تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
13 بدر امسال باید حواستان به این چیزها باشد

به گزارش رکنا ،برخی از شهروندان با توجه به ماه مبارک رمضان می‌خواهند بعد از افطار و یا در ساعات پایانی شب در طبیعت باشند،لذاحتما مراقب کودکان باشید تا در تاریکی هوا گم نشوند.

محل اتراق خود را از قبل در جایی ایمن انتخاب کنید و در تاریکی هوا برایدپیاده روی های شبانه از چراغ قوه و نور موبایل استفاده کنید.با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش های رگباری باران از نشستن در لبه دره ها، پرتگاه‌ها و کنار رود‌ها و استخرهای کشاورزی و حاشیه جاده ها خودداری کنید.در زمین‌هایی که پوشش گیاهی انبوهی دارد و شناخت کافی نسبت به آن ندارید ممکن است مار و حشرات گزنده و یا چاه و گودال وجود داشته باشد،پس دقت کنید تا برای شما حادثه ای رخ ندهد.

در این روز بیشتر مراقب فرزندان و افراد سالخورده باشید.از روشن کردن آتش در کنار درختان و بوته های خشک خودداری کنید. برای روشن کردن آتش از منقل و اجاق و یا سنگ چین مناسب استفاده کنید .

از انداختن شیشه و بطری های ضخیم داخل طبیعت خودداری کنید. این اجسام مانند یک عدسی عمل می کند و می تواند با متمرکز کردن نور خورشید در روز باعث آتش سوزی شود.

خودروهای خود را منظم پارک کرده و از پارک چند لایه و مسدود کردن مسیر تردد خودروهای امدادی بویژه آتش نشانی خودداری کنید.

از افروختن آتش در نزدیکی خودرو ها جدا پرهیز نمایید .اگر قصد استفاده از چادرهای مسافرتی را دارید از روشن کردن آتش و منقل داخل چادر و یا در نزدیکی چادرها خودداری کنید.

حتما یک خاموش کننده دستی و جعبه کمکهای اولیه به همراه خود داشته باشید .در پایان روز و یا انتهای شب پس از استفاده از آتش، حتما آتش و زغال های روشن را با آب کافی خاموش کنید.

از ریختن زغال روشن داخل سطل های زباله خودداری کنید.طبیعت متعلق به همه ماست، آنرا آلوده نکنیم.

در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی یا حادثه اگر قادر به خاموش کردن آن نیستید به سرعت خود و اطرافیان را از محل دور کنید ومراتب را سریعاً به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهید.

در پایان، زباله های تولید شده را جمع آوری کرده و در سطل های مخصوص بریزیم .
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «13 بدر امسال باید حواستان به این چیزها باشد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..