تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
ورزش با شدت متوسط هم موجب تقویت عملکرد حافظه می‌شود

آفتاب‌‌نیوز :

مطالعه جدید محققان دانشگاه کنت بریتانیا نشان می‌دهد به منظور دستیابی به بهبود حافظه بلندمدت الزاماً نیاز به انجام ورزش‌های سخت و شدید نیست، چراکه ورزش‌های با شدت متوسط هم دارای تاثیر مثبت هستند.

«امیرهمایون جوادی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تحقیق ما نشان می‌دهد افراد برای دستیابی به بهبود شناختی ملموس نیاز به انجام ورزش‌های سخت ندارند.»

محققان در این مطالعه، تاثیر شدت ورزش‌های گوناگون را بر عملکرد شناختی شرکت کنندگان با انجام تست حافظه تشخیصی بررسی کردند.

به گفته محققان، این مطالعه می‌تواند در حفظ حافظه افراد مسن بسیار حائزاهمیت باشد.

آن‌ها دریافتند ورزش‌های با شدت متوسط نظیر پیاده روی تند، ورزش‌های هوازی آبی یا دوچرخه سواری بسیار در تقویت عملکرد حافظه تاثیرگذار هستند.

جوادی در ادامه می‌گوید: «اگر دستوالعمل‌های تقویت حافظه از طریق ورزش‌های با شدت متوسط تایید شود نه تنها به حفظ بیماران دارای نقایص حافظه‌ای کمک می‌کند، بلکه می‌تواند راهکاری برای تقویت حافظه افراد در مدارس، دانشگاه‌ها و محل‌های کار باشد.»
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «ورزش با شدت متوسط هم موجب تقویت عملکرد حافظه می‌شود»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..