تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
۱۰ نشانه اولیه که می گوید رابطه عاطفی شما به زودی شکست خواهد خورد

روابط عاطفی جدید، مهیج، کنجکاوی برانگیز و پرشورند. ما فقط با شریک عاطفی جدیدمان خوش می گذرانیم و بدون تجزیه و تحلیل رفتار یکدیگر، سعی می کنیم او را بهتر بشناسیم. با این حال، علیرغم شوق تان برای یکک عشق جدید، بسیار مهم است که به آنچه در دوران به اصطلاح «ماه عسل» رابطه رخ می دهد دقت کنید، چرا که می تواند شنگ بنای خوبی برای یک داشتن یک رابطه ی بلند مدت باشد.

در ادامه از اشتباهات اولیه ای خواهیم گفت که در آینده به شکست رابطه عاطفی تان منجر خواهد شد.

۱- زندگی شخصی تان را کنار گذاشته اید

در ابتدای رابطه، دل مان می خواهد هر لحظه از زمان بیداری مان را با شریک عاطفی جدیدمان بگذرانیم. به همین دلیل ارتباط با خانواده و دوستان مان را قطع می کنیم تا همیشه برای شریک عاطفی مان در دسترس باشیم.

اشکالش چیست؟ این امر می تواند با قطع رابطه با خانواده و دوستان آغاز شود و به تغییر شغل، نقل مکان به شهر یا کشوری دیگر یا از دست دادن ارتباط با عزیزان خود تسری پیدا کند. در اینصورت، شریک عاطفی تان ممکن است علاقه اش را به شما از دست دهد، به این خاطر که شما صرفاً به سایه ای از خودتان بدل شده اید.

چطور حلش کنیم؟ به خاطر داشته باشید که هر رابطه ی سالمی درجاتی از مستقل بودن را دارد، بنابراین سعی کنید وقت آزادتان را بر اساس اصل ۲۰-۳۰-۵۰ جدا کنید، به این معنا که ۵۰ درصد از وقت تان را با شریک عاطفی تان بگذرانید، ۳۰ درصدش را با دوستان و خانواده تان و ۲۰ درصدش را با خودتان و به تنهایی.

۲- رفتارهای بد را تحمل می کنید

بی احترامی به فضای شخصی شما، داشتن شوخی های بی ملاحظه، تهدید به تمام کردن رابطه، داشتن پیشنهادهایی برای تغییر ظاهرتان، دادن لقب های تمسخرآمیز به شما، پرخاشگری، تأخیرهای همیشگی، کنار نگذاشتن تلفن همراه در مدت قرار، بی توجهی به بی میلی شما برای انجام یک کار و… . بسیاری از افراد این نشانه های هشداردهنده را دست کم می گیرند، چون برخی جنبه های دیگر رابطه شان خوب به نظر می رسد.

اشکالش چیست؟ اگر نشانه های هشدار دهنده ی یک رابطه ی سمی را برای مدتی طولانی نادیده بگیرید، ممکن است یک روز متوجه شوید که زمان و انرژی خود را بر روی کسی سرمایه گذاری کرده اید که سال ها با شما بدرفتاری کرده است.

چطور حلش کنید؟ طلبکارانه رفتار نکنید، صرفاً انتظارات تان را مؤدبانه مطرح کنید، مثلاً اینکه: «من نمی توانیم تأخیر را تحمل کنم» یا «دوست دارم در قرارهایمان فقط خودم و خودت باشیم». اگر این روش نتیجه نداد، فوراً رابطه را ترک کنید و دیگر نیز بازنگردید.

۳- تجربیات قبلی تان را رها نمی کنید

بعضی چیزها بهتر است در گذشته بمانند، از جمله شرکای عاطفی قبلی، مقایسه شریک عاطفی جدید خود با آن ها و عادت های قدیمی تان که مربوط به روابط قبلی تان بودند.

اشکالش چیست؟ اشاره ی زیاد به شریک عاطفی قبلی خود می تواند برای شریک عاطفی جدیدتان واقعاً آزاردهنده باشد. ممکن است شریک عاطفی تان شروع به مقایسه ی خودش با شرمای عاطفی قبلی شما کند که این امر رابطه ی شما را نابود خواهد کرد. به علاوه، وقتس دائماً شریک عاطفی تان را از روی کسانی که پیش از او بودند مورد قضاوت قرار می دهید، استانداردهای بالا و دست نیافتنی ای ایجاد می کنید.

راه حلش چیست؟ روابط عاطفی قبلی شما از این جهت مهم اند که در شکل گیری شخصی که امروز هستید نقش داشتند و می توانند کمک کنند متوجه شوید چه ویژگی هایی در یک شخص برای شما ارزشمند است. اما باید این اصل طلایی را به خاطر داشته باشید: تاز مانی که از رابطه ی قعلی ات راضی هستی، هرگز درباره ی شرکای عاطفی قبلی ات صحیت نکن.

