تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
تصویر روز ناسا: کهکشان مارپیچی در آسمان جنوبی

کهکشان درهم‌ریخته NGC ۲۴۴۲ را می‌توان در صورت فلکی ماهی شناور در آسمان جنوبی یافت. دو بازوی مارپیچی کهکشان که در فاصله ۵۰ میلیون سال نوری از ما قرار دارد، در این تصویر رنگارنگ با ستارگان درخشان که در میدان دید تلسکوپی پراکنده شده‌اند، ظاهری قلاب‌مانند به آن می‌دهند.

در تصویر امروز ناسا چه می‌بینیم؟

همچنین این تصویر خطوط غبارآلود پنهان کهکشان، خوشه‌های ستاره‌ای جوان آبی و نواحی تشکیل ستاره‌ای مایل به قرمز را نشان می‌دهد که اطراف هسته‌ای از نور مایل به زرد، جمعیت قدیمی‌تری از ستارگان را احاطه کرده‌ است.

گرچه به نظر می‌رسد که مناطق ستاره‌زا در امتداد بازوی مارپیچی کشیده شده (بالا، سمت راست) متمرکز هستند. احتمالاً ساختار درهم‌ریخته نتیجه برخورد نزدیک با کهکشان کوچک‌تر است که در نزدیکی سمت چپ بالای کادر دیده می‌شود. این دو کهکشان در فاصله تخمینی NGC ۲۴۴۲ با فاصله حدود ۱۵۰,۰۰۰ سال نوری از یکدیگر فاصله دارند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تصویر روز ناسا: کهکشان مارپیچی در آسمان جنوبی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..