تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
تصویر روز ناسا: NGC 206 و ابرهای ستاره‌زای آندرومدا

ستاره‌های درخشان و آبی رنگ NGC 206 نشان‌دهنده‌ جوان‌بودن این تجمع ستاره‌ای است.

در تصویر امروز ناسا چه می‌بینیم؟

تجمع ستاره‌ای بزرگ NGC 206 همراه با مناطق ستاره‌زایی صورتی رنگ کهکشان، در بازوهای غبارآلود کهکشان آندرومدا قرار دارد. کهکشان مارپیچی آندرومدا که با نام M31 نیز شناخته می‌شود، 2.5 میلیون سال نوری از ما فاصله دارد.

در این نمای نزدیک و دقیق از جنوب غربی قرص کهکشانی آندرومدا، NGC 206 در سمت راست مرکز دیده می‌شود. ستاره‌های درخشان و آبی رنگ NGC 206 نشان‌دهنده‌ جوان‌بودن این تجمع ستاره‌ای است. درواقع جوان‌ترین ستارگان پرجرم آن کم‌تر از 10 میلیون سال سن دارند.

NGC 206 با وسعتی برابر با 4000 سال نوری، بسیار بزرگ‌تر از خوشه‌های باز یا کهکشانی ستارگان جوان در قرص کهکشان راه شیری است و از نظر اندازه مشابه با پرورشگاه‌های ستاره‌ای عظیم NGC 604 در مجاورت کهکشان مارپیچی M33 و سحابی رتیل در ابر ماژلانی بزرگ است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تصویر روز ناسا: NGC 206 و ابرهای ستاره‌زای آندرومدا»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..