۴- با یکدیگر صحبت نمی کنید

«اگر شریک عاطفی ام واقعاً مرا دوست داشت، می دانست که چه چیزی لازم دارم و آن را به من داد.» بسیاری تصور می کنند شریک عاطفی آن ها می تواند ذهن شان را بخواند. اما اینگونه نیست و همین امر یکی از جدیترین اشتباهاتی است که افراد در رابطه عاطفی مرتکب می شوند.

اشکالش چیست؟ همچون خودداری از مشاجره، عدم گفتگو هم ممکن است طرفین رابطه را سردرگم و دچار سوء تفاهم کند. و هر حس منفی حل نشده ای به مرور زمان تبدیل به دلخوری خواهد شد.

راه حلش چیست؟ در ابتدا ممکن است صحبت درباره ی خواسته ها و گله های خود ممکن است دشوار باشد ، اما انجام این کار ضروری است. برای دوام داشتن یک رابطه باید با شریک عاطفی درباره ی چیزی که به دنبالش هستید، صادق باشید. فراموش نکنید که شما هم باید به حرف های او گوش دهید. حالت ایده آل زمانی است که بتوانید میان صحبت کردن و شنیدن تعادل کاملی برقرار کنید.

۵- نگاه غیر واقع بینانه ای به شریک عاطفی تان دارید

همه ی ما انسان هستیم و گاهی مرتکب اشتباه می شویم. با این حال، برخی افراد در دوران به اصطلاح «ماه عسل» رابطه ی خود این موضوع را فراموش می کنند، چون عینک خوش بینی هنوز از چشم شان ار نیفتاده و شریک عاطفی خود را بی عیب و نقص می دانند. اما همیشه بعداً به خاطرش هزینه می دهند.

اشکالش چیست؟ بت ساختن از شریک عاطفی خود تنها باعث ناامیدی شما در آینده خواهد شد، زمانی که می فهمید او هم تنها یک انسان است درست مانند خود شما.

اشکالش چیست؟ از داشتن انتطارات بزرگ و غیر واقع بینانه از شریک عاطفی خود پرهیز کنید. به جایش، توجه خود را به نحوه ی رفتار او با دیگران معطوف کنید – با دوستان و خانواده اش، پیشخدمت های کافه ها و غیره. شریک عاطفی جدید شما هم احتمالاً مانند شما همان عینک خوش بینی را به چشم دارد، به همین دلیل، این امر می تواند شناختی از او به شما دهد.

۶- وانمود می کنید شخص دیگری هستید

ما همیشه دل مان می خواهد بهتر از چیزی که واقعاً هستیم به نظر برسیم، به همین دلیل تا جایی که بشود ویژگی های نه چندان خوب مان را پنهان می کنیم، اما می دانیم که این امر نمی تواند تا ابد ادامه پیدا کند. به علاوه، ما فکر می کنیم که آن همه دروغ مصلحتی کوچکی که می گوییم هیچ تأثیری روی رابطه عاطفی مان نمی گذارد، به همین دلیل، صرفاً برای راضی کردن شریک عاطفی مان یا پرهیز از کشمکش، واقعیت را اندکی تغییر می دهیم. اما بعداً رفته رفته از خود می پرسیم چه اشتباهی مرتکب شده ایم.

اشکالش چیست؟ مخفی کاری از شریک عاطفی خود و دروغ گفتن به او از ابتدای رابطه تنها می تواند باعث شکل گیری دروغ های بزرگ تر شود. اگر رابطه ی جدیدتان بر پایه ی دروغ باشد، به احتمال زیاد از هم فرو خواهد پاشید، چرا که ارتباط میان شما و شریک عاطفی تان بر پایه ی دروغ شکل گرفته است.

راه حلش چیست؟ صداقت و اعتماد، احترام و درک متقابل، کلیدهای دستیابی به یک رابطه عاطفی سالم اند. لازم نیست درباره ی هر دقیقه از زندگی تان با شریک عاطفی خود صحبت کنید، اما نباید به عمد مسائل مهم را از او مخفی نگه دارید. تشخیص اینکه آیا موضوعی یک راز است که پیش خودتان نگه داشته اید یا امری که واقاً اهمیت چندانی ندارد دشوار نیست؛ اگر دیدید که به خاطر صحبت نکردن درباره ی آن احساس گناه می کنید، یعنی یک راز است که بهتر است با شریک عاطفی تان در میان بگذارید.

۷- سعی می کنید شریک عاطفی تان را کنترل کنید

تلاش برای کنترل کردن زندگی شریک عاطفی خود معمولاً نشان دهنده ای این است که شما به شکل جدی با مشکل بی اعتمادی درگیر هستید. این امر شامل حسادت کردن و داشتن رفتارهای از سر حسادت، تلاش برای کنترل رفتار شریک عاطفی خود و چک کردن مداوم او می شود.

اشکالش چیست؟ اگر سعی کنید هر حرکت شریک عاطفی تان را کنترل یا درمورد آن اظهار نظر کنید، ممکن است احساس کند که می خواهید دنیایش را محدود کنید و چیزهایی که برایش مهم هستند را حذف کنید. در نتیجه، ممکن است او را از خود دور کنید.

