تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
وام ۲۰ میلیونی به بازنشستگان مشکلی را حل نمی کند

وام ۲۰ میلیونی به بازنشستگان مشکلی را حل نمی کند

غلام رضا طالبا در دیدار با منتظری نماینده مردم گرگان وآق قلا درمجلس گفت: درسال جاری حقوق بازنشستگان حداقل بگیر ۲۷ و دیگر سطوح ۲۱ درصد افزایش پیدا کرد ولی طبق آمار تورم درجامعه بیش از ۴۰ درصد اعلام شده است.پیگر ابطال مصوبه افزایش ۲۷ درصدی حقوق بازنشستگان هستیم که رئیس دیوان عدالت اداری گفتند اگر حق با کارگران و بازنشستگان باشد این مصوبه باطل می شود.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۴ هزار نفر بازنشسته ومستمری بگیران برای ثبت نام وام قرض الحسنه ۲۰ میلیون تومانی به ما مراجعه کردند.تعداد سهمیه وام به کانون‌های بازنشستگی کم ولی تعداد متقاضیان بسیار زیاد است.بازنشستگان برای دریافت تسهیلات ممکن است زمان‌ طولانی درصف انتظار باشند.

طالبا بیان کرد: متاسفانه هنوز زمان خاصی برای ثبت وام درسیستم اعلام نشده است و متقاضیانی که ثبت نام کردند مشخص نیست چه زمانی می‌توانند وام خود را دریافت کنند.پرداخت وام ۲۰ میلیونی به بازنشستگان مشکلی را از آنها حل نمی کند و دولت حداقل وام قرض الحسنه ۵۰ میلیونی برای آنها در نظر می گرفت.

وی تصریح کرد: قیمت‌ها روز به روز بالا می‌رود قدرت خرید پایین می‌آید و سفره کارگران وبازنشستگان هر سال کوچکتر می‌شود و متاسفانه امروز خیلی از اقلام از سبد زندگی آنها حذف شده است.بازنشستگان عروس و داماد،نوه دارند و باید بتوانند از پس مخارج خانواده بزرگ خود بربیایند و این وام ها دردی از آنها دعوا نمی کند.

طالباافزود: برنامه هفتم توسعه در ماده ۱۵ الی ۱۷ کاملا ضد‌کارگری است و در ماده ۱۵ به کارفرمایان اجازه داده می‌شود که در سه سال اول اشتغال دستمزد ماهیانه آنها را به اندازه نصف حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: ماده ۱۵ با احیای نظام استاد شاگردی قصد دارد به سده‌ی گذشته بازگردد و کارفرما در طول این دوره، اختیار لغو قرارداد را به صورت یک‌طرفه دارد که متاسفانه در قرن ۲۱شاهد چنین قوانین ضدکارگری هستیم و ما خواستار حذف این ماده هستیم.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وام ۲۰ میلیونی به بازنشستگان مشکلی را حل نمی کند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..