تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
۹ تئوری جالب درباره فیلم‌های مشهور هالیوود که نگاه تان را به آن‌ها تغییر می‌دهد

برخی تماشاگران معتقدند این امواج اقیانوس نبود که کلارک را از آوار سکوی منفجر شده نجات داد، بلکه او به لطف آکوامن زنده ماند. بر اساس برخی تئوری‌ها آکوامن نهنگ‌ها را برای کمک به کلارک فرستاده بود و بعضی تئوری‌ها هم می‌گوید خود آکوامن برای نجات او دست به کار شده بود.

تماشای فیلم برای بسیاری از ما فرصتی است برای استراحت کردن و لذت بردن. اما این درمورد همه‌ی تماشاگران صدق نمی‌کند چرا که بسیاری وظیفه‌ی خود می‌دانند تا به هر جزئیاتی در فیلم توجه کنند.

بعد از آن، تئوری‌های مختلفی در ذهن شان شکل می‌گیرد. آن‌ها ممکن است به پایان بندی‌های دیگری برای فیلم ها، وجود ارتباط میان فیلم‌های مختلف یا حتی خیانت‌های احتمالی و شخصیت‌های شرور جدیدی در داستان فکر کنند.

ماشین ها

«ماشین ها»: ماشین‌ها انسان‌ها را نابود کرده ان

طرفداران خلاق‌تر انیمیشن «ماشین ها» (Cars) این تئوری را مطرح کرده اند که ماشین‌های این انیمیشن در حقیقت نسل بشر را منقرض کرده بودند. نشانه‌هایی نیز در این انیمیشن هست که می‌گوید پیش از ماشین ها، انسان‌ها روی زمین زندگی می‌کردند، اما پس حالا کجا هستند؟ بسیاری تصور می‌کنند پیشرفت‌های تکنولوژیک ماشین‌های خودران ممکن است یک روز آن‌ها را به این نتیجه برسند که دیگر نیازی به ما یعنی رانندگان شان نیست.

سوپرمن

«مرد پولادین»: سوپرمن توسط آکوامن از غرق شدن نجات می‌یابد

در یکی از سکانس‌های فیلم «مرد پولادین» (Man of Steel) شخصیت کلارک در حال نجات کارگران یک سکوی نفتی آتش گرفته است که سکو منفجر می‌شود. پس از آن می‌بینیم که کلارک بیهوش زیر آب شناور مانده و بقایای سکوی نفتی در حال ریختن بر روی او است. در صحنه‌ی بعد، اما کلارک در جای دیگری از اقیانوس در حالی که نهنگ‌ها در حال عبور از کنار او هستند به هوش می‌آید و در نهایت او را می‌بینیم که زنده از آب بیرون آمده است.

برخی تماشاگران معتقدند این امواج اقیانوس نبود که کلارک را از آوار سکوی منفجر شده نجات داد، بلکه او به لطف آکوامن زنده ماند. بر اساس برخی تئوری‌ها آکوامن نهنگ‌ها را برای کمک به کلارک فرستاده بود و بعضی تئوری‌ها هم می‌گوید خود آکوامن برای نجات او دست به کار شده بود.

ولورین

«ولورین»: سرنوشت شخصیت لوگان در فیلم نشان داده می‌شود

با دقت در جزئیات می‌توان متوجه شد که در فیلم «ولورین» (The Wolverine) شخصیت اصلی با یوکیو، جهش یافته‌ای که توانایی دیدن آینده را دارد صحبت می‌کند. یوکیو لحظه‌ی مرگ لوگان را برایش شرح می‌دهد: «تو را می‌بینیم که به پشت دراز کشیده ای… قلبت را در دستت گرفته ای.» بعداً می‌بینیم که ۴ سال بعد همین اتفاق برای لوگان رخ می‌دهد.

تایتانیک

«تایتانیک»: جک یک مسافر زمان است

این تئوری می‌گوید در فیلم «تایتانیک» (Titanic) جک یک مسافر زمان است و به گذشته سفر کرده تا نگذارد رز خود از روی کشتی به درون آب پرت کند. جک که پول این دوره‌ی زمانی را ندارد، بلیت سفر با تایتانیک را در یک قمار می‌برد و در کشتی در محل مورد نظر منتظر می‌ماند تا سر و کله‌ی رز که فکر خودکشی به سرش زده پیدا شود. در نهایت جک به رز دل می‌بازد و گرچه روی آن در برای او هم جا بود تصمیم می‌گیرد بمیرد تا بتواند به زمان حال بازگردد.

طرفداران این تئوری دلایل مختلفی برای آن مطرح کرده اند. مثلاً جک در صحبت هایش با رز از ماهیگیری اش در دریاچه‌ای در آمریکا می‌گوید که در حقیقت یک دریاچه‌ی مصنوعی است که سال‌ها بعد از غرق شدن کشتی تایتانیک ساخته شد. علاوه بر این، مدل مو‌های جک و کوله پشتی او به دهه‌ها بعد از وقوع این حادثه تعلق دارد.

