر ساله سبک جدیدی از کابینت‌ها روانه‌ی بازار می‌شوند؛ بنابراین اگر مدت زمان زیادی است که در منزل خود ساکن هستید با تعویض کابینت‌ها می‌توانید تغییر بزرگی در فضای آن ایجاد کنید. شاید تا پیش از این نمی‌دانستید اما انتخاب کابینت مناسب می‌تواند فضای آشپزخانه شما را بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان دهد.

۳. بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه است؛ چرا که خانم‌ها و اعضای خانواده بخش عمده‌ای از روز خود را در آن سپری می‌کنند. در کنار تعویض کابینت‌ها می‌توانید موارد مختلفی را در زمان بازسازی آن در نظر بگیرید که شامل موارد زیر هستند:

اصلاح دکورهای سقفی

اپن کردن آشپزخانه

کاشی‌کردن پشت کابینت‌ها

توجه به مثلث طلایی آشپزخانه و تعبیه میزکار در محل مناسب

تغییر دکوراسیون موجود در آشپزخانه

تعویض لوازم برقی و غیربرقی

تعویض پوشش کف و…

بازسازی ۴. رنگ کردن بخش‌های مختلف

معمولاً رنگ خانه بعد از گذشت مدت زمان مشخصی کیفیت و زیبایی اولیه‌ی خود را از دست می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید نقاشی منزل خود را به عنوان یکی از روش‌هایی که می‌تواند تغییر چشمگیری ایجاد کند در نظر بگیرید. البته بهتر است برای رسیدن به بهترین نتیجه به موارد زیر توجه کنید:

به هارمونی و هماهنگی کلی رنگ ساختمان توجه کنید.

نوع رنگ انتخابی شما بر روی قیمت تمام شده کار مؤثر است.

پیش از مشخص کردن رنگ با افراد خانواده خود مشورت کرده و نظر آن‌ها را هم جویا شوید.

نوع رنگ انتخابی در کنار اثر بر روی هزینه‌ی نهایی می‌تواند بر روی نتیجه‌ی کار هم اثر بگذارد؛ پس با کارشناسان زمان استودیو مشورت کرده و رنگ مناسب را انتخاب کنید.

۵. بازسازی سرویس بهداشتی

در صورت تمایل می‌توانید نوسازی سرویس بهداشتی را هم به پروژه بازسازی منزل بدون تخریب اضافه کنید. برای این منظور بهتر است به سراغ مدل‌های جدید کاشی برای کف و دیوار رفته و رنگ‌های ساده و روشن را انتخاب کنید.

انواعی از شیرآلات ساده و مدرن در بازار موجود هستند که تغییر بزرگی در فضا ایجاد می‌کنند. به‌علاوه در صورت داشتن فضا می‌توانید یک وان هم در حمام خود قرار دهید. به‌علاوه قراردادن وسایل و اکسسوری‌های تزئینی مثل شمع و گلدان هم می‌تواند درخشش و زیبایی فضا را دو چندان کند.

۶. تعویض نرده‌های قدیمی

با تعمیر پله‌ها و تعویض نرده‌های آهنی قدیمی می‌توان فضایی شیک و مدرن ایجاد کرد. در حال حاضر در بیشتر فضاهای مدرن از نرده‌های استیل یا ترکیبی استفاده می‌شود.

۷. تعویض در و پنجره‌ها

تعویض در و پنجره‌های قدیمی در کار زیبایی بیشتر فضای منزل شما منجر به بهینه‌سازی مصرف انرژی هم می‌شود. از آنجایی که در و پنجره‌های قدیمی عایق انرژی و صدا نیستند، تعویض آن‌ها می‌تواند آرامش بیشتری برای خانه شما به ارمغان آورده و مصرف انرژی را هم به میزان چشمگیری کاهش دهد.

۸. تعمیر اتاق‌خواب‌ها

دیوار اتاق‌خواب‌های منزل خود را با رنگ‌های آرامش‌بخش یا کاغذدیوارهای ساده بپوشانید. اتاق‌خواب شما محلی برای آرامش است، پس از شلوغ‌کاری پرهیز کرده و دکوراسیون جدید ولی ساده در آن به کار ببرید.

در صورت تمایل می‌توانید به سراغ موکت‌هاس نرم بروید؛‌ در غیراینصورت می‌توانید استفاده از کف‌پوش‌های مناسب را به جای موکت در نظر بگیرید. به‌علاوه بهتر است پرده‌های اتاق را ضخیم کنید تا از ورود نور و سرما جلوگیری شود.

۹. تغییر دکوراسیون پذیرایی

پذیرایی هم یکی دیگر از قسمت‌هایی است که افراد خانواده و مهمانان در آن با یکدیگر وقت‌گذرانی می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید با انتخاب کف‌پوش‌هایی با رنگ گرم احساس صمیمیت بیشتری به آن ببخشید.

در بخش مبلمان هم به سراغ مدل‌هایی شیک و راحت بروید که برای مهمانی‌ها و جمع‌های خودمانی انتخاب مناسبی هستند؛ به‌علاوه نباید از اهمیت انتخاب پرده و فرش هماهنگ با دکوراسیون و مبلمان غافل شوید.

۱۰. تغییر سیستم تهویه

در حال حاضر استفاده از پکیج و اسپلیت به عنوان سیستم گرمایش و سرمایش طرفداران زیادی دارد؛‌ چرا که فضای کمتری را اشغال کرده و تنظیم آن‌ها هم به راحتی انجام می‌شود.

سخن آخر

در صورتی که از فضای فعلی منزل خود خسته شده‌اید، کافی است به سراغ بازسازی آن توسط کارشناسان و طراحان زمان استودیو بروید. همان‌طور که ملاحظه کردید بازسازی خانه بدون تخریب و صرف هزینه‌های هنگفت هم امکان‌پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از هزینه‌ی حدودی بازسازی می‌توانید با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستانپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بازسازی خانه بدون تخریب»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..