تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
پدیده ماه صورتی و حضور چند سیاره در کنار آن تا چند روز دیگر رخ می‌دهد

چند سیاره قابل مشاهده در روز‌های آینده به ماه کامل می‌پیوندند و ماه در آن زمان «ماه صورتی» نامیده می‌شود که به گفته رصدخانه نیروی دریایی ایالات متحده چند روز بعد در ۶ آوریل (۱۷ فروردین) ظاهر می‌شود.

ماه کامل آوریل که به عنوان ماه صورتی شناخته می‌شود، از چند روز دیگر در کنار سه سیاره قابل مشاهده است.

چند سیاره قابل مشاهده در روز‌های آینده به ماه کامل می‌پیوندند و ماه در آن زمان "ماه صورتی" نامیده می‌شود که به گفته رصدخانه نیروی دریایی ایالات متحده چند روز بعد در ۶ آوریل (۱۷ فروردین) ظاهر می‌شود.

زمان فاز‌های ماه بستگی به منطقه دارد. ۳ سیاره با ماه در آسمان شب ظاهر می‌شوند و آن‌ها عطارد، مشتری و مریخ هستند.

به گزارش وب سایت «فضا»، ماه کامل زمانی رخ می‌دهد که خورشید و ماه در دو طرف زمین باشند و مدار ماه کمی به سطح مدار زمین متمایل باشد، بنابراین ماه هر بار از سایه زمین عبور نمی‌کند.

زمانی که ماه از سایه زمین می‌گذرد ماه گرفتگی را می‌بینیم و ماه گرفتگی بعدی برای ۵ می‌برنامه ریزی شده است و در آفریقا، اروپا، آسیا و استرالیا قابل مشاهده خواهد بود.

ماه صورتی به رنگ صورتی نیست، اما این نام به دلیل همزمانی آن با گلدهی فلوکس زمین، یک گل صورتی رایج در آمریکای شمالی، به گفته Old Farmer's Almanac گرفته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پدیده ماه صورتی و حضور چند سیاره در کنار آن تا چند روز دیگر رخ می‌دهد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..