مطرح کنندگان این تئوری، اما برای این سؤال که چرا جک برای نجات رز به گذشته سفر کرده است، دلیل محکمی ارائه نکرده اند. برخی از آن‌ها می‌گویند جک می‌خواست مطمئن شود کشتی تایتانیک حتماً غرق خواهد شد، چون در صورتی که این اتفاق رخ نمی‌داد تاریخ به کلی تغییر می‌کرد؛ و خودکشی رز می‌توانست در وقوع این حادثه خلل ایجاد کند.

پارک ژوراسیک

«پارک ژوراسیک»: حیوانات پارک دایناسور‌های واقعی نیستند

بر اساس یک تئوری، حیوانات فیلم «پارک ژوراسیک» (Jurassic Park) نه دایناسور‌هایی واقعی، بلکه ماحصل ترکیب ژنتیکی موجودات مختلفی هستند که دانشمندان موفق می‌شوند آن‌ها را به شکل دایناسور درآورند. این تئوری البته با جهش عجیب حیوانات پارک جور درمی آید. دانشمندان در نهایت اولین مخلوق مهندسی شده‌ی خود را ارائه می‌کنند که عاقبت چندان خوبی ندارد.

جیمزباند

«جیمز باند»: جیمز باند یک پست سازمانی است

بسیاری معتقدند شخصیت جیمز باند یک اسم رمز است که سرویس مخفی برای این دسته از مأموران خود به کار می‌برد. در حقیقت، هر جیمز باندی بعد از مدتی بازنشسته می‌شود، چیزی که با جمله‌ی معروف جورج لازنبی، بازیگر نقش جیمز باند در فیلم «در خدمت سرویس مخفی ملکه» (On Her Majesty’s Secret Service) جور درمی آید: «این اتفاق هرگز برای باند دیگر نیافتاده بود.»

نابودگر

«نابودگر ۲: روز داوری»: نابودگر برده‌ای است که مجبور به خدمت به اسکاینت شده

در فیلم «نابودگر ۲: روز داوری» (Terminator: Judgment Day) پی می‌بریم که اسکاینت همه‌ی تراشه‌های نابودگر را در حالت فقط خواندنی (Read-Only) قرار می‌دهد، چون نمی‌خواهد هیچگونه استقلالی از خود داشته باشد؛ و زمانی که تراشه‌ی نابودگر از نو برنامه ریزی می‌شود، بعد از چند روز، بیشتر حالت انسانی پیدا می‌کند و موقعیت خود را بهتر درک می‌کند. این تئوری می‌گوید اسکاینت نابودگر را با هدف کشتار جمعی برده‌ی خود ساخته و صرفاً برنامه ریزی نابودگر بر روی حالت نابودسازی قرار گرفته بود.

شیرشاه

«شیر شاه»: سیمبا مسئول خشکسالی سرزمین خود است

برخی معتقدند در انیمیشن «شیر شاه» (The Lion King) سیمبا مسئول خشکسالی‌ای است که اسکار را مقصرش می‌دانند. وقتی جانشین برحق سلطنت مردم خود را رها می‌کند و حمایت پادشاهان پیشین را با خود می‌برد، حیات از سرزمین آن‌ها رخت برمی بندد.

طرفداران این تئوری می‌گویند پادشاهان قبلی مانند موفاسا در آسمان و میان ابر‌ها هستند و هر جا که پادشاه راستین برود او را دنبال می‌کنند. سیمبا سال‌های زیادی را به همراه تیمون و پومبا در جایی شبیه به یک بهشت گرمسیری سپری کرده که به طور واضحی باران زیادی در آنجا باریده است. بعد از آن، وقتی به سرزمین‌های پادشاهی بازمی گردد، ابر‌ها به دنبالش می‌روند و اندکی بعد از آنکه سیمبا به سلطنتی می‌رسد که صاحب واقعی آن است، ابر‌ها در آنجا شروع به باریدن می‌کنند.

داستان اسباب بازیها

«داستان اسباب بازی ۲»: پسری که با وودی بازی می‌کند پدر اندی است

در بخشی از انیمیشن «اسباب بازی ۲» (Toy Story) ویدئویی می‌بینیم که در آن عروسک خیمه شب بازی وودی آواز می‌خواند و بک پسربچه به طرف آن می‌رود و در آغوشش می‌کشد. بسیاری از طرفداران این انیمیشن حدس می‌زنند پسر درون ویدئو پدر اندی باشد که وودی را می‌خرد و با آن بازی می‌کند، همان کاری که اندی نیز بعد‌ها می‌کند. یادتان باشد که مادر اندی در جایی اشاره می‌کند که وودی یک میراث خانوادگی قدیمی است.

منبع: روزیاتو
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «۹ تئوری جالب درباره فیلم‌های مشهور هالیوود که نگاه تان را به آن‌ها تغییر می‌دهد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..