تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
«شکار»؛ درمان بدخلقی ناصرالدین‌شاه

ماه‌های گرم سال که فرا می‌رسید، علاقه ناصرالدین‌شاه به شکار هم گل می‌کرد. برخی می‌گویند هر وقت شاه قاجار خلقش تنگ می‌شد، باید او را به شکار می‌بردند تا شاید چادرزنی در روستای خوش آب و هوای دوشان تپه و شکار آهو، گوزن و خرگوش وحشی دلش را شاد کند.

یکی از شکارگاه‌های محبوب ناصرالدین‌شاه شکارگاه دوشان تپه بود و به همین دلیل به این روستای علاقه بسیاری داشت. وقتی قرار بود شاه قاجار راهی این شکارگاه شود، اول صبح خدم و حشم شاه و شکارچیان زبده و چیره‌دست او از دارالخلافه مسیر دوشان‌تپه را پیش می‌گرفتند.

اگرچه همانطور که از نام دوشان تپه پیداست این منطقه خرگوش‌های وحشی بسیار داشت، اما آهو، گوزن و حتی در برخی کتاب‌ها از شکار پلنگ توسط شاه قاجار در این محدوده سخن به میان آمده است.

«شکار»؛ درمان بدخلقی ناصرالدین‌شاه

همچنانکه اعتماد السلطنه در مرات البلدان به شکار چند پلنگ توسط شاه قاجار در این منطقه اشاره کرده است. وقتی شاه قاجار راهی شکارگاه دوشان تپه یا دیگر شکارگاه‌های محبوبش در پایتخت می‌شد، افراد بسیاری نیز او را همراهی می‌کردند. «غلامعلی‌خان عزیزالسلطان» برادرزاده امینه اقدس، یکی از همسران ناصرالدین‌شاه که در تاریخ او را به نام ملیجک می‌شناسیم هم یکی از همان ملازمان همیشگی شاه بود که علاوه بر فراهم کردن بساط سرگرمی شاه در دربار، معمولا در شکارگاه‌ها و هنگام برگذاری سور و سات شکار هم شاه قاجار را همراهی می‌کرد. این تصویر، ملیجک را با تفنگی بر دوش در کنار ناصرالدین‌شاه در شکارگاه دوشان‌نپه، حوالی دارالاخلافه نشان می‌دهد.

منبع: همشهری آنلاین
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر ««شکار»؛ درمان بدخلقی ناصرالدین‌شاه»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..