راه حلش چیست؟ نباید وقت و بی وقت به شریک عاطفی تان پیام دهید تا ببینید که مشغول چه کاری است. و وقتی هم که بلافاصله پاسخ پیام تان را نمی دهد، پشت هم با او تماس نگیرید. شریک عاطفی تان یک فرد بالغ است و نباید با او مثل یک کودک رفتار کنید.

۸- تفاوت های بزرگ تان را نادیده می گیرید

مشابه بودن ارزش های اصلی طرفین رابطه اهمیت زیادی برای شکل گیری یک رابطه بادوام و سالم دارد. با این حال، اغلب افراد در دوران به اصطلاح «ماه عسل» رابطه ی خود این موضوع را نادیده می گیرند و بعدها افسوسش را می خورند، چرا که مسائلی مانند دین، عقاید سیاسی، اصول اخلاقی، خانواده، دوستان، شغل و وضعیت مالی، شخصیت ما را شکل می دهند و نمی توان در هیچ مرحله ای از رابطه عاطفی آن ها را نادیده گرفت.

اشکالش چیست؟ گرچه سلیقه ی موسیقایی مشابهی دارید و از وقت گذراندن باهم لذت می برید، اما چیزهایی مانند این بیشتر مربوط به علائق هستند، نه طرز فکر ما درباره ی زندگی. شما دیر یا زود مجبور خواهید شد با ارزش های شریک عاطفی تان رو به رو شوید. اگر تفاوت های فاحشی میان ارزش های اصلی خود و شریک عاطفی تان وجود داشته باشد، رابطه ی شما خوب پیش نخواهد رفت.

راه حلش چیست؟ برای پیشگیری از ناامیدی در مراحل بعدی رابطه و هدر ندادن وقت خود برای یک رابطه ی محکوم به شکست، وقت صرف کنید و پیش از جدی تر شدن رابطه تان، درباره ی این موضوع با شریک عاطفی تان صحبت کنید.

۹- زیاد از حد به شریک عاطفی تان می چسبید

وقتی رابطه عاطفی جدید شکل می گیرد، همیشه سعی می کنیم ارتباط قوی ای با شریک عاطفی خود بسازیم. به همین دلیل ممکن است به شریک عاطفی خود وتبستگی زیادی پیدا کنیم و به او بچسبیم و دل مان بخواهد بیشتر وقت مان را صرفاً با او بگذرانیم.

اشکالش چیست؟ اگر به شریک عاطفی خود اجازه ندهید گاهی از شما فاصله بگیرد، این امر تنها باعث دور شما از یکدیگر می شود. ممکن است شریک عاطفی کم کم احساس کند که او را محدود می کنید، امری که ممکن است منجر به رفتارهای غیر منتظره از سوی او شود، از جمله رفتن به سراغ دیگران و حتی خیانت.

راه حلش چیست؟ همه ی آدما نیاز دارند گاهی تنها باشند و شما باید این موضوع را درک کنید. بنابراین اگر واقعاً می خواهید که رابطه تان در بلند مدت خوب پیش رود، کماکان شخص بااعتماد به نفس و مستقلی باشید که قبل از آشنایی با شریک عاطفی تان بودید.

۱۰- رابطه تان را خیلی سریع پیش می برید

روابط عاطفی جدید ممکن است با سرعت خیلی زیادی پیش بروند. در ابندا هر زمان که پیش شریک عاطفی جدیدتان هستید دل در دلتان نیست و بعدش نمی توانید جلوی خیالبافی تان درباره ی آینده ی مشترک تان به عنوان یک زوج را بگیرید. اما اگر شروع کنید به تصور کردن فرزندان آینده تان و خانه ای که در آن باهم تا ابد با خوشی زندگی خواهد کرد، باید فوراً دست بکشید.

اشکالش چیست؟ جدی کردن خیلی سریع رابطه، حتی اگر شریک عاطفی تان همان کسی به نظر برسد که همیشه به دنبالش بودید، می تواند فشار غیرضروری زیادی به رابطه عاطفی تازه شکل گرفته ی شما وارد کند و شریک عاطفی تان ممکن است دچار ترس شود. به علاوه، پیش رفتن سریع در رابطه می تواند باعث شود از آن همه چیزهای کوچکی که می توانید در ابتدای رابطه از آنها لذت ببرید، غافل شوید.

راه حلش چیست؟ از گذراندن برخی مراحل رابطه خودداری نکنید. همه ی آن ها برای پیدا شناخت صحیح از یکدیگر لازم هستند. اولین قرار عاشقانه تان، اولین مشاجره تان، اولین سفرتان؛ از همه ی فعالیت های مشترک تان لذت ببرید و در عین حال، وجوه پنهان شخصیت شریک عاطفی تان را نیز کشف کنید.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «۱۰ نشانه اولیه که می گوید رابطه عاطفی شما به زودی شکست خواهد خورد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..