تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
تعطیلی باشگاه کارآفرینی تیوان؛ مشکلات آخر سال اکوسیستم استارتاپی تمامی ندارد

مدیرعامل باشگاه کارآفرینی تیوان از تعطیلی این مجموعه در کارخانه نوآوری آزادی به‌خاطر عدم تمدید قراردادشان از سوی مجموعه کارا خبر داد. این موضوع باعث سردرگمی بسیاری از تیم‌های مستقر در این باشگاه شده و مشکلاتی را در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ برای تیم‌های استارتاپی فراهم کرده است. در این مجموعه حدود ۱۵۰ نفر مشغول به کار بودند که متشکل از ۲۰ تیم و چندین فریلنسر بودند.

«محمدرضا سبحان» در گفتگو با دیجیاتو ضمن اشاره به این موضوع که قرارداد تیوان با شتابدهنده کارا بوده، از عدم تمایل تمدید قرارداد این مجموعه با آنها برای سال بعد خبر داد. این دومین بار است که باشگاه کارآفرینی تیوان مجبور به جابجایی می‌شود و سبحان از عدم همکاری و همدلی در اکوسیستم استارتاپی کشور گلایه‌های زیادی دارد: «بار اول در پژوهشکده انرژی شریف بودیم که با وجود قرارداد ۵ ساله، سال چهارم از ما خواستند که از آنجا برویم. حالا هم با پایان یافتن قرارداد اول ما، مجموعه کارا اعلام کرده که تمایلی به تمدید قرارداد ندارد هرچند واقعیت اینست که این مجموعه طی همین چند سال که ما در این نقطه مستقر بودیم، مشکلات متعددی برای ما ایجاد کرده بود.»

او با اشاره به اینکه خود کارخانه نوآوری آزادی نیز اوضاع مشخصی ندارد و آینده آن دقیقا مشخص نیست؛ تاکید کرد آنها هم تقریبا راضی هستند تا از این فضای بلاتکلیف خارج شوند اما این موضوع چون در آخرین روزهای سال اتفاق افتاده، مشکلات متعددی برای تیم‌های مستقر در تیوان ایجاد کرده است: « تیم‌ها صدمه دیدند و نمی‌دانند باید چکار کنند و کجا بروند. یکی از تیم‌های ما که سی نفر هستند بلاتکلیف ماندند و تا روز آخر سال درگیر کار بودند. این تیم‌ها فرصت می‌خواهند تا جای دیگری بروند و مستقر شوند. بعضی از تیم‌ها جابجا شدند و برخی ایام عید را به مرخصی رفتند اما عده زیادی بلاتکلیف شدند.»

سبحان به دیجیاتو گفت فعلا با مجموعه آمپر صحبت شده تا تیوان به آنجا منتقل شود. به گفته سبحان مرکز نوآوری و خانه خلاق آمپر تعداد بیست تا سی صندلی به تیوان اختصاص داده تا برخی از نیروهای فعال در تیوان که می‌توانند، در آنجا کار خود را ادامه دهند: «آمپر کمی از شهر دور است و برخی از تیم‌ها مشکلاتی برای استقرار در آنجا دارند اما باید ببینیم شرایط چه خواهد شد و ممکن است که تیوان در آنجا ادامه حیات پیدا کند.»

سبحان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اکوسیستم استارتاپی کشور و اهمیت به تیم‌ها و جوانان فعال در آن از آینده نامعلوم این اکوسیستم با این بدرفتاری‌ها می‌گوید. او تاکید دارد نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد و تصمیم‌گیری‌های مدیران را لحظه‌ای متصور شد و ابراز امیدواری کرد که مشکلات تیوان و سایر مجموعه‌ها، بتواند حل و فصل شود.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تعطیلی باشگاه کارآفرینی تیوان؛ مشکلات آخر سال اکوسیستم استارتاپی تمامی ندارد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..