تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
وزیر دفاع اسبق اسرائیل: خطر نتانیاهو بزرگتر از ایران است/ رئیس سابق هسته ای اسرائیل: ایران برای نابودی ما نیازی به بمب اتمی ندارد کافی است منتظر باشد و تماشا کند

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی اسرائیل با اعتراض به طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو گفت: ایران نیازمند سلاح هسته ای برای نابودی ما نیست. طرح اصلاحات قضایی، قدرت ما را برای مقابله با ایران و دیگر تهدیدات، مورد هدف قرار می  دهد و خواهد داد.

به گزارش عصرایران، اشاره او به اعتراضات مخالفان است که در هفته های اخیر با تجمع در خیابان ها فشار شدیدی را علیه نتانیاهو و کابینه اش اعمال می کنند.

اعتراض اصلی مخالفان علیه طرح اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو است. براساس این طرح، پارلمان می تواند احکام دادگاه عالی اسرائیل را بی اثر کند. مخالفان می گویند با این اقدام، استقلال دستگاه قضایی اسرائیل زیرسوال می رود. همچنین دستگاه قضایی به زیرمجموعه دولت و پارلمان تبدیل می شود.

همزمان اسحاق هرتسوگ رئیس (رئیس جمهور) اسرائیل و مخالفان از افزایش تظاهرات و مخالفت ها علیه نتانیاهو هشدار دادند که می تواند به جنگ داخلی در اسرائیل منجر شود. روز شنبه گذشته بیش از 200 هزار اسرائیلی برای یازدهمین هفته متوالی به خیابان ها آمدند و علیه طرح "تغییرات قضایی" دولت نتانیاهو اعتراض کردند.

به نوشته سایت خبری "عرب48"، "زئیف سنیر" رئیس سابق سازمان انرژی اسرائیل و خلبان جنگی سابق ارتش در نامه سرگشاده خطاب به نتانیاهو به طرح اصلاحات قضایی اعتراض کرد. او در این نامه که در روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونت منتشر شد نوشت: ایرانی ها و دشمنان با تعجب به آنچه اینجا می گذرد نگاه می کنند. آنها نیازی به سلاح هسته ای برای نابودی ما ندارند. آنچه که به آن نیاز دارند منتظر بودن و تماشای ماست که چگونه به یکدیگر ضربه می زنیم.

"زئیف سنیر" (راست) رئیس سابق سازمان انرژی اسرائیل و خلبان جنگی سابق ارتش در کنار نتانیاهو

وزیر دفاع اسبق اسرائیل: خطر نتانیاهو بزرگتر از ایران است/ رئیس سابق هسته ای اسرائیل: ایران برای نابودی ما نیازی به بمب اتمی ندارد کافی است منتظر باشد و تماشا کند

وی خطاب به نتانیاهو نوشت که او در ابتدای آغاز به کار دولتش 4 هدف اساسی را تعیین کرد "ایران، امنیت داخلی، گرانی و توسعه دائره صلح" اما موضوع اصلاحات قضایی به هیچ وجه در میان آنها نبود. با این حال آنچه که الان می بینیم درگیر شدن شدید به اصلاحات قضایی است که رسیدگی به این 4 هدف را منع می کند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی اسرائیل افزود: رقابت استراتژیک با ایران نیازمند بسیج همه امکانات و منابع اسرائیل و توسعه قدرت نظامی اقتصادی سیاسی و اجتماعی است. ایران جایگاه و قدرت خود را در بخش هسته ای و ائتلاف با روسیه و چین در مقابله با تحریم ها و دیگر موارد تقویت می کند. این در حالی است که آمریکا با رقابت با چین و جنگ در اروپا و مقابله با روسیه و بحران انرژی مشغول است.

 وی ادامه داد: ایرانی ها برنامه هسته ای را به جلو پیش می برند و ما با قانون هدایا (مربوط به نتانیاهو) مشغول هستیم. ایرانی ها جنگنده های سوخو 35 را می خرند و ما مشغول قانون "درعی 2" هستیم . ایرانی ها روابط با سعودی را از سرگرفتند و ما مشغول قانون منع عزل نتانیاهو و هزینه های اقامتگاه نخست وزیری هستیم.

او تاکید کرد: اتفاقات فعلی در اسرائیل به دلیل مشغول شدن شدید به طرح اصلاحات قضایی، توانمندی های ما را برای مقابله با ایران و دیگر تهدیدات در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تضعیف می کند. اندکی قبل بعد از 49 سال فعالیت در سازمان امنیت کشور، نیروی هوایی، وزارت امنیت و ریاست سازمان انرژی اتمی اسرائیل، بازنشسته شدم. این آخری با حکم انتصاب شما بود. تا دیروز، به صورت داوطلبانه، بدون حقوق و دریافت هیچ پولی برای کمک به یکی ازصنایع امنیتی در پیشبرد طرح های امنیتی که شما آنها را به خوبی می شناسید همکاری می کردم اما وقتی واکنش وزیران منصوب شما و اعضای پارلمان به اعتراضات را دیدم و غیبت واکنش جدی از طرف شما به سخنان آنها را ملاحظه کردم  تصمیم گرفتم فعالیت داوطلبانه خود را متوقف کنم.

