تبلیغات ویژه

» خرید ممبر تلگرام »طراحی سایت و سئو »خرید فالوور و لایک »ادمین حرفه ای اینستاگرام »پکیج آموزش ارزهای دیجیتال »تبلیغات در اینستاگرام »خرید پیج اینستاگرام

مطالب مهم
زلزله که آدم نمی کشد، آنچه باعت تلفات می شود این است که...

بنابراین مقاوم سازی انجام نشده بلکه شانسی که مردم آورده‌اند این است که این زلزله‌ها در نقاط روستایی نیامده است. در نقاط شهری مقاومت ساختمان‌ها بیشتر و مهندسی ساز است از این‌رو تخریب کمتر است. بنابراین اگر در نقاط روستایی که کاهگل هست و ساختمان‌های قدیمی با تنه درختان چنار و نخل ساخته شده، آنوقت خواهید دید که مقاومتی اصلا وجود ندارد و متأسفانه تلفات زیادی به بار می‌آورد.

واقعیت این است که زلزله قابل پیش بینی نیست و یکبار یک زمین‌شناس در همین مسیر بین سوریه و ترکیه، زلزله‌ای پیش بینی کرد به‌خاطر اینکه یک خط مستقیم بود و آنطور که این زمین‌شناس پیش بینی کرده بود دانه به دانه در خط مستقیم زلزله آمد و این تنها موردی بود که پیش بینی شد. زلزله‌ها یا سونامی‌هایی در جنوب شرق آسیا به‌خاطر رفتار عجیب و غریب حیوانات پیش بینی شده که چون در عمق 30، 40 کیلومتری زمین تغییراتی مانند ریختن سنگ‌های عظیم به عمق تا 100 متر صورت می‌گیرد، به‌خصوص حیوانات چهارپا مثل اسب و فیل و حیوانات کوهستانی از آن آگاه شده و از روی این عکس‌العمل مشخص می‌شد که دارد زلزله می‌آید والا انسان واقعا قادر به پیش بینی زلزله نیست مگر اینکه از حیوانات کمک بگیرد مانند کمکی که از سگ‌ها می‌گیریم.

پس از هر زلزله‌ای لرزش‌هایی تا 3، 4 ریشتر رخ می‌دهد که اینها قابل پیش بینی است. وقتی زلزله‌ای بیش از 6 ریشتر اتفاق می‌افتد این لرزش‌ها طبیعی است و مردم به خیابان هجوم می‌برند تا سقفی بالای سرشان نباشد و شایعاتی که در اینباره مطرح می‌شود که فلان جا قرار است زلزله بیاید، پایه علمی ندارد.

گفته می‌شود که زلزله نمی‌کشد بلکه آوار زلزله کشنده است. اغلب کسانی که در بم جانشان را از دست دادند به‌خاطر آوار و ساختمان‌های غیراستاندارد و غیرمهندسی بود. ما از زلزله آسیب نمی‌بینیم بلکه از آوار پس از زلزه آسیب می‌بینیم. دعا کنیم که تهران زلزله نیاید. مناطق جنوب تهران خانه‌هایی با یک تیغه بالا رفته که اگر زلزله بیاید صحبت از تلفات میلیونی است.

23302
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «زلزله که آدم نمی کشد، آنچه باعت تلفات می شود این است که...»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..