وزیر دفاع اسبق اسرائیل: خطر نتانیاهو بزرگتر از ایران است/ رئیس سابق هسته ای اسرائیل: ایران برای نابودی ما نیازی به بمب اتمی ندارد کافی است منتظر باشد و تماشا کند

برنامه فروش سامانه هوایی اسرائیل به آلمان

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که در سفر به آلمان و دیدار با صدراعظم این کشور، موضوع فروش سامانه های ضدهوایی ساخت اسرائیل به آلمان را بررسی کرد. او از اینکه آلمان می خواهد از اسرائیل تسلیحات بخرد با افتخار یاد کرد. اشاره او به سامانه حیتس3 بود.

نتانیاهو با اشاره به وضعیت یهودیان در آلمان نازی و هولوکاست گفت: در هولوکاست، یهودیان، ضد آلمان نازی بودند. بعد از 80 سال، آلمان برای کسب سامانه دفاع هوایی از دولت یهودی تلاش می کند.در آن زمان، نمی توانستیم از خود دفاع کنیم اما امروز به دیگران کمک می کنیم تا از خود دفاع کنند. چه تغییر بزرگ و دراماتیکی".

  هشدار اسرائیل به شهروندانش: مواظب حملات ایران باشید

شورای امنیت ملی اسرائیل در بیانیه امروز دوشنبه هشدار داد و مدعی شد ایران به دنبال هدف قرار دادن اسرائیلی ها در خارج از اسرائیل است.  در بیانیه شورا ادعا شده است: ایران فعالیت ها را برای ضربه زدن به اهداف اسرائیلی در سراسر جهان، افزایش داده است".

در این بیانیه هشدار داده شده این حملات احتمالا در کشورهای نزدیک ایران یا در افریقا و خاورمیانه با تمرکز بر شمال صحرای سینا و کشورهای آسیایی است.

افیگیدور لیبرمن سیاستمدار، رهبر حزب "اسرائیل خانه ماست" و وزیر دفاع اسبق

وزیر دفاع اسبق اسرائیل: خطر نتانیاهو بزرگتر از ایران است/ رئیس سابق هسته ای اسرائیل: ایران برای نابودی ما نیازی به بمب اتمی ندارد کافی است منتظر باشد و تماشا کند

وزیر دفاع اسبق اسرائیل: خطر نتانیاهو بیشتر از ایران است

 آفیگیدور لیبرمن وزیر دفاع اسبق اسرائیل و رهبر حزب اسرائیل بیتنا در انتقاد از نتانیاهو گفت نتانیاهو برای اسرائیل، خطر بزرگ است. نتانیاهو برای اسرائیل، از ایران و حزب الله خطرناک تر است.

نتانیاهو: ایران یکی از سه درگیری ماست

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت دولتش با 3 موضوع درگیر است ایران، هرج و مرج سیاسی و تروریسم.

وی ادامه داد: اسرائیل به ایران اجازه نمی دهد سلاح هسته ای کسب کند. در مبارزه سیاسی، دولت اسرائیل به جنگ خود علیه برنامه هسته ای ایران ادامه می دهد. دولت یهودی اجازه هولوکاست دیگری را نمی دهد.

نتانیاهو دیروز یکشنبه در نشست کابینه در شهر قدس (اورشلیم / بیت المقدس) همچنین گفت: هرج مرج سیاسی، بستن خیابان ها، خشونت را قبول نمی کنم.

وزیر دفاع اسبق اسرائیل: خطر نتانیاهو بزرگتر از ایران است/ رئیس سابق هسته ای اسرائیل: ایران برای نابودی ما نیازی به بمب اتمی ندارد کافی است منتظر باشد و تماشا کند

اشاره او به اعتراضات مخالفان است که در هفته های اخیر با تجمع در خیابان ها فشار شدیدی را علیه نتانیاهو و کابینه اش اعمال می کنند.

نتانیاهو در واکنش به مخالفت صدها نفر از سربازان و افسران ذخیره ارتش برای فعالیت نظامی به دلیل اعتراض به طرح تغییرات قضایی هم گفت: از رئیس ستادکل ارتش و سران دستگاه های امنیتی انتظار دارم با این مخالفت، به طور جدی مقابله کنند. کشوری که زندگی می خواهد نمی تواند چنین اتفاقاتی را تحمل کند و ما آنها را تحمل نمی کنیم.

نتانیاهو همچنین گفت که ارتش اسرائیل برای نابودی گروه های خفته تروریستی تلاش می کند. اشاره او به حملات فلسطینی ها علیه اسرائیلی هاست.

وی اضافه کرد: دهها تروریست درماه گذشته کشته و تعداد دیگری از آنها بازداشت شدند. همه آنهایی که می خواهند شهروندان اسرائیلی را آزار دهند به آنها می رسیم . به تروریست ها در هر جایی می رسیم.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وزیر دفاع اسبق اسرائیل: خطر نتانیاهو بزرگتر از ایران است/ رئیس سابق هسته ای اسرائیل: ایران برای نابودی ما نیازی به بمب اتمی ندارد کافی است منتظر باشد و تماشا کند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..